Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Az apám idegbeteg...

Mit tegyek? Az apám idegbeteg és nem engedi, hogy fogyjak.

Figyelt kérdés

Kb. 10 kg felesleg van rajtam, viszont a szüleim nem engedik, hogy sportoljak valamit, és amikor megkérdeztem, hogy miért, csak leordibáltak, hogy mert ők azt mondták. Van, amikor azzal érvelnek, hogy nincs rá pénzünk, de nem hiszem el, hogy havonta egyszer azt a 2-3000 Ft-ot ne tudnák rám fordítani...

De mindegy és a lényeg, hogy nemrég olvastam a neten arról a tojásdiétáról, amit ma akartam elkezdeni, viszont épp, amikor főztem a tojásokat, az apám megfenyegetett, hogy agony ver, ha nem eszek főtt kaját, és meg kellett ennem egy nagy tányér levest, utána egy csomó törtkrumplit meg rántotthúst és még mondtam is neki, hogy akkor eszek savanyú uborkát, csak ne kelljen azt ennem, mire azt mondta, hogy ha nem eszem meg az összeset, lenyomja a torkomon.

Azt azért érdemes tudni, hogy anyámék még a legkisebb rántott húst is egy liter olajban sütik meg...

És amikor mondtam neki, hogy nem akarom megenni, mert hízlal, leállt okoskodni, hogy pont a krumpli meg a rántott hús az, ami nem hízlal. Istenem, még a hülye is tudja, hogy a krumpli meg a rántott hús rohadtul hízlal, főleg ha így készítik el...

És máskor mindig engem cikiznek, hogy mekkora seggem van, amikor itt van, ők erőltetik rám, hogy egyem ezt a zsíros szart, ahelyett, hogy legalább tojást vagy zöldséget ennék, az legalább egészséges, de ez basszus, szószerint tocsog az olajban...

Miért nem akarják, hogy fogyjak? Ennyire jól érzik magukat, hogy van, akit cikizhetnek?

15l


2012. okt. 29. 14:52
1 2 3
 11/28 anonim válasza:
60%

15 évesen még teljesen felesleges diétáznod, mert növésben vagy, kell a napi 3szori étkezés. Abban igazad van hogy a zsíros ételek nem tesznek jót...ha nagyon tukmálják rád az ilyen kajákat és nem tudod elkerülni őket akkor egyél rá sok savanyúságot, igyál meg rá egy nagy pohár citromos vizet, vagy egyél ebéd után almát vagy valami gyümölcsöt (banánt ne mert abban sok a kalória) a savas dolgok valamennyire semlegesítik a zsírokat, nem engedik őket felszívódni. ne egyél feleslegesen (unalomból stb ha nem muszáj). Mértékkel egyél, viszont ne hagyj ki egy étkezést sem ( főleg a reggelit) és este 6 után már ne nagyon egyél, mert az ember alvás közben lassabban emészt tehát több zsír fel tud szívódni. A sportról: én a futást az ugrókötelezést és az úszást tartom a legjobbnak, mert szinte minden izmot átmozgatnak és javítják a vérkeringést. egy ugrókötél egyáltalán nem drága, futni pedig szinte bárhova elmehetsz. Csinálhatsz még otthon pár erősítő gyakorlatot, ezek is nagyon jók ha elég kitartó vagy és rendszeresen csinálod. Esetleg nézz utána, hátha a suliban van valami ingyenes sportlehetőség (nálunk pl. a röpi vagy kézilabda)

remélem tudtam segíteni valamennyit. Sok sikert és kitartást hozzá :)

2012. okt. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
A mozgástól nem hízol, nyugi. De ne csak egyféle gyakorlatot végezz, keress valamit, ami több izomcsoportot megmozgat.
2012. okt. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ne 3x egyél, hanem inkább 5x, kevesebbet.
2012. okt. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan egyél mindent, tényleg az az egészséges, ha kiegyensúlyozottan étkezel, és semmit sem vonsz meg magadtól. Főleg, hogy te még valószínűleg növésben vagy.

Viszont: MÉRTÉK! Nem szabad nagyon sokat enni, és lehetőleg ne este későn.


Másrészt meg: nagyokat sétálni, kirándulni, tornázni... azt lehet ingyen is, és ehhez nem kell engedélyt kérned.

Továbbá, ha pl. megkérded, hogy legalább havi 1-2x eljárhass úszni, az is biztos beleférne (diákjeggyel olcsó helyek is vannak), és az nemcsak fogyásra jó, ne is ezzel érvelj. Mondd, hogy jót tenne a hátadnak is, meg a mozgás amúgy is egészséges...


Szerintem idegesíti őket ez a fogyás-téma, közelítsd meg a mozgás oldaláról a dolgot.

2012. okt. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek mindazokkal, akik az "ingyenes mozgásterápiát" javasolják. Azzal részben ledolgozod a fölöslegesen bevitt kalóriákat. Az otthoni főzési és étkezési szokásokat nem tudod megváltoztatni, hiszen anyukád mindig is a saját ízlésük szerint fog főzni. Ezek megrögzött szokások, és ők pedig olyan emberek lehetnek, akik még akkor sem változtatnának rajta, ha orvos tanácsolná, hogy a saját érdekükben változtassanak rajta. Hamarabb kimondják, hogy hülye az orvos, mind megfogadják a tanácsát. (Sajna, ismerem ezt a fajtát!!!)Ami a te saját érkezésedet illeti, próbálj meg kevesebbek enni ezekből a zsíros, hízlaló ételekből. A mennyiséget mindig csak kicsivel csökkentsd, akkor talán nem tűnik fel nekik. Attól tartok, hogy ilyen környezetben és ilyen étkezési szokások mellett már az is nagy eredmény, ha nem hízol tovább. Különben gondold meg, most 15 éves vagy, pár év és befejezed a sulit vagy ha tovább tanulsz, esetleg elkerülsz otthonról. Akkor majd több lehetőséged lesz az ételeid megválogatására. Addig is nagyon vigyázz magadra!!
2012. okt. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem féltenek a szüleid, hogy beleesel egy mai divatos témába. Kérd meg az anyudat, hogy rántott hus helyett készitsen neked natur szeletet, amit csak ugy teflonba meg lehet sütni, nagyon véonyan bekenve olajjal.

De nem irtad hány cm és hány kg vagy?

2012. okt. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Biztos működik a "kérd meg" módszer ilyen gyökér szülők esetén. Ha tudod, töltsd le a Fegyencedzés című könyvet, vagy valamelyik osztálytársad segítsen benne, abban minden benne van, amit a saját testsúllyal végzett gyakorlatokról tudni kell. Nők is végezhetik, nagyon jó alakot, formát ad. Emellett eljárhatsz futni, kerékpározni, és amikor teheted, húsból egyél a legtöbbet, a fehérjéből képződik a legnehezebben tartalék. A burgonya, tészta valóban hizlal.
2012. okt. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Tudnunk kell hogy hány kiló és centi a kérdező , mert közel sem biztos hogy a szülő a gyökér.
2012. okt. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem szólók jó tanácsokkal láttak el. Nem régen olvastam tudományos kutatást arról, hogy a fehérje megköti a zsírokat, magyarán ha csökkentett zsírtartalmú tejtermékeket eszel azok is hozzá járulnak a fogyáshoz, mint a joghurt, kefir. A tojás diéta meg hülyeség, mert tele van zsírral, és más tápanyagokhoz nem jut hozzá a tested. A legnagyobb ellenség a fogyásnál a szénhidrát, kenyér, tésztafélék, rizs, krumpli. Ha ezek mennyiségét lecsökkented, helyette húst, tejterméket, de főleg zöldséget és gyümölcsöt eszel már fogyni fogsz. Ha emellett elkezdesz futni, tornázni még gyorsabban mennek le a kilók. Az önsanyargatást meg felejtsd el nem vezet sehová, másrészt a szüleidet is idegesíted vele!
2012. okt. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Sok fehérje a lényeg. Hús, hal, de persze nem rántva. Zöldségek, rizs, köles.


Igazából a diéta (= étrend, NEM fogyókúra) sokkal többet számít, mint a mozgás. Persze az sem baj, de ha fogyni akarsz, kardio edzés kell, vagyis futás, biciklizés, séta.


Azért nem lesz izmos hasad a felülésektől, mert a fogyáshoz csökkenteni kell a kalóriabevitelt, az izomépítéshez pedig növelni. Így a kettő együtt nem megy.

2012. okt. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!