Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnék elköltözni itthonr...

Hogy tudnék elköltözni itthonról, ha nincs egy fillérem se?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, és sajnos itthon lakom. A családom kiborító (folyamatosan ellenőriznek, anyám megszabja hogyan öltözködjek, kikkel barátkozzak, mikor netezhetek, hova mehetek, stb). Dolgozni nem sikerült elmenni, mert édesanyám ott is keresztbe tett, pénzt pedig semmit nem kapok (ösztöndíjam még nincs). Rokonokra nem számíthatok. Mit tehetek?

20/L


2012. okt. 16. 20:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Nekem diákmunkához nem kellett az igazolás. Az más kérdés, hogy én távmunkában dolgoztam, és ahhoz kellett a net. Milyen típusú munka lett volna? Mert sztem azért nem minden munkához kell üzemorvosi. Pl. adminisztratívhoz, eladóihoz nem mindig kell pl.

Egyébként meg a kolit ajánlanám én is, ha el tudnád intézni.

2012. okt. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
tényleg egy csomó hely van, ahova nem kell üzemorvosi, max egy tüdőszűrő. és én úgy tudom, elsőévesek is igényelhetnek ösztöndíjat, de szoctámot mindenképp. nézz utána, érdemes, bár a legtöbbről már valószínűleg lecsúsztál. (én államis vagyok, de a barátom is elsős és ösztöndíjból tartja fenn magát)
2012. okt. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Nekem üzemben lett volna, gépek mellett kellett volna nézni a selejtes árukat. És ide muszáj volt üzemorvosi. Nekem más lehetőségem nincs, mert eddig akárhol próbálkoztam, sehova nem vettek fel, mert annyi a gyakorlatom az egyetemen, amin kötelező részt venni, hogy nem érek rá heti 3-4 hétköznapot dolgozni. Itt pedig akkor mehettem volna, amikor akarok.
2012. okt. 16. 21:27
 14/20 anonim ***** válasza:
Egy fillér nélkül.
2012. okt. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
A szüleid egyáltalán megengedhetik maguknak, hogy suliba járassanak? Úgy értem, hogy nem akarnak adni vagy nem tudnak? Mert nagy különbség. Lehet, hogy arra számítottak, érettségi után munkába állsz és fenntartod magad.
2012. okt. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Igen, megengedhetik. Sőt, még albérletet is megengedhetnének, ha akarnának. De nem akarnak.
2012. okt. 16. 23:32
 17/20 anonim ***** válasza:
Lehet neked nem jó, de leírom... Én ezekkel szerzem a pénzem: 1 óra gitározásból 3-5000 ft, hostess munkák, statiszta munkák, gyerekvigyázás. Időnként alkotok is, varrok ruhát vagy ékszert csinálok és eladom. Simán meg lehet élni ezekből, suli mellett is tökéletes, nem kell hozzá semmi különös.
2012. okt. 17. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
16%
diákhitelt ne vegyél mert szívni fogod nyugdíjas korodig. A hostesskedés jó ötlet már ha 1x elmész legl üzemorvosira lesz pénzed. Amúgy próbálj meg beszélni a szüleiddel. Mond meg h te csak szeretnéd a norm fiatalok életét élni néha, és felhozhatod azt is h álltalában az ilyen szülők gyerekeiből lesznek a legnagyobb drgos kur*ák (már bocsi) és ezt gondolom nem szeretnék.
2012. okt. 17. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nem hiszem el, hogy le ne lett volna olyan barátnőd, ismerősöd, akitől kölcsönkérhettél volna 2000 Ft-ot, aztán ha dolgozol úgy is meg tudod adni.

Mellesleg diákmelóból sem lesz az ember gazdag, én voltam diákmunkás, minden melóre jelentkeztem, de alig hívtak párszor, így örültem, ha 15-20 ezret össze tudtam szedni havonta, ami valljuk be zsebpénznek jó, de elköltözni még koliba is édeskevés.

Azért azt mondom kitartóan keresgélj, aztán majd lesz valahogy. Örökké úgyse fognak a nyakadon ülni.

2012. okt. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Én a helyedben halasztanék egy évet, keresnék rendes állást és próbálnék nekikezdeni az önálló életnek. Egy év alatt már szereznél elég munkatapsztalatot és valamennyit félre is tudnál tenni az ilyen kiadásokra, mint üzemorvos.
2012. okt. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!