Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Az apám idegbeteg...

Mit tegyek? Az apám idegbeteg és nem engedi, hogy fogyjak.

Figyelt kérdés

Kb. 10 kg felesleg van rajtam, viszont a szüleim nem engedik, hogy sportoljak valamit, és amikor megkérdeztem, hogy miért, csak leordibáltak, hogy mert ők azt mondták. Van, amikor azzal érvelnek, hogy nincs rá pénzünk, de nem hiszem el, hogy havonta egyszer azt a 2-3000 Ft-ot ne tudnák rám fordítani...

De mindegy és a lényeg, hogy nemrég olvastam a neten arról a tojásdiétáról, amit ma akartam elkezdeni, viszont épp, amikor főztem a tojásokat, az apám megfenyegetett, hogy agony ver, ha nem eszek főtt kaját, és meg kellett ennem egy nagy tányér levest, utána egy csomó törtkrumplit meg rántotthúst és még mondtam is neki, hogy akkor eszek savanyú uborkát, csak ne kelljen azt ennem, mire azt mondta, hogy ha nem eszem meg az összeset, lenyomja a torkomon.

Azt azért érdemes tudni, hogy anyámék még a legkisebb rántott húst is egy liter olajban sütik meg...

És amikor mondtam neki, hogy nem akarom megenni, mert hízlal, leállt okoskodni, hogy pont a krumpli meg a rántott hús az, ami nem hízlal. Istenem, még a hülye is tudja, hogy a krumpli meg a rántott hús rohadtul hízlal, főleg ha így készítik el...

És máskor mindig engem cikiznek, hogy mekkora seggem van, amikor itt van, ők erőltetik rám, hogy egyem ezt a zsíros szart, ahelyett, hogy legalább tojást vagy zöldséget ennék, az legalább egészséges, de ez basszus, szószerint tocsog az olajban...

Miért nem akarják, hogy fogyjak? Ennyire jól érzik magukat, hogy van, akit cikizhetnek?

15l


2012. okt. 29. 14:52
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:

Ja és azt hozzátenném, hogy ma egy darab kedves szava nem volt hozzám, még a legkisebb dolgokért is ordibál.

Meg ami nagyon "tetszett", hogy amikor főztem a tojásokat, párás lett egy kicsit az ablak, apám meg kinyitotta, hogy kiszellőzzön és ne legyen párás, majd amikor eltűnt a pára az ablakról, mondta nekem, hogy most annyi gázt elpocsékoltunk ezzel, hogy 5 percre kinyitotta az ablakot, hogy holnap egész nap ki lesz kapcsolva a szobámban a fűtés...

2012. okt. 29. 14:53
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Boldogtalan felnőtt boldogtalan gyereket nevel, ez régi mondás. A szüleid élete nem lehet túl jó, és ezt rád vetítik ki sajnos.

Mit tegyél? Böngéssz a neten olyan fogyási módszer után, amihez nem szükséges szigorú diéta, és sportolj úgy, hogy ne kerüljön pénzbe.

2012. okt. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Hát tényleg nem valami jó az életük...itthon egész nap megy a kiabálás meg egymás szidása olyan hangerővel, hogy másnap a szomszédok is szólnak, jó lenne, ha nem ordibálnánk így este, mikor ők már aludnának...

De amúgy ezt most nem értem, szigorú diéta nélkül hogy lehetne fogyni? Pont az a diéta lényege, hogy nem eszel össze mindent, amit akarsz, csak olyan dolgokat, amik nem hízlalnak.

2012. okt. 29. 15:00
 4/28 anonim válasza:
100%

Kezdj el mozogni, tornázni. Az még nem kerül pénzbe. Rengeteg videót találsz a neten, ami segíthet és ingyenesen le tudod tölteni.

A tojás meg hasonló diéták nem túl jók, inkább egészséges táplálkozás kellene; de a főt kaja is jó, csak mértékkel. De hidd el már a mozgás is sokat segít!

2012. okt. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Fussál esténként, délután.

Nem kerül semmibe, és nagyon jó kalória égető.

2012. okt. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim válasza:
100%
menj el sutyiban kocogni, vagy otthon erősíts, tornázz. neten találsz egy csomó videót, ami segíthet. tojásdiéta szerintem sem a legjobb. amúgy ha nincs pénze a szüleidnek, ne rántott húst csináljanak... ezt nekik is megmondhatnád! :))))
2012. okt. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Fussál, tornázz a szobádban, ez nem kerül pénzbe, egyél nyugodtan mindent, mint eddig, csak valamivel kevesebbet és este későn már ne egyél, édességet meg minél kevesebbet, ez sokkal többet ér, mint bármilyen fogyókúrás diéta, amitől jön a jo-jó effektus és még többet hízol vissza amikor rádjön az éhezés miatt a falánksági roham.
2012. okt. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Amúgy amit nem értek még, az az, hogy egy csomó helyen olvastam, hogy jajj ha felülésezel, ilyesmiket csinálsz, akkor nem fogsz fogyni, csak még kövérebbnek látszol, mert a háj mellett pluszba még ott lesz az izom is, stb., ám máshol meg pont azt írták, hogy ha felülésezel, meg itthon tornázol, akkor úgy is lehet fogyni, mert pl. felüléstől izmosabb lesz a hasad, a hasizmod meg lebontja a fölötte lévő zsírt.

És most akkor nem értem, hogy mi van? Most akkor ezektől fogyok, vagy nem? Mert úgy egyébként szeretek felülésezni is meg minden, csak eddig nem mertem, pont ezért, mert féltem, hogy ha izmos lesz a hasam, még kövérebbnek fogok látszani.

2012. okt. 29. 15:09
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy hány kg és hány centi magas vagy?

Csak azért hogy tudjuk nem e egy csontsovány tini akar fogyózni.

Amúgy ha szükséged van diétára akkor nem tojásdiétát kellene csinálnod mert nem hiszem hogy túl egészséges.És egy hét után ha meghallod a tojás szót már akkor hányingered lesz. Hanem vannak sokkal egészségesebb módjai is a fogyásnak.Nem hiszem hogy elleneznék ha beiratkoznál kézi vagy röpplabda edzésre ami ingyen van a suliban.

2012. okt. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
95%

Elárulok egy titkot: egyél mindenből, amit főznek, de ne sokat (hátha így nem áll a balhé) és mellé tornázz napi 1-1,5 órát, otthon DVD-re, én is ezt teszem! Picit több, mint egy hónap alatt majdnem 10 kg lement rólam, bár rajtam bőven van felesleg...

Ne az olajtól/zsírtól félj amúgy meg, hanem a szénhidráttól (kenyér, rizs, sütemények, péksüti, kekszek, csokik, burgonya, satöbbi), nem a zsír az, ami annyira hizlal.

Az ilyen-olyan diétákat meg felejtsd el, csak tönkre tesznek, nem lesz elegendő energiád.

Miért ilyenek? Passz. :(

2012. okt. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!