Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg idegesítő vagyok? Nem...

Tényleg idegesítő vagyok? Nem tehetek róla, utálom, mikor valaki pazarol.

Figyelt kérdés

Gyakran veszekednek velem a családtagjaim, mert mindig rájuk szólok, hogy ne folyassák fölöslegesen a vizet, ne hagyják égve a villanyt úgy, hogy senki nincs a szobában, stb.

De komolyan, most mit csináljak? Azpért ezek sem ingyen vannak...Ráadásul amin tök ki voltam akadva, hogy anyám mindig engem szid, amikor zuhanyzok, hogy milyen sokáig (kb 5 perc, vagy talán annyi se kell), erre nővérem meg ma látom, hogy áll a csapnál, és folyatja a meleg vizet a kezére. Először tűrtem, de kb másfél perc múlva rászóltam, hogy zárja már el, és még neki állt feljebb, mert hogy jajj neki fázik a keze. Jah, szóval ha én zuhanyzok, az baj, de ha ő elhasznál egy fél fürdőkádnyi vizet kézmelegítésre, akkor az már szent és sérthetetlen...

Akkor a másik eset, amin kiborultam, az volt, hogy múltkor anyám a konyhában ott valamit csinált és előtte kivett valami kaját a hűtőből, és nyitva hagyta a hűtőajtót, én meg mondtam neki, hogy hát zárja már be, mert fölöslegesen fogyasztja így az áramot, mire ilyen tök flegmán megvonta a vállát és csak úgy odalökte, hogy jól van már, véletlenül nyitva maradt..És nem fogja fel, hogy így mennyi áramot fogyaszt....

Meg amit nagyon bírok, hogy apámnak van ez az állandó szellőztetési mániája és amikor fűtünk, még odamegy és kitárja az ajtókat...

És persze mindenkinek még neki áll feljebb, ha én rájuk szólok, hogy ne pazaroljanak. De most komolyan, miért én lennék idegesítő, ha egyszer ők panaszkodnak állandóan az anyagi helyzetünk miatt és bennem keresik a hibákat, hogy biztos miattam van, mert "sokáig" zuhanyzok és hogy úristen, múltkor csináltam magamnak egy tükörtojást, ezért biztos annyi gázt elhasználtam. De azt már nem veszik észre, hogy ők mit csinálnak...

Tényleg én vagyok az idegesítő?

14L


2012. okt. 27. 21:24
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
84%
de, teljesen igazad van: te keresed a pénzt, ők meg ezt semmibe veszik? hoppá, nem is, ők dolgoznak.... akkor meg azt csinálnak amit akarnak!
2012. okt. 28. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
34%

Mekkora s€ggfejek itt páran.

14 éves, tehát már kinőtte a cukimuki kort, amikor a hányása is aranyat ér, de még nem felnőtt, hogy érjen is valamit, így ne pofázzon.


Tök mindegy, mit mond itt egy kamasz, mindenbe beleköttök.


Egyébként a spórolásnak nem a megtakarítás a fő célja, hanem az, hogy a következő generációnak is legyen tiszta levegője, vize.


A kérdező teljesen jól teszi, amit tesz. Hosszútávon kell gondolkozni. A zsíros kenyeret nem értem, ha mostantól csak zsíros kenyeret eszik, elhízik, nem kap elég tápanyagot, magas vérnyomás, cukorbetegség, egyéb elhízás okozta betegségek, aminek a kezelése pénzbe kerül...

2012. okt. 28. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
93%
Amikor már ennyire ezt figyeled, amikor MINDENÉRT szólsz, akkor az már igen, idegesítő! Nekem a volt anyósom volt ilyen, hogy le tudta ordítani a fejét annak, aki mondjuk égve hagyta a villanyt a spájzban. Agybaj volt. Kicsit vegyél vissza! Gondolom nem mindig ömlik a víz, nem mindig hagyják égve a villanyt. Arról nem is beszélve, hogy a szüleid fizetik, ha van rá pénzük, akkor végülis úgy pazarolnak, ahogy akarnak. Egy dologban van igazad. Abban, hogy téged viszont leszidnak, ha úgy gondolják pazarolsz. Ezért szólj nekik. Viszont nem tudom nem-e azért mondják, mert amilyen az adjon isten..... Tudod.
2012. okt. 28. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ugyan ez van, plusz megy a tv pedig anya fürdik, tesóm a szobájában, én is a szobámban, aztán minden egyes hónap végén anya velünk vitázik, hogy a gépünket kiviszi a szobánkból, mert így sok a számla. (Pedig én napi fél órát ha gépezek, szóval nem is nagyon zavarna). Csak én mondjuk ha valaki folyatja a meleg vizet megmondom, hogy szeretnék ma még fürdeni, és nincs kedvem vízet melegíteni, jó lenne, ha nem pancsolná ki az összeset.
2012. okt. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Igen, ezt a gépes dolgot nekem is szokták mondani... Amúgymeg örülök, hogy néhány ember szerint 14 évesen már meg se szólalhatok, nem lehet egy saját véleményem se :) Már bocs, de lehet, hogy nem én keresem a pénzt, de nem akarom pár hónap/év múlva az utcán végezni, mert már annyi kifizetetlen számlánk volt. Ami még jó, hogy az én hibám, 5-en lakunk együtt, ebből az 5 emberből én figyelek oda legjobban a villanyra és a vízre, hát csak természetes, hogy az én hibám minden. Úgy van.
2012. okt. 28. 22:15
 16/25 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsit önző módon nézed a dolgokat.. Abba is bele lehet kötni, hogy miért netezel, amennyi energia elment a kérdés írására, az kb. amíg nyitva maradt a hűtőajtó.. Tehát te is pazarolsz.. Szóval ajánlom, hogy ne csak másban lásd a hibát. Különben is nagyon apró dolgokon próbálsz sporolni.. Inkább nézz utána a dolgoknak, hogyan lehet igazán energiát és vízet sporolni. Pl. olvastam, hogy van egy újfajta zuhanyrózsa, ami lényegesebben kevesebb vízet használ, mégsem érzi az ember, hogy kevesebb víz folyna. Mutasd meg szüleidnek is az ilyen oldalakat pl. [link]
2012. okt. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Jó, akkor máskor majd nem fogom lekapcsolgatni utánuk a villanyt és megint pazarolni fogom az áramot pont én, amikor pár hónap múlva majd kiírom az olyan kérdéseket, hogy -Mit csináljak, ki akarnak minket lakoltatni, amiért nem tudtuk kifizetni a számlákat?
2012. okt. 29. 12:40
 18/25 anonim ***** válasza:

Ez nem a te dolgod, mint ahogy sem a tiéd lenne, ha ki akarnának lakoltatni benneteket!

Szép dolog az elgondolásod, de majd kövesd ezt akkor, amikor a te pénzedről és te házadról lesz szó!

Egyenlőre még ők a te szüleid és nem fordítva, ezt ne felejtsd el!

2012. okt. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Nem felejtettem el, hogy ők a szüleim, csak annyira önző vagyok, hogy érdekelt az ő sorsuk is.
2012. okt. 29. 12:51
 20/25 anonim ***** válasza:
95%

Felnőtt emberek lévén, valószínűnek tartom, hogy meg tudják ítélni mi az , ami belefér a költségvetésbe és mi az, ami nem.

Mivel te nem látod át az ő anyagi helyzetüket és nem gyarapítod azt a saját kereseteddel, teljesen felesleges hisztizel ezen!

Földhöz is verheted magad akár, de csak a problémákat sokszorozod és konfliktusokat!

2012. okt. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!