Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnék elköltözni itthonr...

Hogy tudnék elköltözni itthonról, ha nincs egy fillérem se?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, és sajnos itthon lakom. A családom kiborító (folyamatosan ellenőriznek, anyám megszabja hogyan öltözködjek, kikkel barátkozzak, mikor netezhetek, hova mehetek, stb). Dolgozni nem sikerült elmenni, mert édesanyám ott is keresztbe tett, pénzt pedig semmit nem kapok (ösztöndíjam még nincs). Rokonokra nem számíthatok. Mit tehetek?

20/L


2012. okt. 16. 20:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
Vay összeszedsz egy pénzes pasit, vagy elmész dolgozni bárbohá és elköltözöl koleszba, ha nem máshova. Mást nem nagyon tehetsz. Vagy tűrsz.
2012. okt. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
37%
a még nincs gondolom azt jelenti, hogy jövőre megpróbálkozol átmenni államira. ebben az esetben jövőre lesz, elköltözhetsz. a melót meg próbáld meg újra, nem ellenőrizheti minden lépésedet, ha meg megvan a munkaszerződés (diákmelót szerezni meglepően könnyű, ha nem lettem volna finnyás, kb 3 nap alatt össze lehet hozni egy tesco kasszát), akkor meg már nem tud mit csinálni. állj a talpadra. ha összejön a pénz, akkor meg barátnők, albi, és tiéd az életed :)
2012. okt. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Próbálj második félévben a koliba bekerülni, bár az sincs ingyen.
2012. okt. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
54%
diákhitel?
2012. okt. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
28%
Nem lehet, hogy a szüleid csak féltenek? nézz végig a kortársaidon? 20 éves korukra már túl vannak mindenen, nem is volt gyerekkoruk, csupa felnőttes dolgot csináltak, gyerek testtel és lélekkel.
2012. okt. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
20 évesen oda mész, ahova akarsz. Természetesen akkor vágj bele, ha tudod ezt a lépésedet finanszírozni. Ha nem, akkor viseld békességgel.
2012. okt. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan tett keresztbe anyukád amikor munkát kerestél? Nyilván ingyen nem lakhatsz sehol, pénzt meg általában munkával szokás keresni...


Kérhetsz kollégiumi szobát. Kereshetsz albérletet több csoporttársaddal.

Ha már elköltöztél, kérheted a csp-t a saját számládra.


Valaki írta a diákhitelt. 1-2 alkalommal ok, de 3-5 évig abból finanszírozni a megélhetést aztán visszafizetni nem tűnik olyan jó üzletnek.

2012. okt. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

A pénzes pasik nem az én stílusom.

A diákmunkához üzemorvosi igazolás kellett volna, ami 2000 ft, de nem volt rá, ezért nem tudtam az engedélyük nélkül megkötni a szerződést. És államin vagyok, de most vagyok elsős, ezért nincs ösztöndíjam.

És nem féltenek. Én csak tanulni akarok, meg normálisan élni. Nem így...

2012. okt. 16. 21:02
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Kereshetsz nem hivatalos munkát is: takarítás, gyerekre vigyázás, idős gondozás stb.
2012. okt. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Hány iskolaszövetkezetnél próbálkoztál. Mert én 2-nél vagyok és ott csak annyi az ellenőrzés, hogy kitöltesz egy lapot, ahol kijelented, hogy nincs semmi bajod.
2012. okt. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!