Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor tudnék leghamarabb...

Mikor tudnék leghamarabb elköltözni itthonról?

Figyelt kérdés
Elnézést ha rossz a kategória, nem tudtam hová rakjam. Az a helyzet hogy borzalmas a viszonyom édesanyámmal. Nem arról van szó, hogy nem enged meg ezt azt, hanem arról hogy folyamatosan sérteget, gúnyolódik rajtam, nagyon csúnyán beszél és kiabál velem, néha meg is üt. Ebből az okból szeretnék minél hamarabb elkerülni itthonról.
2011. jún. 18. 00:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Hány éves vagy?
2011. jún. 18. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Ha elmúltál 18 éves,akkor már költözhetsz is,ha van hova.Ha előbb otthagyod,vissza is vitethet.
2011. jún. 18. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
15 vagyok, idén leszek 16.
2011. jún. 18. 01:35
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nos így bonyolult lesz.

Igazából két lehetőséged van.


Első:

Eltűröd az anyukád és megtanulod, hogy hogyan legyél közömbös. Ez nehéz lecke, bele is telik jó időbe. De nekem is bevált és sokat tanultam belőle.


Vagy:

Kollégista leszel és ha a szüleid nem adnak neked pénzt, akkor diákmunkával megkeresed azt az összeget ami szükséges ahhoz, hogy költekezni tudj.

2011. jún. 18. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor ha már betöltötted a 18-at!

Nekem hasonló helyzetem volt, próbálkoztam gyermekvédelmiseknél is, de persze a felnőtteknek adtak igazat.

Egy megoldás maradt megpróbáltam túlélni az a pár évet és sikerül, betöltöttem a 18-at, azóta otthonról 1300 km-re lakom.

20N

2011. jún. 18. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%
Nincs esetleg a családban olyan, aki befogadna? Nagymama, nagynéni stb. Szerintem most, hogy jön a nyár pár hétre elköltözhetnél valakihez. Biztosan hiányoznál az anyukádnak és ha hazamennél leülhetnél vele egy kicsit beszélgetni arról, hogy bánt téged, ahogy viselkedik veled.
2011. jún. 18. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Megfutamodás helyett konfliktuskezelésre nem gondoltál? Így elismered azt, hogy a kötekedő anyuci erősebb nálad és inkább el akarsz skerázni. Olcsóbb és győztesebb megoldás, ha acélozod, fejleszted az egódat és kiállsz magadért. Javasolnám neked a Dr Susan Forward: Mérgező szülők című könyvét. Nagyon jó esetpéldák és megoldási stratégiák vannak benne.
2011. jún. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A mérgezö szulök c.könyv tenyleg jo! olvasd el, csak tanulhatsz belöle... amugy en is hasonlo helyzetben voltam, el akartam költözni ahogy lehetett de nem tudtam. varni kellett 18 eves koromig. kicsit tönkrementem addigra, de rögtön elköltöztem amint lehetett es azota egyedul lakom! messze otthontol.
2011. jún. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

Én Anuykám is elég rurcsán viselkedett velem. Hangulatfüggő volt, hogy most lehetett-e erről vagy arról a témáról beszélni Vele, ha kelet ütött, de csak azért, mert kitalálta, hogy Ő dühös és le kell vezetni valamin. Az a valami én voltam, mert nem voltam én senki sem. Elköltöztem otthonról 20 évesen és évente járok haza pedig az országban vagyok. Nem igazán keres, én keresem, de van mikor MSN-en se szól vissza 2 mukkot sem. Ez van. :-(

22/N

2011. jún. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%
Ja és ezeknél az okoknál fogva kollégista lettem egy időre.
2011. jún. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!