Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg idegesítő vagyok? Nem...

Tényleg idegesítő vagyok? Nem tehetek róla, utálom, mikor valaki pazarol.

Figyelt kérdés

Gyakran veszekednek velem a családtagjaim, mert mindig rájuk szólok, hogy ne folyassák fölöslegesen a vizet, ne hagyják égve a villanyt úgy, hogy senki nincs a szobában, stb.

De komolyan, most mit csináljak? Azpért ezek sem ingyen vannak...Ráadásul amin tök ki voltam akadva, hogy anyám mindig engem szid, amikor zuhanyzok, hogy milyen sokáig (kb 5 perc, vagy talán annyi se kell), erre nővérem meg ma látom, hogy áll a csapnál, és folyatja a meleg vizet a kezére. Először tűrtem, de kb másfél perc múlva rászóltam, hogy zárja már el, és még neki állt feljebb, mert hogy jajj neki fázik a keze. Jah, szóval ha én zuhanyzok, az baj, de ha ő elhasznál egy fél fürdőkádnyi vizet kézmelegítésre, akkor az már szent és sérthetetlen...

Akkor a másik eset, amin kiborultam, az volt, hogy múltkor anyám a konyhában ott valamit csinált és előtte kivett valami kaját a hűtőből, és nyitva hagyta a hűtőajtót, én meg mondtam neki, hogy hát zárja már be, mert fölöslegesen fogyasztja így az áramot, mire ilyen tök flegmán megvonta a vállát és csak úgy odalökte, hogy jól van már, véletlenül nyitva maradt..És nem fogja fel, hogy így mennyi áramot fogyaszt....

Meg amit nagyon bírok, hogy apámnak van ez az állandó szellőztetési mániája és amikor fűtünk, még odamegy és kitárja az ajtókat...

És persze mindenkinek még neki áll feljebb, ha én rájuk szólok, hogy ne pazaroljanak. De most komolyan, miért én lennék idegesítő, ha egyszer ők panaszkodnak állandóan az anyagi helyzetünk miatt és bennem keresik a hibákat, hogy biztos miattam van, mert "sokáig" zuhanyzok és hogy úristen, múltkor csináltam magamnak egy tükörtojást, ezért biztos annyi gázt elhasználtam. De azt már nem veszik észre, hogy ők mit csinálnak...

Tényleg én vagyok az idegesítő?

14L


2012. okt. 27. 21:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
66%

Más szemében a szállkát, sajátjában a gerendát sem veszi észre.

Ti mind ilyenek vagytok. Na jó, csúnyán fogalmaztam. Megértem h idegesít. Nekem is ilyenek voltak a szüleim. Senki sem tökéletes. Mindenkinek meg van a maga "pazarlása".

Nem sokat lehet ezzel tenni. Max, többször szembesíted őket úgy, ahogy ide leírtad. Aztán megkéred őket, h mindenki magával foglalkozzon ne a másikkal.

2012. okt. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
73%

Igazad van. (En is ilyen vagyok.)

Tudom milyen ez, apukam utan nem gyözöm kapcsolgatni a lampat, elzarni a csapot... Gondolhatod. En meg le vagyok hülyezve, hogy a vizforraloba annyi vizet teszek, amennyi a teahoz kell... Na, most jol kipanaszkodhattam magam. :)


Es igazad van, en is ezzel ervelek, hogy nincs ingyen - tovabba fontos a környezettudatossag, ugy velem.


Lehet egyszerübb, ha nem szolsz, csak lekapcsolod a lampat utanuk, lehet nehezen fogadjak el, hogy egy fiatalabb szol nekik. En is mar csak ennyit teszek, nem leht mast tenni. :/ :)


23/L

2012. okt. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
78%

14 vagy már ne is haragudj de nem te fizeted mért nem sz arod le őket úgysem fognak megváltozni.

Nálam is ez megy pl anyám télen nyáron azzal indít hogy reggel eltusol egy kád forró vizet utána mivel meleg van csinál egy kereszthuzatot a lakáson -20 fokban is ami utána úgy marad esetenként egész napra ha nem vagyok otthon én aki becsukja az ablakokat és mondhatsz neki bármit ,az 50 rugós rezsi számlára annyit mond hogy hajjajj ez van ilyen az élet nincs mit tenni.

Szóval addig örülj amíg nincs kereseted és nem csengetsz nekik mert utána lesz csak nagy összeveszés majd meglátod.


Remélem nem ilyesztettelek el otthonról :D

2012. okt. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Nekem most tök lelkifurdalásom lett,mert ma egész nap nagyon súlyosan pazarló életmódot éltem,de tényleg:(Megy a fűtés,közben nyitva az ablak,megy a tévé,a lámpa,a gép és a villany,közben meg zenét hallgatok.:(De ha mindezt beszüntetem,akkor megőrülök,mert ezzel szűröm ki a zavaró tényezőket.
2012. okt. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
37%

"Remélem nem ilyesztettelek el otthonról :D"


Inkább ez volt az ijesztő, nem amit előtte írtál...


Kérdező, Te pedig valóban idegesítő lehetsz. Én is utáltam, mikor azzal b@sztattak otthon, hogy "miért hagyod égve a villanyt a szobában, amikor nem vagy ott?".


Szerencsére már leszoktak róla, megértették, hogy én fizetek, én pazarlok.

2012. okt. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Jégtánc ***** válasza:
53%
Saját háztartásodban majd egyszer ha lesz ,azt csinálsz amit te szeretnél.Gondolom,nem szépen kedvesen magyarázod,mondod el nekik a problémát.Lehet másképp kellene közelítened ezzel a témával.
2012. okt. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
63%

Teljesen igazad van, de egyenlőre még azt ők fizetik, tehát olyan sok beleszólásod nincs.

Valamint én is biztos vagyok benne, hogy a stílussal van a legnagyobb gond.

Mondjuk egyébként sem értem, mi az, hogy a 14 éves lányom rám szól, hogy meddig tartom nyitva a hűtőt, a fogyasztás miatt, amit én fizetek, a rossz anyagi körülményeinkre hivatkozva, amit megint csak én látok át.


Ez nekem azért kicsit így magas..... majd ha lesz saját házad és családod, biztosan ezekkel a jó módszerekkel sokat megspórolhatsz, de egyenlőre ez egyáltalán nem a te dolgod!

2012. okt. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
69%
Én is azt mondtam volna, hogy az ő dolguk, ők fizetik, amíg el nem olvastam azt a részt, ahol téged piszkálnak.
2012. okt. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

engem is idegesít, nekem a tesóm ilyen.

szerintem idegesítőbb mint az, hogy pl. lekapcsolgatom utána a villanyt meg csukogatom az ajtókat mert azt hiszi, barlangban él...

de már annyiszor szekáltam hogy kicsit fejlődött

2012. okt. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
70%

Az energiatakarékosság pozitív dolog. Hogy figyelsz a környezetedre és a költségekre, ez későbbiekben jól jöhet. Én a szobatársaimra vagyok kiakadva a kollégiumban. Fél óra tusolás, 10perc fogmosás, telefontöltő a konnektorba hagyva, laptop áramon egész nap, a villany ég, az ajtó ablak tárva nyitva....Engem is érdekel a földünk épsége és ők ezt nem nagyon tolerálják és szekálnak vele, pedig csak jót akarok. Mondjuk én nem szólok rájuk azonnal, de ha mégis akkor is kedves hangnembe teszem, vagy odamegyek és kihúzom a konnektorból a telefontöltőt, avgy lekapcsolom a villanyt, becsukom az ablakot.

Szerintem erről már óvodában el kéne kezdeni beszélgetni a gyerekekkel. Ha mást nem is, de legalább a csapot zárják el mikor fogat mosnak és ne folyasszák világnak.

Egyébként az, hogy apukád szellőztet, az nem gond, abban az esetben, ha ezt naponta 1x megteszi, De ha napi 3x-4x az már igen. A friss levegő kell, mert hiába van meleg, ha fülledt és nyomasztó a levegő.

Keress neten ilyen vicces/poénosabb szövegeket.

pl. tudtad hogyha a szoba átlaghőmérséklete 22°C, akkor már segíted az üvegházhatás csökkenését?

2012. okt. 28. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!