Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor lehet otthonról leghamar...

Mikor lehet otthonról leghamarabb elköltözni? Részletek lennt.

Figyelt kérdés
Szóval az a baj h több éve már csak szívok ebben a családban...:(Anyám állandóan szekáll,parancsolgat nekem,nem enged sehova se és ez már olyan szinten kikészít hogy már legszívesebben elmennék innen a lehető leg gyorsabban.Már 18 elmúltam és lenne is hova mennem.Jogilag én ezt megtehetem?Valaki visszafoghat? Egyszerűen itt pokoli az életem,nem tudom hogy ki van velem hasonló helyzetben,de kérlek titeket h segítsetek,és értelmes tanácsokat adjatok.Főleg felnőtt emberek válaszát várom akik tényleg tudnak valami biztosat mondani.
2010. aug. 1. 13:13
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
0%
barom a jó anyád, hogy még nem rakott ki ....a cég nem a te tulajdonodban van úgy, hanem apuciéban vagy anyuciéban, te meg nem értesz semmihez, szakmád nincs, munkád nincs, azzal nem vagy tisztában, mit jelent nagykorúnak lenni....
2010. aug. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Nekem nem olyan anyám van mint neked...Hiddel akkor nem is írok ide ilyesmit.Csak értelmes embrek válaszát várom már mondtam.Köszi
2010. aug. 1. 13:42
 13/29 anonim ***** válasza:
80%

Értem én a problémádat, de azt írod nincs kereseted, viszont nem lennél ingyenélő.Akkor mégis miből szállnál be a rezsibe, lakásba, kajába stb?

Szerintem első körben add be az önéletrajzod pár munkahelyre aztán ha felvesznek valahova és van munkád akkor ha van hova költöznöd (rokon aki befogad) ülj le vele, értelmesen beszéljétek ár, h mibe mennyivel kellene beszállnod, számold ki a fizetésed elég-e rá, esetleg marad-e azon felül arra, h magadra költhess és úgy vágj bele.Semmiképpen ne felelőtlenül, mert bármilyen jószívű rokon, barát stb egy életen át senki nem tesz nagy szívességeket az embernek és így "majd lesz valahogy" hozzáállással hiába érzed úgy, h feltalálod magad nagyon nagyot koppanhatsz az életben.

Tervezd el előre amennyire lehet, nehogy a végén vissza kelljen kullognod megszégyenülve, vagy az utcán köss ki és megélhetési bűnöző legyél.

Tudom ilyenkor sokan azt hiszik, h majd megoldják, lesz valahogy de így elindulni az életben nem lehet.sok sikert.

2010. aug. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

hát cégük van kedves utolsó, hogyne lenne melója...de lebarmoz mindenkit a kis okoska, aki ellent mer neki mondani....


költözz el, két hetet adok és vinnyogva könyörgöd vissza magad a szülői házba, mert nem fogsz tudni egyedül boldogulni

2010. aug. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Végre egy értelmes válaszoló.

Igen igazad van nem olyan könnyű...De keresztanyámék gazdagok szóval nemhiszem hogy elfogadnának valamiféle támogatást is...Amúgy jutok pénzhez pl ösztöndíj azt mind odaadnám...Meg elmegyek dolgozni hétvégén akkoris keresek napi 5-6ezret.szal nem élnék ingyen és keresztanyám már mondta hogy menjek és éljek nála.A sulit folytatom tovább mert nem leszek hülye h otthagyom...

2010. aug. 1. 13:47
 16/29 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy nagyon rossz otthon, de azért ezt gondold jól át. Abban viszont egyett értek, hogy ne szakíts meg minden szállat a szülői ház felé.

A többit meg te tudod, sok sikert az életben!

2010. aug. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Köszi a választ
2010. aug. 1. 13:58
 18/29 anonim ***** válasza:

Megértelek, ha nem bírtad otthon a légkört, és el szeretnél jönni, magyarán menekülsz.

A keresztanyud is biztos szívesen lát.

Aztán amint lesz melód, akkor beleadsz valamennyit a közösbe(rezsi, stb).

Addig meg elvállalhatsz apróbb munkákat ha van a környéken, amíg nem lesz más.

Az is segítség, ha segítesz a háztartásban. Néha megfőzöl, kitakarítasz, bevásárolsz.

De azért próbálj meg kibékülni anyuddal.

sok sikert .

2010. aug. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Sajnos már próbáltam.Nem megy. Egyszerűen elfáradtam:(

És persze h besegítek mindenben ez alap.Mosogatok boltba megyek le meg tényleg bármit megcsinálok...És nincs velem gond tanulok,és rendes gyerek vagyok állitólag.Bárkinlé el lennék akik szívesen látnak és nem utálnak ki.Remélem h ennyi szenvedés után már csak jobb lesz az életem.És ezért küzdeni is fogok ameddíg tudok.

2010. aug. 1. 14:46
 20/29 anonim ***** válasza:

13:42-es vagyok ismét.

Figyelj, lehet gazdagok a rokonok, de soha ne erre alapozz!Ez csak egy tanács, vagy megfogadod vagy nem.

Tényleg bármennyire kedves, szerető, gazdag egy rokon, bármennyit hajtogatja, h számíthatsz rá mindig a gyakorlat azért más.Még ha az elején be is jön.

Igyekezz úgy hozzáállni az élethez, hogy úgy élsz, mintha semmi de semmi segítséged nem lenne és csak magadra számíthatnál.Így csalódás nem érhet és végszükség esetén még mindig ott a rokon aki segíthet.

Ne menj fejjel a falnak.

Elhiszem, h szörnyű otthon.De ne hidd, h rosszabb már nem lehet.Mindennél van rosszabb.

Szívből kívánok neked sok sikert és nyugisabb, kiegyensúlyozottabb életet, de ne feledd:ezért keményen meg kell dolgozni, rokon ide, segítség oda.

Na meg egy idő után rossz érzés ha azt érzed eltartanak és nem tudsz emelt fővel járni, hogy a magad ura vagy, te keresed a kenyered.

Mert amíg (bármiféle) segítséggel élsz meg addig ezt a fejedhez vághatják örökké, de még ha nem mondják akkor is teljesen más az anyagi függetlenség érzése, amikor te keresed a kenyered és nem vagy köteles elviselni a mások cseszegetéseit.

Tudom mit beszélek és jót akarok.

(26 éves vagyok, most várom a 2. babánkat és a férjemnek olyan váratlanul szűnt meg a munkája, hogy haza kellett költöznünk a szüleihez-nekem már nem élnek.Pénzt nem fogadnak el, pedig már keresőképesek vagyunk azóta, csak még saját albira, lakásra nem gyűlt össze.De állandóan megkeserítik az életünket, rémálom így élni és örökké kuss a nevünk mert "eltartottak" vagyunk.Lassan a saját gyerekem nevelésébe nem szólhatok bele, mert "örüljünk, h segítenek".Hidd el ennél rosszabb érzés kevés van.Szerencsére jövő hónapban el tudunk végre költözni de már a napokat számolom.)

Törekedj arra, h saját erőből érj el mindent-akkor a magad ura leszel és felemelt fejjel járhatsz, nem szorulsz senki segítségére.Nem éri meg fejjel menni a falnak még ilyen helyzetben sem.Gondolj át jól mindent és nagyon bízok benne, h sikerrel jársz.Amiért keményen megküzdesz az a tiéd, arra büszke lehetsz, azt senki nem veheti el tőled.Gondolj a jövődre is.És ne barmozz le mindenkit aki kicsit durvább hangvételű hsz-eket ír, hidd el, ők már tudják miről beszélnek, tudják mit jelent a nagybetűs élet, ezért írnak így.Fel a fejjel, kitartás:)

2010. aug. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!