Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak más szülők is, akiktől...

Vannak más szülők is, akiktől nem akar a gyerekük elköltözni, pedig van saját lakásuk, keresetük?

Figyelt kérdés
Testvéremről van szó, én már rég kirepültem. Már nagyon sokszor beszéltünk tesómmal, de egyszerűen hajthatatlan. 22 éves, megvannak a saját szokásai, "zavarja" már anyut.
2011. júl. 30. 00:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

munkatársam "kis"fia 40 éves.. van lakása, munkája, mégis a 63 éves anyjánál él, azóta is ő pucolja neki a gyümölcsöt, meg csinálja a teát, meg stb..


a 22 egyáltalán nem vészes, én 20 vagyok, és még itthon vagyok. adok a családi kasszába, és kiveszem a részem a házimunkából. nővéreim már 18 évesen elköltöztek, és elég kényelmetlenül érzem magam emiatt, hozzá hasonlítgatnak. igaz, hogy dolgozom, de szeretnék még kicsit gyerek maradni.


mi zavarja muterodat?

2011. júl. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

én még nem hallottam ilyen esetről, hogy minden feltétel adott, mégis otthon van a gyerek.

bár ő még csak 22. Szerintem anyukád lehetne egy kicsit türelmesebb, mert alkattól függ, én ennyi idősen még szinte gyerek voltam, nem is éreztem magam igazán felnőttnek. Nem volt igényem különmenni, más kérdés, hogy muszáj volt, az élet rákényszerített 23 évesen.

Azonban ha a tesódnak jó így, elvárható, hogy ő alkalmazkodjon maximálisan a szüleihez, csak tolerálható szokásai legyenek, és azért ne tartson tovább 2-3 évnél ez az állapot, tehát pár év múlva azért illene elköltöznie.

Illetve akár már most is, de csak abban az esetben, ha nem akar a szokásain változtatni, amivel zavarja anyukádat.

2011. júl. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sokat el jár szórakozni, hajnalban állít haza, odaviszi az aktuális pasijait, főzni, mosni kell rá, olyan elvárása van, hogy anya ne vigye oda a barátját (akivel mellesleg semmi baj nincs), holott ott áll a saját lakása berendezve és kap annyi fizetést amiből meg lehet élni.
2011. júl. 30. 01:03
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a fizetését az életre akarja elkölteni, nem pedig rezsire, ami érthető is szerintem valahol, gazdasági szempontból. Viszont ez a mentalitás elég gáz. Anyádnak kellene lefektetnie a szabályokat: ha otthon akar lakni, akkor is viselkedjen felnőttként, azaz szálljon be a háztartásba, szolgálja ki magát, vendégeket pedig a sajátjában fogadjon.
2011. júl. 30. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nálunk volt ilyen, ha valami nem tetszett neki, vagy "rosszul viselkedett" meg ilyesmi az anyja egyből mondta, hogy ott a saját lakásod, lehet menni fiam. egy idő után inkább ment is.
2011. júl. 30. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Anya nem tenné ki és nem is mondana neki olyat, amivel megbántaná. Egyszerűen az a furcsa, hogy esze ágába sincs külön menni, a rezsit pedig így is fizeti, mert távfűtéses a lakás, közös költséget, átalányokat. A házimunkába, rezsibe nem száll be, de anyu nem is engedné. Nem költözne messzire, kb 10 percre lenne gyalog. Anyu lakása elég pici, kényelmi szempontból is jobb lenne. 22 évesen még valóban fiatal, de szerintem elég idős ahhoz, hogy külön éljen, főleg így, hogy minden adott. Barátaim közül sokan összetennék a kezüket, ha ilyen körülményeik lennének.
2011. júl. 30. 01:31
 7/11 anonim ***** válasza:

Nah igen.. én is mit nem tennék azért, ha lenne egy kész lakás a nevemen, ahová csak be kell tennem a fenekem. :)


Amúgy mit mond akkor, mikor beszéltek vele? Mit mond olyankor, ha mondjátok neki, hogy talán az Anyutok is élhetné az életét, ha picit önállósodna?

2011. júl. 30. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Leginkább kitér a kérdés elől, azt mondja majd máskor megbeszéljük, jó neki otthon, nincs kedve. Tulajdonképpen még sosem volt képes megmagyarázni.
2011. júl. 30. 12:44
 9/11 anonim ***** válasza:
Költözzön át a muter!
2011. júl. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Amint összeszed egy komolyabb kapcsolatott elmegy, amúgy az anyukátok lehet tudat alatt nem is akar egyedül maradni ezért csinálja ő a házimunkát és nem kér teljes anyagi részvételt így gyerekként tekinthet rá.
2011. júl. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!