Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg akkora bűn? Nem...

Tényleg akkora bűn? Nem lehetünk barátok?

Figyelt kérdés
Férjnél vagyok. A hobbim által megismerkedtem egy fiatal fiúval, nagyon jóba lettünk, olyan öcsi-nővér kapcsolat (13 év van közöttünk). A férjem féltékeny rá, ő a vetélytársat látja benne, de én tényleg úgy nézek rá, mintha az öcsém lenne és szerintem ő sem kezdene velem.
2012. okt. 19. 05:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is kutyákkal foglalkozom, ismerj meg engem, én lány vagyok:D Amúgy viccen kívül, írtad, hogy neked is rosszul esne, ha a férjed fiatal lánykával barátkozna, akkor ne legyen kettős mérce.
2012. okt. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem létezik férfi és nő között barátság, de nem gyakori. Méghozzá azért nem, mert ahhoz mindkét félnek valóban - hát ez most hülye szó, de nem találok jobbat - hinnie kell benne. És az emberek többsége ezt kicsukja teljes mértékben. Így persze hogy ritka dolog az ilyen.


Nekem piszok rosszul esne, ha a férjem féltékenykedne. Megalázna, vérig sértene, ha ennyire nem bízna bennem.

Viszont azt olvasom, hogy te is ugyanúgy féltékeny lennél fordított esetben.

Jól írta valaki előttem: ne mérj kettős mércével.

2012. okt. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
94%

A példa így nem jó. A kérdés az lenne, hogy féltékeny lenne-e a kérdező ha a férje egy nála 13 évvel idősebb nővel barátkozna mert azonos a hobbijuk.


nem tudom ez a barátkozás mit takar. nem értek a kutyákhoz, de olyasmit feltételezek, hogy egy helyre viszitek a kutyáitokat, meg közös programjaitok vannak a kutyák kapcsán. És ezen alkalmakkor egyébként magánügyekről is beszéltek. mondjuk, hogy mi van a gyerkekkel, mi a gond az aktuális barátnőjével, vagy megismert valakit, vagy te elmeséled mi történt veled stb... Nem értem erre miért kell féltékenynek lenni.


Nekem az előző barátomnak is volt egy hobbija, amiben én nem tudtam részt venni egészségügyi problémák miatt. És ő is barátkozott ott egy nővel, aki idősebb volt nála. Egyébként 42 éves nő volt akkor, és elég szép, legalábbis én így láttam. Ők volt, hogy együtt mentek külföldre, társaságban persze, nem kettecskén, de engem nem zavart. Egy alkalommal rákérdeztem, hogy ugye nincs semmi... és azt mondta nincs. és elhittem, mert engem a tenyerén hordozott, és annyira egyenes ember, hogy nem tudta volna ennyire megjátszani magát. egyébként nem is lett volna rá ok, hiszen bármikor szakíthattunk. Azóta vele a barátság megmaradt, de szétmentünk. és így utólag is tudom, hogy tényleg akkor nem volt semmi azzal a nővel, és utána sem volt.

2012. okt. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez nehéz ügy. Írtad, belegondoltál már, mi volna fordított esetben. Nálad sem férne bele egy szoros barátsága a férjednek egy nővel, mondjuk egy 13 évvel fiatalabb csinos kis nővel. Egyébként biztos az, hogy a férjed csak a barátságot látja? Biztos, hogy a másik fél nem akarna tőled többet? Nem lehet, hogy ezt látja a férjed? Én a helyedben visszavennék kicsit ebből a nagy barátkozásból a házasságod érdekében. Beszélgessetek a férjeddel sokat.
2012. okt. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem szerint többek között a kérdező bizonytalansága is mutatja ,mennyire nincsen tisztában a barátság lényegével Az öcsi-nővér kapcsolat sem jelent garanciát hosszútávon barátságra . Életkorától függetlenül óvakodjon a történet továbbmélyülésétől , sőt ! Maradjon meg az érdeklődési kör egyezéséből kifolyólag "szakmainak" ez a kapcsolat. Járt utat hagyna el járatlanért, elveszítené a meglévő biztonságát ,a házassága is "rámehet". Figyelmen kívül hagyja, hogy az idő múlik , méghozzá mindhárom "szereplő" életében , változnak az emberek. Csak a pillanatnyi helyzetet látja , szerintem azt sem reálisan mérte fel. Kiüresedhet a férjével való kapcsolat. Veszedelemmé válhat nemcsak 13 , még 33 év korkülönbség is. Amennyiben nem elégedett a férjével ,a családjával , jelenlegi helyzetével és 100%-ig megbizonyosodott afelől , hogy párjának nem az őszinte féltés, a szeretet , /esetleg korábbi negatív tapasztalata / diktál , ha biztos abban, hogy csak féltékenység , önzés , tömény rosszindulat vezeti őt , amikor óvja magát e "baráti" kapcsolattól , előbb váljon !

Egyébként meg: adjon még időt magának : meglátásom szerint szüksége van arra ! Saját érdekében is. 99,9-%-ig biztos, szinte törvényszerű , hogy megbánná . Egyébként meg : ha csupán csak maga ellen követné el ezt a "bűnt" , a törvény nem tudása akkor nem mentesít a következmények alól.

Üdv mindenkinek!

2012. okt. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Rutinos férfival barátkozó típus vagyok, egész életemben jobban jöttem ki a pasikkal, mint más nőkkel.


Én azt tapasztaltam, hogy a férfi-nő barátság számos előnye ellenére igen törékeny. Én eleve csak olyan pasival tudok baráti kapcsolatot kialakítani, aki amúgy legalább egy kicsit is vonzó számomra. Ez visszagondolva minden férfi barátomra igaz. Ez önmagában egy kockázatot rejt, hiszen mi van, ha ez a vonzalom idővel erősödik? A másik fél szándékaiban sem lehetünk biztosak, így ez még egy pont, ahol elcsúszhat a dolog.


Viszont szerintem megéri az egész, mindennel együtt, mert a férfi-nő barátság, ha jól működik, nagyon sokat ad mindkét félnek. Csak vigyázni kell rá, nap mint nap odafigyelni, meddig ér a barátság határa, és mikor tűnnek fel azok a jelek, amik aggodalomra adhatnak okot.

2012. okt. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
38%
Felnőtt emberek, akik nem képesek barátkozni ellenkező neművel, mert rögtön b@szni akarnak... szépek vagytok.
2012. okt. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Nagyon köszönöm mindenkinek, hogy leírta a véleményét. Örülök, hogy többen tapasztalatból szóltak hozzá. Azt hiszem, próbálom egy kicsit hanyagolni a barátságot és még több figyelmet szentelni a férjemnek, ne érezze, hogy bárki is közénk állhatna. Remélem meg tudom győzni erről és abba hagyja a féltékenykedést.
2012. okt. 19. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!