Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék elköltözni...

Hogyan tudnék elköltözni itthonról?

Figyelt kérdés

Egyre kevésbé bírom az itthoni életet, kész pokol, sokat vitázok mindenkivel,nem tetszik az életstílusuk. Tisztaságmániás vagyok, nem szeretem a szanaszét dolgokat, a kacatokat, de folyton kupi van a házban.

Tanuló vagyok még, pénzem nincs, kisvárosban élek munkalehetőség 0.

Kénytelen vagyok így élni? Hogy szabadulhatnék ki innen?


2011. jan. 30. 10:35
 1/10 anonim ***** válasza:
42%
Nagyszüleidhez, vagy valamelyik rokonodhoz nem tudsz menni?
2011. jan. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem, nagyszülők már nincsenek, rokonokkal pedig nem tartom a kapcsolatot.
2011. jan. 30. 10:45
 3/10 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem szüleid se engednének el otthonról.

Tanulj, amíg lehet és kell, és csak utána menj el otthonról. Addig semmi esélyed.

2011. jan. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez a helyzet otthon. Mindenhol kupi, halomban állnak a lakásban az oda nem illő dolgok, apám kb. hazahozta a munkáját, so emiatt nem is szólhatok egy szót sem, mert ezzel keresi a pénzt. A saját szobámat rendbe tettem, a lakás többi részében csak akkor voltam, mikor muszáj volt. Most kolis vagyok, mikor hazamegyek háromhetente, akkor nem zavar annyira a dolog.

Régebben azt csináltam, hogy én magam pakoltam össze a többieknél is, aztán nem találtak semmit. Gondoltam így majd rendre szoknak. Sziszifuszi munka... Azóta sem változott semmi.

Koliba jelentkezhetnél esetleg te is, gimiben nálunk is engedték egy csajnak, aki a közelben lakott, mert az anyjával voltak gondok, túlfolytóan szerette, meg kíméletlenül maximalista volt... beszélt az igazgatóval, osztályfőnöke kiállt mellette. Megpróbálhatnád ezt te is.

2011. jan. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%
Hát nálunk is ez van, csak még saját szobám sincs. A drogos nővéremmel kell osztoznom ezen a kis lyukon... Szóval ti nem vagytok szerintem ilyen rossz helyzetben mint én, valszeg rövidesen öngyilkos leszek, mert már beleuntam ebbe az egészbe és csatlakoznék az előttem szólókhoz
2011. jan. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%

Utolsó (öngyilkosságra hajlamos)hozzászólónak: Kitartás... azzal nem lehet megoldani semmit,tapasztalatból beszélek.


Kérdezőnek: Hány éves vagy? Szerintem a kollégiumot megpróbálhatnád.

2011. jan. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóképp voltam, ezért leléptem koliba. Gyönyörűen meg lehet indokolni a szülőknek, hogy miért fontos az neked. Célszerű másik városban lévő sulit választani, és elmagyarázni, hogy az ottani oktatás sokkal jobb a fejlődésed szempontjából. Erre az érvre a szülők nem szoktak nemet mondani.


Más kérdés, hogy ha csak az zavar, hogy kupi van, akkor tényleg az a megoldás, hogy a szobád rendben tartod, ki meg csak akkor mész, ha muszáj. Illetve én azt szoktam, hogy ha hazalátogatok, kb. havonta egyszer, először kitakarítom a fürdőt (különösen a kádat, vécét), meg a szobám, mert ezek azok, amik a legjobban zavarnak.

Régebben még a rosszul elmosogatott edények voltak ilyenek, de hálistennek már mosogatógépük ven :)

2011. jan. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Már nagykorú vagyok, a 18at betöltöttem,csak a sulival nem végeztem. A kollégiumra én is gondoltam,de nem engednek el, biztosak benne,hogy úgy sem bírnám,s feleslegesen nem fizetnek. A hóbortjaim miatt a rendről,és minden egyébről elvselhetetlen vagyok, ami miatt haza jönnék,mert nem értenék szót senkivel sem.

A kicsitesóm leginkább az,aki rendetlenít,és mindig beleköp a levesembe.Hiába takarítok ki, tönkretesz mindent, egy nap több mint 5 tányért összepiszkol,otthagyja, stb. Tudna mosogatni, de nem teszi.

Általában hetente jön hozzám látogató, és széggyelem, mégis ha szólok le vagyok tolva, ha nem tetszik csináljam meg,vagy hagyjam úgy.

Szóval ez így elég szar,gonoszul hangzik, de ha ő nem lenne minden más lenne.

2011. jan. 30. 11:23
 9/10 anonim ***** válasza:

Jaj, a kicsitesó :)

Komolyan, mintha az én családom írnád le. Ugyan már elköltöztem, de albérletbe, és a tesóm is itt lakik a barátjával. Gondoltam, milyen jó lesz. Hááát... hozná ide is ugyanazt a stílust, ami otthon volt. Az az egy szerencse, hogy itt én vagyok a "főnök", mert a lakás felerészben a páromé, tehát könnyen mondom neki, hogy ha nem tetszik, el lehet menni. Aztmeg nem akar :)

2011. jan. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát igényeid azok vannak, látom... Majd ha dolgozol és megteremted magadnak a saját életed, lakást, párt, akkor úgy élsz majd, ahogy szeretnél. Ne hidd, hogy egy koliban, vagy egy másokkal megosztott albérletben nagyobb rend lesz. Én még mindig szívesebben takarítok a családom után, mint "idegenek" után.
2011. jan. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!