Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Az apám idegbeteg...

Mit tegyek? Az apám idegbeteg és nem engedi, hogy fogyjak.

Figyelt kérdés

Kb. 10 kg felesleg van rajtam, viszont a szüleim nem engedik, hogy sportoljak valamit, és amikor megkérdeztem, hogy miért, csak leordibáltak, hogy mert ők azt mondták. Van, amikor azzal érvelnek, hogy nincs rá pénzünk, de nem hiszem el, hogy havonta egyszer azt a 2-3000 Ft-ot ne tudnák rám fordítani...

De mindegy és a lényeg, hogy nemrég olvastam a neten arról a tojásdiétáról, amit ma akartam elkezdeni, viszont épp, amikor főztem a tojásokat, az apám megfenyegetett, hogy agony ver, ha nem eszek főtt kaját, és meg kellett ennem egy nagy tányér levest, utána egy csomó törtkrumplit meg rántotthúst és még mondtam is neki, hogy akkor eszek savanyú uborkát, csak ne kelljen azt ennem, mire azt mondta, hogy ha nem eszem meg az összeset, lenyomja a torkomon.

Azt azért érdemes tudni, hogy anyámék még a legkisebb rántott húst is egy liter olajban sütik meg...

És amikor mondtam neki, hogy nem akarom megenni, mert hízlal, leállt okoskodni, hogy pont a krumpli meg a rántott hús az, ami nem hízlal. Istenem, még a hülye is tudja, hogy a krumpli meg a rántott hús rohadtul hízlal, főleg ha így készítik el...

És máskor mindig engem cikiznek, hogy mekkora seggem van, amikor itt van, ők erőltetik rám, hogy egyem ezt a zsíros szart, ahelyett, hogy legalább tojást vagy zöldséget ennék, az legalább egészséges, de ez basszus, szószerint tocsog az olajban...

Miért nem akarják, hogy fogyjak? Ennyire jól érzik magukat, hogy van, akit cikizhetnek?

15l


2012. okt. 29. 14:52
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak :)


Egyébként tényleg nem vagyok sovány, mielőtt valaki azt hinné, hogy anorexiás vagyok...

Szóval 162 cm vagyok és 60 kg. Tudom, ez nagyon sok, és már régóta szeretnék fogyni. csak régebben pont az volt a baj, hogy koplaltam, majd visszahíztam és hát részben ezért is vagyok ilyen, mint most. :S

2012. okt. 29. 16:40
 22/28 anonim ***** válasza:
74%

nem annyira sok

én 164 cm vagyok és 58 kg.

Tény hogy van rajtam felesleg.

Amúgy a szüleid idióták.

Ettől fogsz majd mégjobban elhízni és utána nagyon nehezen tudsz majd lefogyni.

2012. okt. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha fogyni szeretnél, akkor mindenképpen intenzív mozgást végezz, olyat, ami felviszi a pulzusod. (Pl. aerobik, azt otthon is tudod csinálni, dvd-re). Heti 3x 1 óra mozgás bőven elég lesz, és bármit ehetsz.

Önmagában a felülés és hasonlók valóban nem fogyasztanak, ezek erősítő gyakorlatok, a zsírégetés csak megfelelő pulzusszám mellett és csak fél óra után indul be (ezért kell min. egy órát mozogni).


Én ezzel a módszerrel már kétszer adtam le életemben 10-12 kilót 3 hónap alatt (ami ideális fogyási tempó). Ha mellette még alakformálást akarsz, akkor beiktatsz heti 1 pilates v. callanetics edzést is (szintén lehet otthon, dvd-re).

Ezeket a dvd-ket nagyáruházakban kb. 1000 Ft-os áron meg tudod venni, csak figyelj rá, hogy melyik zsírégető és melyik alakformáló tornafajta.


És hidd el, nyugodtan ehetsz! Én ezekben a csodadiétákban egyáltalán nem hiszek, csakis a mozgásban, és mellette csak egy icipicit kell odafigyelni az evésre (pl. visszafogni a nassolást, de állítom, hogy heti 3-4 edzés mellett még egy kis nasi is simán belefér, akkor is fogysz!)

2012. okt. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2012. okt. 29. 19:08
 25/28 kovpet ***** válasza:

"Szóval 162 cm vagyok és 60 kg. Tudom, ez nagyon sok"


Ez NEM nagyon sok. Ez csak kicsit több, mint az ideális.


Amúgy meg az aerob edzésre guglizz rá.

Most mondjuk pont tél jön, de tavasszal bicajozz, az ingyen van. Egy erősebb séta is jó aerob mozgásforma, azt lehet télen is.

Nem kell bonyolítani azt, ami egyszerű :)

2012. okt. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Fuss, az ingyen van, most hideg van, így jól fel kell öltözni, de én is szoktam télen futni és még élek. Iskolában is van ingyen sportolási lehetőség.

Gondolom senki nem nyomja le erőszakkal az ételt a torkodon, úgyhogy csak annyit egyél, amennyire a szervezetednek szüksége van.

2012. okt. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Utolsó, írta a kérdésben, hogy az apja ezzel fenyegetőzik...

Ilyen sz@r szülőnek minek gyerek?

(Nekem van egy 3 évesem, aki nagyon rosszevő, és lelki-, idegbeteg vagyok emiatt, mert van, hogy nem eszik semmit... De ez teljesen más helyzet...)

2012. okt. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Nem idegbetegek, hanem személyiségzavarosak, hogy pontosak legyünk. Ha nem akarod, hogy te is az legyél 6 év múlva, akkor kérj segítséget, minél előbb, szakembertől! Iskolapszichológus vagy háziorvos, aztán pszichiáter.
2012. okt. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!