Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az unokahúgom az anyjának...

Az unokahúgom az anyjának szólít. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Voltam vele a mekiben, és akkor mondta azt, hogy "anya, én ezt szeretném...". Délután szintén anyunak szólított. Most lefekvés elôtt szintén. Hogy reagáljak erre? Még csak 3 éves. Magyarázzam el neki, hogy nem vagyok az anyukája és hogy ne hívjon így? Az igazság fájdalmas, nem tudom elmondani és nem is értené. A szívem szakad meg amikor ezt mondja. Össze van zavarodva, van hogy engem hív anyának, a másik pillanatban, meg nekem mondja, hogy hívjuk fel anyut. Ha megfogja a kezem és anyának hív, egyszerûen nem tudok mit mondani, folyton elcsuklik a hangom, ha belekezdek. Segítsetek, Mit csináljak?
2012. okt. 28. 22:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Szerintem rosszul tetted, hogy azt hazudtad a kicsinek, hogy elutazott, mert most reménykedik, hogy újra láthatja. A kicsi értelmi szintjén el kell magyaráznod neki mi az a halál, és az anyukája nem jön többé haza. :( Ezzel csak ártunk a gyereknek, ha hazudunk. Ha nem gyászolja az anyukáját és nem érti mi az a halál, akkor a gyermek személyisége nem fejlődik majd rendesen. Ha magadhoz vetted, akkor szerintem hagyd, hogy hívjon anyának. Mond el neki, hogy te leszel a pótanyukája és nem hagyod soha magára.
2012. okt. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező !

Nem vagy könnyű helyzetbe..

Menyem meghalt szülés közben..Unokát másik nagymama nevelte, a kicsi apjával. A mamát Anyunak hívta..Mondtuk, meg kell mondani a gyereknek.. Soká, nagyon soká mondták el neki, mikor már másoktól is hallotta. Nagy trauma volt a gyereknek..

Mond el neki, amit előttem is írtak: Fenn van a csillagok között, Te a Kriszti vagy..Ne tagadd előle a halálát, hiú reményeket táplálva..Korának megfelelően a temetőbe is kiviheted..Csak ne csapd be..

Mi (sokan) nem tudtuk meggyőzni annó a másik nagymamát..

Mert ő pedagógus, ért hozzá, mi nem..:(

Minden jót Nektek!

2012. okt. 29. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!