Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyenrangú társnak érzed...

Egyenrangú társnak érzed magad a párodal férjedel vagy cselédnek érzed magad mellette? ,

Figyelt kérdés
2012. nov. 9. 15:52
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Általában egyenrangúnak érzem magam, de néha sajna belecsúszom abba a hibába, hogy mindent megcsinálok neki. Sajna igényli is :(
2012. nov. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Neha kiralylanykent erzem magam, aztan meg mint egy csuda cseled.... most meg nem tudom meddig birom ezt a hullamzast, de ha mar nem sokaig az biztos, hogy tobb ilyen nem lesz... Ne m akarok kiralylany sem lenni... De cseled sem. Csak Egyenrangu fel... Aki azt kapja amit nyujt.. Es nem csak neha MINDIG.
2012. nov. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
én teljes mértékben egyenrangúnak érzem magam vele és remélem, hogy ő is
2012. nov. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyenranguak vagyunk, de mindketten mas modon vagyunk egymas "cseledei". En rendbentartom az otthonunkat, fozok, gondoskodom a csaladrol, o pedig megteremti hozza az anyagi felteteleket.
2012. nov. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
76%
A legteljesebb mértékben egyenrangúnak. Együtt tervezünk, együtt döntünk, kölcsönösen segítjük egymást, bár mindkettőnknek megvan a saját szerepe a kapcsolatban, sőt általában a saját feladata, de ez is rugalmas, ezekben is szoktunk egymásnak segíteni, ha úgy jön ki.
2012. nov. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
88%

Cseléd vagyok!

Nem az a baj, hogy én csinálom a házimunkát, én osztom be a pénzt, és én fizetem a csekkeket, nekem fő a fejem azon, hogy mit főzzek munka után, hogy ne legyek este nyolcra hulla, és én intézek mindent!

Nem ez a baj, mert ezt szívesen megteszem azért, akit szeretek.

Az a baj, hogy ennek ellenére kutyába se vesz a társam, amit már nagyon-nagyon-nagyon unok!

Változtatnom kell, mert elegem van ebből!

2012. nov. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
43%

Én nem érzem magam cselédnek, de egyenrangúnak sem, valahol a kettő között... Amikor összekerültünk, jó volt, együtt csináltunk sokmindent. Azután volt egy térdműtétje, relatív rövid időn belül még egy, és ekkor mindenben ki lett szolgálva, de sajnos ő ezt megszokta és gyakran elfelejti, hogy én is pihennék néha... Ő a hátát pihenteti, én meg foglalkozzak a gyerekekkel, de főzzek is (no jó, ezt néha megcsinálja), a mosogatógépbe pakolás mindig az én dolgom (miért? hát csak - őszerinte), néha kipakol belőle. A mosógép neki derogál, mindent, ami mosással kapcsolatos, én csinálok: bepakolok, előtte súrolom a pecsétes ruhácskákat, kiszedem, kiteregetek, összehajtogatom, elpakolom, kivasalok. Én csinálom a piszkos munkákat a gyerekek körül: pelenkázás, rászólás (no jó, néha ő is nevel, de többnyire csak játszik velük, heti 1-2 alkalommal). Én viszem őket tornázni, hogy ne legyen x-lábuk, ő azért nem viszi, mert felidegesíti a kislány (tornázni kell vele, különben nem csinálja rendesen, vagy sehogy :( ). Pénzügyekben: a félretennivaló pénzt rendszeresen elkölti minden általa fontosnak dologra (szerszámok, az éppen aktuális felsőbb kategóriás laptop, mobiltelefon...), sehogy sem kerülök sorra. Ez mondjuk nem akkora nagy baj, mert valójában utálok vásárolni, de ha kellene is valami, nem igazán van már rám pénz... Nyáron gyakran én vágom a füvet is, a kertet többnyire én kapálom, ültetem, szedem le, amit le kell. Neki mindig van valami baja: amikor nekem fáj a fejem, fáradt vagyok vagy fáj a hátam, lábam, valamim, éppen akkor neki még jobban fáj valahol, fáradtabb, betegebb, és megint rám marad minden. Ő munka után elvonul, "pihenteti a hátát" (van kezdődő gerincsérve is :( ), én meg pakoljak, találjam ki, hogy mit főzzek meg a többi. És azután csodálkozik, hogy ingerült vagyok, ideges, ordítok a gyerekekre, kedvetlen vagyok és rossz hangulatú. De ezt is nekem kell(ene) megoldanom szerinte, mert nem érti, miért vagyok ideges. OK, ő általában több órát dolgozik a munkahelyein, mint én, de ez szerintem nincs arányban azzal, hogy itthon kicsi híjján minden rám hárul. Az a baj, hogy a saját apjához hasonlítja magát, aki TÉNYLEG semmit nem segít(ett) otthon az anyjának, így a saját szemében ő az isten az apjához képest, mert néha játszik a gyerekekkel és néha összedob valami ennivalót (persze a hozzávalók nagy részének az elpakolása rám marad...). Beszéltem már vele sokszor erről, de nem igazán van változás pozitív irányba...

Ne haragudjatok, hogy kisregényt írtam, de kicsit megkönnyebbültem, hogy kiírhattam magamból a gondolataimat...

2012. nov. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
76%

Volt egy-két bukta kapcsolatom a férjem előtt, de visszagondolva a "cselédség" soha nem merült fel. Ha volt is probléma, az inkább a fiatal korom és a naivitásom miatt volt.

Mondjuk két férfit kiteszek makacsságban és dominanciában, gondolom akik a cseléd típusra buknak, azok két mondat után futottak el tőlem - ezért se akadhattam össze ilyen emberrel.

2012. nov. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
72%
Sajnos nem érzem magam egyenrangúnak.Én vagyok a nő, mégis mintha én udvarolnék a fiús házban, ahol gyerekekként kezelnek minket, bár ez páromnak fel se tűnik, talán még élvezi is az ezzel járó kényelmet...nagyon tele van a hócipőm.
2012. nov. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
16%

Egyenrangú, de én vagyok a főnök, csak ezt nem tudja. :)

24N

2012. nov. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!