Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok mit csináljak?

Mit gondoltok mit csináljak?

Figyelt kérdés

Tudom kicsit hosszú lesz,de csak így átlátható a problémám.

Párommal 8 éve vagyunk együtt augusztusban volt az eljegyzésünk.

Ő egy hegyekkel körbevett turista "központból " jött én egy kis mezőgazdasági faluból. Jelenleg a két hely között élünk 10 emeleti panel lakásban lakáshitellel úgy alakult hogy nekem jelenleg nincs munkám, neki jó közepes keresete van, elég ritka a munkája, mostanra már beilleszkedett stb, de honvágy van és kapott ajánlatott a szülővárosához közel, az szüleinek egy 600nm háza van kis kertel apartmanokat ad ki és úgy gondolta átvehetnénk az idős szüleitől, de én nem akarom , nem értem magam képesnek erre tudom keresetemnek kellene lenni meg is értem hogy vágyik rá hogy több pénzünk lenne de úgy érzem tönkre mennék lelkileg ebben nekem kell a magány néha, utálom az embereket, és az a várost is, nem találom otthonosnak a helyet, a szüleimtől nagy távol nagyon nem az én világomban és egyszerűen nem tudok megbékélni a gondolattal sem hogy én ott....De nem akarom elveszíteni őt sem mert tényleg nagyon szeretem ez az egy pont ami ütközik az elképzeléseinkben....

Mi tennétek?



2012. okt. 16. 10:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Amit ide leírtál azt mond el a párodnak is. Talán megérti hogy mit érzel és tudni fogtok egy közös kompromisszumot kötni.
2012. okt. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy próbát azért megérne..

Lehet, megszeretnéd a helyet, nem is lenne olyan borzalmas..

Nekem a panel 10. emeleténél minden jobb lenne.

Gondold át..

Nem hangzik olyan vészesen..

2012. okt. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
NA ez az tegnap leültünk és nem haladunk a dologgal ő hajtja hogy "rendes" anyagi talpakon akar családot alapítani, meg akar adni mindent a gyerekeinek amit csak tud és így segítene otthon is......és teljesen érthető a dolog, és ehhez képest a én érzelmi vívódásom önzőség de még sem megy.....csak sírok azóta és úgy érzem most megy tönkre minden az én hibámból......
2012. okt. 16. 10:30
 4/11 A kérdező kommentje:
egyszerűen nem érzem hogy más lenne mint itt, a kertbe állandóan vadidegenek lennének , takaríthatnék utánunk, rendezhetném a terepet és még bájolognom is kellene hogy legyen pénzem belőle fenntartani azt a hatalmas házat...ráadásul a mai világban azt is el tudom képzelni hogy valaki marha leszúr a pénzért vagy mit tudom én....
2012. okt. 16. 10:33
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

párod is elköltözött veled,neki is honvágya van....Ö szeretne neked és majd a jövőbéli gyerekeiteknek megadni mindent!Mikor megismerted is tudtad hol él,mit csinál...akkor nem gondoltál rá,hogy lehet hogy majd ott kell élned?

Én is kis faluba élek,földet művelünk,van 2 gyerekem.de ha tehetném elmennék egy jobb helyre,ahol tutira biztosabb az élet!Miért nem tudsz kicsit pozítivan gondolkodni?Lehet hogy jó lesz neked ott...Nem kell bajlódni a lakás hitellel,könnyebben lesz melod,párod is jobban lesz... Ha meg mégse jönne össze akkor is még tudtok lépni...

2012. okt. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a lehetőségnek az emberek többsége nagyon örülne!

Nincs munkád, találni is nehéz. Mit szeretnél az életedtől?

Ha megpróbálod, az ég világon semmit nem veszthetsz és megvan a pároddal a béke is.

Egyébként miért kellene bájolognod? Ha neked ez nem megy, megoldod máshogy.

A panelba is idegenek vesznek körül, egy sokkal, de sokkal rosszabb környezetben, mégse bájologsz nekik, ugye?!


Mellesleg, ha valameddig csináljátok, rakhattok el pénzt és nem kell a panel 10. lakni. Annál szerintem is minden jobb, ne haragudj.


Nem tudom miért csinálsz ebből akkora gondod, gyönyörű környezet, jó munka, jó lehetőség, hogy berendezzétek az életeteket. Szedd kicsit össze magad, és gondold csak át, hány embernek van ilyen lehetősége élete során?! Te meg nem akarsz élni vele!

2012. okt. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az a bajod, h a párod családjánál nagy a nyüzsi meg állandóan vendégeskedés van? Vagy a vállalkozás iránya nem tetszik, mert a vendégekkel nem akarsz bajlódni, kedveskedni stb? Az utóbbit megértem, én is ezért nem mennék soha az életbe eladónak, csak az éhenhalás küszöbén! De akkor ezt mondd meg a párodnak, h tkp mivel van a bajod!

------az szüleinek egy 600nm háza van kis kertel apartmanokat ad ki és úgy gondolta átvehetnénk az idős szüleitől,----- Ebből a mondatból próbálok következtetni.

Lényeg a lényeg, mondd meg a párodnak, h Te nem ezt és ezt nem csinálod, de mehetünk oda ahova Ő akarja.

Amúgy, ha én a panel 10. emeletén laknék már rég kiugrottam volna!

24/N

2012. okt. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ne légy már olyan kis butus! Te majd a gyerekeiteknek fogsz bájologni,mert ha jól csináljátok, a kedves vendégekkel az alkalmazottak foglalkoznak. Nehogy azt gondold, hogy a nagyságos panziósné takarít a vendégek után. Főleg, ha várandós, vagy ha kis gyereke van. Odamentek,lesz egy bejelentett állásod,lesz egy stabil hátteretek, sikeresek lesztek és nem másnak keresed a pénzt alkalmazottként, hanem saját magatoknak. Távol a nagyváros pörgésétől, jó levegőn, sosem fogsz visszakívánkozni a panelbe. Életed nagy lehetősége, ahogy már sokan leírták előttem is helyesen. Sokat ne gondolkodj, mert még a szerelmedet is elveszítheted. Kár lenne!
2012. okt. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Annyira nem menő hely hogy alkalmazottakat lehessen fogadni...

És igen ezzel van gondom, egyszerűen nem érti meg hogy nem akarom ezt csinálni....mert szerinte okos, talpraesett és mindent megoldó lány vagyok, igen de ez nem fog menni mert már a gondolatot is gyűlölöm, ogy hirdetéseket adjak fel várjam a vendégeket , majd mikor kiköltözzenek takarítsak ki, mossak , vasaljak mindent tipp toppra mert jön a következő ha jön...

Nem mehetek ki a kertbe napozni, sütögetni mert éppen vannak...mert nem füstölhetsz stb akkor sem lennék szabadabb....(az alsókét apartman pont kertre néz, ők a fölötti lakrészben laknak...ott laknánk mi )

Egyébként is olyan helyről van szó ahol ha nem változik a helyzet a városban nem fog jönni senki sem....nem a Balaton....ez a másik amit nem bír felfogni, nem azokat az időket éljük amikor standvárosba mennek az emberek főleg hogy senkinek sincs pénze....főleg hogy jelenleg strand sincs már állítólag lesz...

De még megpróbálom átbeszélni és megnyugodni....

2012. okt. 16. 11:10
 10/11 anonim ***** válasza:
Az nem megoldás, hogy odaköltöztök de te nem a panzióban dolgozol hanem máshol?
2012. okt. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!