Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Félek, hogy meghal, valaki...

Félek, hogy meghal, valaki erről valamit?

Figyelt kérdés

Édesanyámnak volt egy csomó a mellébe.Ám az ezévi vizsgálat (amikor tűvel szúrtak) iszonyat fájt. A doki azt mondta hogy érdemes lenne kiszedni.Pár nap múlva műtét. 1 cm-es.


Azt mondták hogy 1% az esélye hogy rosszindulatú (ezt a folyadékminta alapján mondták) de én mégis nagyon félek hogy rosszindulatú és meghal.


Valakinek volt már ilyen?

Nekem már csak ő maradt...


2012. nov. 6. 17:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom, mennyi idős vagy, de 1% a rosszindulatú daganatra igazán bíztató :) az én anyukámnak mellrákja volt, amikor én 11 éves voltam, iszonyúan féltem, magambafordultam és nem mertem elmondani neki, mert azt hittem, miattam lett beteg. De akár rosszindulatú, akár nem, legyél mellette! Nyugi nem sokáig lesz kórházban, amikor műtik :) néhány nap csupán. Mielőtt bemegy, segíts neki összepakolni a ruháit, kérdezd meg, lesz e szüksége valami 'női dologra', amiről mondjuk apukádnak nem szívesen beszél, hogy vigye be neki, és vidd be magad :) Amikor lesz egy kis ideje még a műtét előtt, bújj kicsit hozzá, hogy érezze, hogy nagyon szereted és mondd el neki nyugodtan, hogy félsz és nem szeretnéd ha baja esne. Hidd el, maximum könnyezni fog egy kicsit, hogy ennyire szeretetteljes a lánya. Egyébként pedig, ha rosszindulatú is, nincs mitől félned. Kapna utána néhány fajta kezelést, ami megviselné ugyan, de néhány hónap alatt teljesen felépülne.

Remélem, rendben lesz minden veletek is :)

18/L

2012. nov. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
99%, hogy anyukádnak semmi baja. Erre koncentrálj! Ha véletlenül bejön az 1%, akkor ilyen korai stádiumban majdnem 100%, hogy meggyógyul. Ha kimégy az utcára, közlekedsz, autózol 1%-nál nagyobb esélyed van, hogy valamilyen balesetet szenvedsz. Nyugi, semmi baj nem lesz. (Egyébként a kolleganőm 3 évvel ezelőtt mellrákban szenvedett, mára kutya baja, pedig neki elég későn diagnosztizálták.Szerencsére mára az onkológia rengeteget fejlődött.)
2012. nov. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Nem muszáj belehalni a rákba.

Édes anyám 6 éve pajzsmirigy rákkal küzd és még él, és nem is úgy néz ki, mint aki a végére jár. Az orvosok sokat tudnak tenni mostanság ezügyben.

2012. nov. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A mellrák az egyik legjobban gygyitható ha időben észreveszik.

Márpedig anyukád rendszeresen van vizsgálva,nem lehet nagy baj.

Legeslegrosszabb esetben rosszindulatú a csomó és le kell venni a mellét,(de ingyen tesznek neki műmellett),kemoterápia és kész.

2012. nov. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!