Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy szeressenek...

Mit tegyek, hogy szeressenek kamasz lányaim?

Figyelt kérdés
egy anyuka vagyok, és úgy érzem, nem szeretnek a 16-17 éves lányaim. Mi az amire szükségük van vajon? Beszélgetni nem lehet velük, hiába faggatom őket, segíteni nem segítenek otthon semmit, jóformán nem is látom őket. Mi kedvesek vagyunk velük és elengedjük őket mindenhova, megkapnak mindent, persze mértékkel. Fiatalok válaszaira lennék kíváncsi.
2009. aug. 10. 09:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%
Nem jó, ha faggatod őket. Meg kell bíznuk benned, hogy elmondják, mi van velük. Az sem jó, hogy mindenhová elengeded őket. Talán drasztikusnak tűnik számodra, de az egy jó megoldás lenne, ha akkor mehetnének csavarogni, ha megcsinálták a kiszabott házimunkát, és ha nem csinálják meg, akkor a zsebpénzükből vonsz le valamennyit. Az sem jó, hogy mindent megkapnak, amit csak akarnak, mert így nem fogják tudni értékelni, hogy mennyi mindent megadtál nekik. Én biztos elküldeném (küldtem volna) őket nyári munkára, hogy maguknak keressenek pénzt, mert már elég nagyok ahhoz, hogy megtudják milyen az, mégha csak egy hónapot is dolgoznának, máshogy látnák ezt az egészet. 21/L
2009. aug. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
15%
semmit, ez a média befolyása.
2009. aug. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%

Én úgy gondolom, hogy egy fiatal néha hálátlan, és "meggondolatlan", de a szíve mélyén szereti szüleit, mégha nem is mutatja ki szeretetét. A kamaszok szokszor sokat akarnak, és soha nem elég. De fő a bizalom, ha látják, hogy jobban bízhatnak a szülőkben (nem faggatják a pasikról, barátokról, vagy egyéb másról) kérdések nélkül nekik jóbb. Ha mindig megkérdezzük őket, "Hova mész?", "Mit csinálsz?", "Meddig maradsz?", akkor úgy érzi vájkálunk a magánéletében. De ha azt kérdezzük: "Milyen napod volt?", "Hogy vagy?", "Van kedved csinálni valamit közössen?", akkor úgy érzi törődünk vele/velük, és jól esik neki/k...

Egyszerűen a kérdezési- és a hozzáállási módunk az amin változtatnunk kell, hogy mások is azt lássák, a dolgokhoz való hozzáállásunk is változott.

Ha esetleg, a fiúkról lenne szó, ne azt tessék kérdezni, hogy "Ki ez?", inkább úgy tessék kérdezni, hogy "Tetszik Neked ez a fiú?" vagyhogy "Látom rajtad, hogy tetszik!"

2009. aug. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
90%

Beszélgess velük közvetlenül, mindenről, de persze azért mértékkel, mert nekem is furcsa volt, mikor anyukám a fogamzásgátlási módszereket mesélgette nekem kicsit kínosan, holott sohasem beszélgettünk még a menstruációról sem. Mindenképpen legyél nyitott, dicsérd meg a ruha-kompozíciójukat, amiben épp bulizni indulnak, az sokat segít abban, hogy érezzék, hogy egy hullámhosszon tudsz gondolkozni velük. Esetleg kérj tőlük tanácsokat, hogyan sminkeld magad, hogy szép és fiatal anya legyél, nekem ez annakidején mindig bejött, mert anyukának magyarázgattam, hogy ez az alapozó mindenképp fiatalít, ezt kerüld meg hasonlók :) Ő meg bírálta az n sminkemet, így valamilyen szinten cinkosok lettünk. Sok kis apró taktika van, de ezt embere válogatja, hiszen lehet a lányaidat más köti le :) De mindenképpen próbálkozz a barátságra is :)

19/L

2009. aug. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
96%

szerintem nem arról van szó, hogy nem szeretnek, csupán nem tudják kimutatni.


most abban a fázisban vannak, amikor "felnőttek akarnak lenni", szeretnék mutatni, hogy nem kell nekik a szülő, "mert már nagyok". ami persze nem így van, de ezt szeretnék. bizonytalanok, nem akarnak "gyerekesnek" tűnni mások előtt. és számukra gyerekes, ha erős a kapcsolat a szülőkkel. néhány év múlva ez meg fog változni.

2009. aug. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! Igyekezni fogok:) Az is meg fog vajon egyszer változni, hogy csak a külsejükkel törődnek és azon kívül semmi mással? Egyáltalán nem érdekli őket, hogy okosak, tájékozottak vagy kedvesek legyenek,vagy egyáltalán értsenek bármihez a divaton kívül..Én nem ilyen voltam, soha nem sminkeltem és a könyveket , múzeumokat bújtam,sokat tanultam, kicsit fura, hogy ők teljesen mások, de elfogadom őket és nem szoktam szekálni őket emiatt. :(
2009. aug. 10. 10:34
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Én még csak 22 éves vagyok. De szerintem egy szülő azzal tud jó kapcsolatot kialakítani a gyerekeivel, ha erős példaképet mutat, akire felnézhetnek, és mindig következetes a neveléssel. Tehát ha a gyerek azt látja, hogy te erős, magabiztos vagy, boldog vagy a munkában és a magánéletben, akkor magától fog közeledni hozzád, mert felnézhet rád, és eltanulhatja a boldogság receptjét. És hiteles tanácsokat adhat az életre vonatkozóan. Ha azt látja, hogy a szülei boldogtalanok, veszekednek, akkor miért akarna elmondani bármit, úgysem tudnak segíteni, ha még magukon sem tudnak. Ezen múlik minden, nem az anyagi helyzeten, és hogy mit kapnak meg. Szegényen is lehet valaki hiteles szülő, akire felnéznek a gyerekei, és gazgadok is lehet hiteltelen, akivel nem foglalkoznak. Én így látom.
2009. aug. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:
100%
Saját húgomon és unokahúgomon tapasztalom, hogy hasznos néha az ún. "ráerőltetés". A családi programok nagyon jók tudnak lenni egy idő után. Egy-két hetente be lehetne iktatni valami jó dolgot. Séta itt, kirándulás ott, valami tutis múzeum, ami őket is érdekelheti, könnyed szabadtéri koncert, stb. Nem baj, ha eleinte fintorognak. Ha vannak emberi érzéseik - márpedig vannak -, hamar rá fognak szokni és élvezni fogják.
2009. aug. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

...Beszélgetni nem lehet velük, hiába faggatom őket...


Na ez az amitől egy kamasz a falra mászik!

Az nem beszélgetés, ha kérdésekkel bombázzuk , akár kedvesen is őket. Így zárják be legjobban magukat.


Közös programok kellenek, tét nélkül, kérdezősködésmentes vicces társalgások, csacsogás, ilyesmi

2009. aug. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
19%

"Egyáltalán nem érdekli őket, hogy okosak, tájékozottak vagy kedvesek legyenek,vagy egyáltalán értsenek bármihez a divaton kívül"


Na ez az ami nem most dőlt el...

2009. aug. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!