Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor lehet otthonról leghamar...

Mikor lehet otthonról leghamarabb elköltözni? Részletek lennt.

Figyelt kérdés
Szóval az a baj h több éve már csak szívok ebben a családban...:(Anyám állandóan szekáll,parancsolgat nekem,nem enged sehova se és ez már olyan szinten kikészít hogy már legszívesebben elmennék innen a lehető leg gyorsabban.Már 18 elmúltam és lenne is hova mennem.Jogilag én ezt megtehetem?Valaki visszafoghat? Egyszerűen itt pokoli az életem,nem tudom hogy ki van velem hasonló helyzetben,de kérlek titeket h segítsetek,és értelmes tanácsokat adjatok.Főleg felnőtt emberek válaszát várom akik tényleg tudnak valami biztosat mondani.
2010. aug. 1. 13:13
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
18 elmúltál, hogyne mehetnél. Amúgy saját kereseted már van? Mert úgy még könnyebb lenne az elköltözés.
2010. aug. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Nagykorú vagy, bárhova mehetsz. Azért javaslom, hogy ne haraggal távozz, vagy legalábbis mond el nekik, hogy ez a te döntésed, és elmész, hogy megpróbáld egyedül is, de ne vágd el teljesen a visszavezető utat. sose lehet tudni, mikor szorulsz támaszra, segítségre.
2010. aug. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Minden rossz kapcsolatban minkét fél ludas. Persze, az arányokról lehet vitatkozni.

Éppen beleértél a felnőtt korba, nagyon törtél-zúztál magad körül kamaszéveidben?

Nagyon meg kell gondolni a lépést, amiről szólsz, mert lehet, hogy kiszolgáltatott, sőt reménytelen helyzetbe kerülsz.

Kikhez tudnál költözni? Miért fogadnak be? Mit várnak Tőled viszonzásként? Mert "ingyen", az nincs. Mindig az ingyen kerül a legtöbbe.

Elég kevés a kapott információ ahhoz, hogy érdemben javasolni lehetne valamit.

2010. aug. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
77%
ne is haragudj, de ha 18 évesen nem tudod, hogy nagykorú vagy és cselekvőképes, vagyis azt csinálsz amit akarsz szülői beleegyezés nélkül, akkor életképtelen vagy egyedül...előbb nőj fel, utána költözhetsz!
2010. aug. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Hát saját biztos keresetem még nincs.De fel tudom magam találni ha arról van szó.De higyjétek el most úgy vagyok vele h bármi nehézséggel szembe merek állni.És ha már egyszer a házat elhagytam vissza már nem jövök soha.

Az aki otthonról kiutál,nem enged jóformán semmit se (alapvető dolgokat)de nem akarom sorolgatni mert borzasztó sok lenne.Nem véletlenül jutottam erre a döntésre...És mindenkivel jóba vagyok itthon,aput imádom tesóimat is szóval csak anyámmal van nagyon nagy gondom.Próbáltam már vele beszélni de ő határozottan kijelentette hogy ő már ilyen marad és vagy elfogadom vagy megszökök.Sajnos az utóbbi.Mindíg arra vágytam hogy jóba leszek mindkét szüleimmel de sajnos a gyerekkorom alatt betelt az a bizonyos pohár.Mindegy hogy,milyen küzdelmekkel de menni akarok.

2010. aug. 1. 13:26
 6/29 A kérdező kommentje:

A kersztanyámhoz tudok pl költözni.

De nagyon sok barátom is van akinél el lehetek szóval ezzel nincs gond.

2010. aug. 1. 13:29
 7/29 A kérdező kommentje:

Jahh és persze hogy nem ingyen!

még szép...Utálom az ingyenélést akkror én sem leszek az!Anyám nem mos nem főz nem takarít de azért mindenkivel kötekszik...Szóval ő egy igazi ingyenélő.És akkor azt mondja hogy ő a főnök...Ő irányítja a pénzeket.Apu meg hagyja magát mert nem akar veszekedni.Szóval itt nagyon nagy gondok vannak ezt már nekem egy pszichológus is elmondta mivel hogy beszélgetek egyel...

2010. aug. 1. 13:32
 8/29 anonim ***** válasza:
0%
"Hát saját biztos keresetem még nincs.De fel tudom magam találni ha arról van szó." és hol akarsz lakni, meg miből akarsz kaját, rezsit, lakhatást fizetni??? te gyerekebb vagy, mint gondoltam....a keresztanyád meg bármilyen jószívű, nem fog befogadni, mert van saját élete, francnak nem kell neki egy nagy lakli koloncnak és ingyenélőnek...ha nincs kereseted, mivel járulnál már hozzá a háztartáshoz????
2010. aug. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Jahh és hogyha valaki meg merészeli mondani neki az igazságot akkor tör zúz.Képes verni/verekedni is.

Történtek ebből már balesetek is szóval tényleg nagy itt a gáz.Engem is már megütött,ráadásul ok nélkül...De én nem üthetek vissza mert egy az h az anyám kettő meg az h mégiscsak 'nő':S

2010. aug. 1. 13:35
 10/29 A kérdező kommentje:

Cégünk van szóval tudok pénz keresni!

És a keresztanyámnak nem lennék kolonc te barom! Inkább ne is írj ha csak butaságokat tudsz írni...Mindenbe be tudok szállni hidd el mindent megcsinálok.Nem élek ingyen...

2010. aug. 1. 13:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!