Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális dolog, ha a csaj...

Normális dolog, ha a csaj lemond mindenről a gyereke miatt? Értem ez alatt, hogy nem próbál társat találni magának, mert a fia nem nézi jó szemmel ezt. Ezért nem tudok vele kapcsba lenni.

Figyelt kérdés
2009. aug. 8. 22:11
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Ugye téged igazából a gyerek nem is érdekel csak a "csaj" ahogy írod??Egyáltalán mit akarsz? Részese lenni egy családnak,és megpróbálni megszerettetni magad az anyukával és a gyerekkel is,vagy csak pár éjszakára jól jön a "csaj"??

Bocsi de az írásodból inkább a második jön le(talán mert csajnak nevezek azt a nőt aki már családanya)és fel merült benned a kérdés "hogy ketten a fiúval mennyek el?"

A gyerekeket nem szabad hülyének nézni,és valamiért megérzik,hogy ki az aki jó lenne az anyukájának,és persze neki is.Előbb azt tisztázd magadban,hogy mit szeretnél ettől a kapcsolattól.

2009. aug. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Hát már együtt voltunk az anyukával:)És épp ezért kérdem, mert többet akarok tőle, mint pár éjszakát.Azért kérdeztem úgy, h "ketten a fiával".... mert el sem engedné velem,ezt érezteti is.
2009. aug. 9. 11:56
 23/28 anonim ***** válasza:

01.55 ös vagyok,szintén anyuka..Én sem engedtem el egyedül a fiamat az elején,de a párom megoldotta.Elhívott engem és a fiamat moziba(olyan filmet néztünk amit a fiam szeretett volna megnézni) majd mozi után mentünk a mekibe..Emlékszem a tervét előtte elmondta nekem,hogy szeretne jobban megbarátkozni a fiammal,és fontos lenne neki,hogy mind a ketten menjünk..A fiam a mozinál még morcos volt,de a mekiben amikor lelkesen beszélgettek a filmről,és "azonos hullámhosszon" voltak már megenyhült,sőt estére már új közös programot beszéltek meg..Mint írtam a kisfiúkban ilyenkor ha feltűnik egy férfi félelem van,hogy elveszíti az anyját....Ezt próbáld meg megértetni vele,hogy nem akarod elvenni,csak te is velük akarsz lenni...

De van egy olyan lehetőség is,hogy eleve az anyuka nem akar komoly kapcsolatot,és a gyerekre hivatkozva mond nemet..(ez a megoldás kegyesebb,és nem bántóbb mint az,hogy kereken megmondja az ember a másiknak"nem kellesz")Ez a lehetőség nem lehet esetleg??

2009. aug. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Nekem is az jutott eszembe, hogy talán ez csak egy ilyen kamu szöveg, és így akar lepattintani, mert így nem tűnik úgy, hogy a nő a válogatós, vagy mittudom én milyen.


Amúgy én is egyedülálló anya vagyok, de én úgy vagyok ezzel a dologgal, hogy szerintem nem szabad egy nőtől elvárni, hogy egész életében egyedül éljen. Nyilván én se állnék össze olyan emberrel, aki rosszul viszonyul a gyerekemhez, de azért adnék esélyt annak, hogy talán összecsiszolódnak. Én a fiamat születése óta egyedül nevelem, ezért számítok is arra, hogy féltékeny lesz, ha lesz végre párom, de ha csak szimplán erről van szó, akkor én ezt nem fogom indoknak tartani ahhoz, hogy ez miatt dobjam a pasit. A gyereknek is az az érdeke, hogy a családban legyen férfi is, nő is. Érthető, hogy egy egyedülálló anya gyereke egy darabig féltékeny a nevelőapukára (vagyis eleinte még persze nem az, csak szimplán új pasi), hiszen korábban csak az övé volt az anyuka figyelme, vagy pláne ha az édesapával is tartja a kapcsolatot, akkor méginkább nem tetszik neki a dolog, de azért az az élet rendje, hogy a nők sem maradnak örökké egyedül. Szóval én nem igazán tartom normális dolognak, ha egy nő örökre -vagy legalább is hosszú hosszú évekre - lemond a párkapcsolatról, csak azért mert a gyereke ellenzi. Nyilván nem arra gondolok, amikor az új pasi kimondottan goromba a gyerekkel, vagy hasonlók, de ha az anya talál maga mellé egy jóravaló, kedves, gondoskodó férfit, akkor nem a gyereknek kell eldöntenie, hogy az anyjának lehet-e kapcsolata. Ez szerintem ugyan olyan, mint a testvérféltékenység, egy idő után elmúlik.

2009. aug. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Hát szerintem kevés az a gyerek, aki képes elsőre elfogadni anya barátját. Ha tényleg komolyan gondolod a dolgot, akkor kösd fel a gatyát és erőlködés nélkül próbálj meg közel férkőzni a gyerekhez. Nem két hét lesz, az tuti.

az anyuka meg azért is választja inkább a gyerekét, mert Ő az egyetlen akiben nem csalódott. Egy nőnek egyértelműen a gyereke lesz a legfontosabb. Kolléganőm kisfia elvált szülők gyermekeként úgy nyilatkozott, hogy"nyugi anya, nem kell neked pasi, itt vagyok én és segítek mindenben."

Egy ilyen korú gyermek nem tudja még, hogy az anyjának másra is kell egy pasi, mint egy villanykörte becsavarása.

Türelem és fokozatosság és akkor elfogad idővel.

Sok sikert!

2009. aug. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
A fiúval nem is nagyon volt/van lehetőségem beszélgetni, ezt csak az anyja mondja, hogy senkit nem fogad el.
2009. aug. 9. 21:30
 27/28 anonim ***** válasza:

Hát, ha esélyt sem ad rá az anyuka, akkor nem is fog elfogadni senkit. Aztán majd évek múlva kesereg, hogy a gyerek miatt kellett lemondania mindenről.

Az a helyzet, hogy ha a fiúcska majd egyszer elkezd kamaszodni már egyáltalán nem fogja érdekelni az anyja és akkor szegény magára marad.

Előtted szóló voltam.

2009. aug. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Ez elég ritka eset. A fiúgyerekek általában jól kijönnek az édesanyjuk választottjával. Az apa minta mindegyiknek hiányzik. Próbálj meg a gyerek közelébe férkőzni óvatosan.Éreztesd vele, hogy őt is kedveled, nemcsak a mamáját. A nem lehet, hogy a nő ezzel csak védekezik? Előbb vele kellene tisztáznod, mennyire vagy fontos neki. Utána jöhet a kisördög megdolgozása!
2009. aug. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!