Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek erről mi a véleményetek?

Nektek erről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Apám semmire se vitte az életben, csak panaszkodik, ha van munka az a baj, ha nincs munka az a baj. Járja az országot már vagy 2 éve nem láttam. Amúgy elváltak a szüleim.

És apám mindig azzal jött hogy milyen igazságtalan hogy aki irodában ül és gépezik, az többet keres, mint aki éjjel-nappal gürizik a pénzért.

Erre azt szoktam neki mondani, hogy tanulni kellett volna apukám!

Nektek mi a véleményetek erről a mentalitásról?



2012. okt. 26. 19:32
 1/10 anonim válasza:
91%
kilátástalan és el van keseredve mint az emberek 90%-a. ne hibáztasd hogy nem tanult, nem biztos hogy tehet róla!
2012. okt. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De semmit nem tesz ellene... Minden lehetősége megvan, hogy normális élete legyen, de nem csinál semmit. Mindenkit kihasznál becsap! Szégyenlem hogy az apám.
2012. okt. 26. 19:36
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, elég gyakori jelenség, hogy inkább a panaszkodás megy, de nem lép a tettek mezejére az illető. Az már megerőltető lenne.
2012. okt. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Tudod anno annak idején amikor apád fiatalember volt, akkor nem mindenkinek adatott meg hogy az iskolapadjait koptatja. Sok fiatalnak már 14 évesen dolgoznia kellett, mert a szülők nem tudták eltartani. Anno annak idején az ember elment egy gyárba dolgozni és onnan ment nyugdíjba.

Anno annak idején nem mehetett akárki egyetemre. Az én bátyámnak például megtiltották hogy egyetemre menjen, mert az apánk 56-os volt, vagyis az állam árulója. Így a bátyám hiába akart egyetemista lenni a rendszer nem engedte.

Szóval könnyű ma azt mondani apádnak hogy tanulni kellett volna. Lehet hogy akart, csak az ő szülei nem támogatták, vagy egyéb okok miatt csak egy szakmára futotta.

Mielőtt valakinek ilyen butaságot mondasz, előtte nem árt a múltat nézni ki miért nem tudott tanulni. Ma is sok fiatal van akik örömmel mennének egyetemre ,de dolgozniuk kell, hogy életben maradjanak..

2012. okt. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ismerem apám múltját, és minden lehetősége meglett volna hogy jobb helyre kerüljön. De ő az építőipart választotta. Ezzel nincs gond. De amit vállal akkor azt csinálja is!
2012. okt. 26. 19:48
 6/10 anonim ***** válasza:
49%
Ez, tetszik nekem, hogy tanulni, tanulni, tanulni. Az olyan ember mit csináljon, mint én? Egy A4-es lapnyi szöveget 20 szor elolvasok és, kb két mondatnyi, összefüggéstelen szöveget tudok belőle vissza adni. Engem, speciál nem érdekel, mennyit keres a főnök, annyiért viszont nem dolgozok, amiből max nyomorogni lehet. Ha elmegyek 80 ezer nettóért dolgozni, az többe van, mint 80 ezer. Szállás, rezsi, utazás, stb.
2012. okt. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

Na és te kérdező?? Te már vitted valamire az életben??

Gondolom tanulsz még, egyetemere jársz. Hol élsz? A saját otthonodban? Te fizeted az albérletet? A számlákat? A kaját??

Mert hogy utálod apádat, de arról nem írtál semmit hogy ő tart el vagy sem..

2012. okt. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Apám? Eltart? Van fogalmad róla mekkora súlya van amit most mondtál? 10 éve egy árva petákkal sem segítette a nevelésem. Magam tartom el, és még egy kis anyai segítséggel. De már nem sokáig.
2012. okt. 26. 20:05
 9/10 anonim ***** válasza:
Én csak megkérdeztem hogy apád tart el vagy sem.. Mert erről nem írtál. Ahogy arról sem hogy kinek a házában élsz, kinek az ételét eszed. Csak az apádat szidod.. De hát te tudod milyen , én nem ismerem. Elhiszem hogy nem vagy jó véleménnyel róla, de ha anyud és apud régen közösen szereztek lakást, akkor valahol apádnak is köszönheted hogy nem a csatornában élsz..
2012. okt. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 harleynagyi ***** válasza:
Nemtudom hany eves vagy de viszont szegyelheted hogy be irod azt "szegyeled hogy az Apad" Igen mindenkinek meg van a lehetosege tovabb tanulni de manapsag az egyetemi diplomval sziveseben dolgoznak az epito iparba mivel nincs munka lehetoseg . En is meg szeretnem kerdezni Te dolgozol ?? egyetemre jarsz ?? es ki fizeti az interneted ?? telefonod ??
2012. nov. 19. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!