Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az unokahúgom az anyjának...

Az unokahúgom az anyjának szólít. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Voltam vele a mekiben, és akkor mondta azt, hogy "anya, én ezt szeretném...". Délután szintén anyunak szólított. Most lefekvés elôtt szintén. Hogy reagáljak erre? Még csak 3 éves. Magyarázzam el neki, hogy nem vagyok az anyukája és hogy ne hívjon így? Az igazság fájdalmas, nem tudom elmondani és nem is értené. A szívem szakad meg amikor ezt mondja. Össze van zavarodva, van hogy engem hív anyának, a másik pillanatban, meg nekem mondja, hogy hívjuk fel anyut. Ha megfogja a kezem és anyának hív, egyszerûen nem tudok mit mondani, folyton elcsuklik a hangom, ha belekezdek. Segítsetek, Mit csináljak?
2012. okt. 28. 22:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Ez lehet csak véletlen. Vagy történt valami az anyukájával?
2012. okt. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Te neveled vagy van édesanyja? Ha van anyuja, akkor beszélgess vele, hogy nem vagy az anyukája.
2012. okt. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az anyukája meghalt.
2012. okt. 28. 22:50
 4/12 anonim ***** válasza:
Te neveled,
2012. okt. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%
Ne titkolózz! Mondd el neki,ki vagy és,hogy anyu meghalt.
2012. okt. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%
Te neveled? Ha te vagy a neveleőanyja, szerintem szólíthatna anyának.
2012. okt. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Te töltöd be nála az anya szerepet és szüksége is van egy anyára ezért szerintem is hívhatna anyának, ha tényleg a nevelőanyja vagy. Bár valahogy azt kellene vele megértetni, hogy te a pótanyukája vagy.

Mindenképp mesélj neki az anyukájáról gyakran, mutass neki róla fényképet. Meg kell neki mondanod, hogy ő már nincs köztetek, nem hívhatjátok fel, a mennyből figyel és vigyáz a kislányra. Így talán előbb-utóbb megérteni azt, hogy ő már nem jön vissza.

Ez nagyon szomorú :(

2012. okt. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Azért akarja felhívni az anyukáját, mert azt mondtam, hogy elutazott. Már egy hete, hogy meghalt az anyukája.

Hogy kezdjek bele? Képtelen vagyok elmondani neki. Nem is vagyok anyuka, nem tudom, hogy fogom felnevelni. Elszomorít, hogy ennyire szerencsétlen vagyok.

2012. okt. 28. 23:45
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem vagy szerencsétlen. Erre te sem lehettél felkészülve, és ha nem vagy anyuka, akkor nyilván neked is új ez az egész szerep.

Teljesen biztos vagy benne, hogy te akarod őt felnevelni? Mert ez nagyon szép dolog, de hatalmas nagy felelősség is és egy életre elkötelezed magad neki.

Mi van a gyerek apjával? Neked van bármilyen segítséged?

2012. okt. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem. Meg kell mindig mondani hogy Te a pl "Kriszti" vagy és anyukája felköltözött a mennybe az angyalokhoz vagy valami ilyesmi. Gyakran mutatni neki képet hogy ö az anya aki nagyon szereti és figyeli fentröl viszont sajnos nem lehet itt. késöbb meg fogja érteni most még kicsi hozzá. Biztos milliószor el kell ezt mondani és mutatni neki, de ez természetes. Sok erőt kivánok neked hozzá.
2012. okt. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!