Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnék elköltözni?

Szeretnék elköltözni?

Figyelt kérdés
Jövőre érettségizek, és szeretnék elköltözni utána. Nézelődtem a neten, de egy lakás 10 millióba kerül. Arra évekig spórolnom kellene, és még úgy se biztos hogy összejönne. Vegyek fel hitelt?
2011. júl. 15. 22:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért akarod rögtön saját lakással kezdeni? Amíg nincs munkahelyed, hitelt nemigen fogsz kapni.
2011. júl. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Albérletbe menj.
2011. júl. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az albérlet mennyibe kerül?
2011. júl. 15. 23:04
 4/9 ava87 ***** válasza:
100%

Az, hogy mennyibe kerül egy albérlet, sok mindentől függ. Pl. hogy melyik városban, azon belül melyik városrészben van. Hogy bútoros vagy bútorozatlan. És a lényeg: hogy egyedül laksz-e benne, vagy másokkal együtt, esetleg csak egy szobát bérelsz egy lakásban, ahol ott lakik a főbérlő is.

Nem tudom, hogy te mire gondoltál, a miénk havi 45 ezer (rezsi nélkül persze), nem nagy lakás, de fel van újítva, és jó környéken van. Ja, és megyeszékhelyen, de nem a fővárosban.

Nézelődj hirdetős oldalakon, akkor kapsz valami képet az árakról. De számold hozzá, hogy rezsit is kell fizetni (télen a fűtés eléggé megdobja a költségeket), meg az esetek nagy többségében van kaució, ez 1-2-3 havi lakbér is lehet, amit kiköltözéskor kapsz vissza, ha nem okoztál kárt a lakásban. Ha másokkal laksz együtt (bérlő társakkal), akkor persze a kaució is, és a lakbér is arányosan elosztódik.

2011. júl. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hát keresnem kell valami jó melót, mert néztem jó környéken levő albérleteket, és 60ezer +rezsi...
2011. júl. 15. 23:27
 6/9 ava87 ***** válasza:
100%

60 ezres lakás?? Az durva... Itt a miénk még viszonylag drágának is számít, vannak valamivel olcsóbbak, a korábbi, ahol még nem a férjemmel laktam, az 30 ezer volt havonta. Budapesten laksz, vagy merre, hogy ilyen árak vannak?

De szerintem anyagilag jobban jársz, ha közösen bérelsz lakást valakivel/valakikkel, bár ki tudja... Én csak egyszer laktam együtt idegenekkel, az nem volt jó, de ismerősökkel más lehet.

2011. júl. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szegeden kerestem albit.
2011. júl. 15. 23:55
 8/9 ava87 ***** válasza:
100%
Hát, akkor szerintem nézz még alaposan körül, ennél azért biztos vannak olcsóbbak is. Bár Szegedet nem annyira ismerem, de egyetemi város lévén biztos, hogy sok albérlet van, és ilyenkor nyáron a választék is nagyobb szokott lenni, mert sok helyről kiköltöznek. Persze neked ez még csak jövőre lesz aktuális, de akkor is azt tanácsolom, hogy ha még érdekel majd akkor a dolog, mindenképp nyáron keresgélj, ne várj augusztus végéig, mert ahol egyetem van, ott olyankor elkapkodják a jó/olcsó helyeket. Viszont lakótársat találni lényegesen könnyebb, mint olyan helyeken, ahol nincs egyetem.
2011. júl. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
az albérlet szerintem hülyeség. amolyan kidobott pénz, mert ha azt amit albira költesz az évek során, félretennéd, közel lennél egyy saját lakáshoz...
2011. aug. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!