Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy szeressenek...

Mit tegyek, hogy szeressenek kamasz lányaim?

Figyelt kérdés
egy anyuka vagyok, és úgy érzem, nem szeretnek a 16-17 éves lányaim. Mi az amire szükségük van vajon? Beszélgetni nem lehet velük, hiába faggatom őket, segíteni nem segítenek otthon semmit, jóformán nem is látom őket. Mi kedvesek vagyunk velük és elengedjük őket mindenhova, megkapnak mindent, persze mértékkel. Fiatalok válaszaira lennék kíváncsi.
2009. aug. 10. 09:54
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
22%
!! "Ha nem állítanak valaki elé követelményeket, ha mindent megengednek,megvesznek és ráhagynak egy gyerekre....Hamarosan a fejedre nőnek, (bár már szerintem inkább nőttek),és nem fognak egyáltalán rád hallgatni. De ez nagyban nevelés kérdése. Bocsánat,hogy megkérdezem,de mit csináltál 16-17 évig?" ----Ezt kifogásoltam. Nem éreztem helyénvalónak.
2009. aug. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
18 éves vagyok,tehát a lányaid korosztálya. Akkor elmesélem miért alakulhatnak így a dolgok,mert nálunk is ez volt,és van is még néha. Mindig nagyon jó tanuló voltam,ebbe bele sem lehet kötni, életemben nem voltam még buliban, sosem csavargok,van 1 barátnőm,vele járok össze,és a barátommal. De anyuék ezt sem viselik el, a barátom 5 évvel idősebb, teljesen tisztelettudó feléjük,szinte ki nyalja a seggüket,segít ahol tud,ők mégis mindig utálatosak voltak vele, hozzáteszem nem naplopó,dolgozik,és nagyon jól él,és imád engem. Ezért is járt csak nálunk 3x az 1 év alatt.( megsúgom,állandóan futárral küld ki virágcsokrokat nekem,és anyunak,anya apától egy jó szót sem kapott pl névnapjára,a barátomtól 8 ezres csokrot,mégsem tudja értékelni,merthogy csak meg akarja venni,na igen,nem tudom,hány anyósjelölttel bánnak így) Mikor anyu megkérdezte,hol rontotta el, megmondtam ott, hogy semmibe vettétek azt a személyt,aki nekem fontos volt, bántottátok,nem foglalkoztatok vele,ezt személyes sérelemként értem meg.Ezekután menekültem otthonról,nem akartam velük lenni.Ha bemegyek a szobámba,átöltözni,vagy bármi, jön utánam anyu,komolyan mondom egyedül sem tudok átöltözni! Még a fürdőbe is utánam jön,neki pont akkor van ott dolga,holott hallja,hogy csobog a víz.Ez nagyon idegesítő,olyan,mintha semmi személyes teret nem hagyna. Meg üldöz állandóan a beszélgessünk dologgal,és faggat.Úgyis elmondom,ha akarom. És tudod mit ne tégy? Anya érzelmi zsarolással próbálkozik. Elkezd bőgni, hogy jajj,elvesztem a kislányom ( ha pl be akarok menni a városba 2 órára) hol veszít el ezzel? És eléri,hogy otthon maradjak,csak ne bőgjön. Szerintem ez egy szülő részéről óriási önzőség. És a vicc,ma vagyok 19 éves,és nem enged el ma sem sehova...
2009. aug. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, és a könyv linkjét, máris érzem a pozitív változást! Nem is utálnak annyira:))
2009. aug. 25. 08:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!