Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg idegesítő vagyok? Nem...

Tényleg idegesítő vagyok? Nem tehetek róla, utálom, mikor valaki pazarol.

Figyelt kérdés

Gyakran veszekednek velem a családtagjaim, mert mindig rájuk szólok, hogy ne folyassák fölöslegesen a vizet, ne hagyják égve a villanyt úgy, hogy senki nincs a szobában, stb.

De komolyan, most mit csináljak? Azpért ezek sem ingyen vannak...Ráadásul amin tök ki voltam akadva, hogy anyám mindig engem szid, amikor zuhanyzok, hogy milyen sokáig (kb 5 perc, vagy talán annyi se kell), erre nővérem meg ma látom, hogy áll a csapnál, és folyatja a meleg vizet a kezére. Először tűrtem, de kb másfél perc múlva rászóltam, hogy zárja már el, és még neki állt feljebb, mert hogy jajj neki fázik a keze. Jah, szóval ha én zuhanyzok, az baj, de ha ő elhasznál egy fél fürdőkádnyi vizet kézmelegítésre, akkor az már szent és sérthetetlen...

Akkor a másik eset, amin kiborultam, az volt, hogy múltkor anyám a konyhában ott valamit csinált és előtte kivett valami kaját a hűtőből, és nyitva hagyta a hűtőajtót, én meg mondtam neki, hogy hát zárja már be, mert fölöslegesen fogyasztja így az áramot, mire ilyen tök flegmán megvonta a vállát és csak úgy odalökte, hogy jól van már, véletlenül nyitva maradt..És nem fogja fel, hogy így mennyi áramot fogyaszt....

Meg amit nagyon bírok, hogy apámnak van ez az állandó szellőztetési mániája és amikor fűtünk, még odamegy és kitárja az ajtókat...

És persze mindenkinek még neki áll feljebb, ha én rájuk szólok, hogy ne pazaroljanak. De most komolyan, miért én lennék idegesítő, ha egyszer ők panaszkodnak állandóan az anyagi helyzetünk miatt és bennem keresik a hibákat, hogy biztos miattam van, mert "sokáig" zuhanyzok és hogy úristen, múltkor csináltam magamnak egy tükörtojást, ezért biztos annyi gázt elhasználtam. De azt már nem veszik észre, hogy ők mit csinálnak...

Tényleg én vagyok az idegesítő?

14L


2012. okt. 27. 21:24
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Jah, szóval csak az én szobámban kapcsolgatják ki állandóan a fűtést, csak nekem vesznek évente egy nadrágot, amikor már tiszta lyukas meg minden, az osztályban csak az én anyám nem fizeti be az osztálypénzt évek óta, csak nekem nincs pénz soha egy rohadt arclemosóra vagy normális samponra, amitől nem lesz még zsírosabb a hajam. Persze saját maguknak meg megveszik a drágább cuccokat, mert hogy csak. De igen, biztosan k.rvára nem tudom, hogy mi fér bele a költségvetésbe..
2012. okt. 29. 14:58
 22/25 A kérdező kommentje:
Már miért kerültek volna szóba? Kérdezted??
2012. okt. 29. 22:28
 23/25 anonim ***** válasza:
36%

"Felnőtt emberek lévén, valószínűnek tartom, hogy meg tudják ítélni mi az , ami belefér a költségvetésbe és mi az, ami nem."


Ez a nap vicce.


Sokkal valószínűbb hogy lesz@rják, amit mond, mert ha kiderül, hogy 14 évesen többet tud a témáról, mint a szülei, és igaza van valamiben, fizikailag rosszul lennének.

2012. okt. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
94%

Visszaolvastam a kommenteket is. 14 évesen kicsit vissza kellene venni a stílusból, mert nagyon gyermek vagy te még ahhoz, hogy így beszélj felnőtt emberekkel, akár ezen az anonim oldalon is. Emberekkel, akik nem mellesleg a te kérdésedre írtak ide, mert te ezt szeretted volna.


Ezekután el tudom képzelni milyen vagy otthon, a családoddal.

Ha ezt a stílust tartod meg, később életed során sem fogsz sehol érvényesülni tudni, hiába lesz igazad, mint ahogy most is.

Nem elég, ha az ember okos dolgot mond, kell hozzá kellő intelligencia, hogy ezt más emberekkel is megértethesse.

2012. okt. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Már bocs, de az elején szépen írtam, de ha valaki még ezek után is abba tud belekötni, hogy elvileg semmi közöm hozzá, hogy a házban, ahol ÉN élek, ki hogy pazarolja a vizet, ami nagyon nem ingyen van, akkor én miért legyek kedves??
2012. okt. 29. 23:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!