Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnek az unokatesomert,...

Mit tehetnek az unokatesomert, hogy kitarto maradjon, es birja, amig el nem koltozhet?

Figyelt kérdés

Van egy fiu unokatesom, most 10 eves. A szulei koran hazasodtak, az anyja 20 volt amikor o szuletett, es messze nem volt kesz az anyasagra. Utana jott meg ket gyerek, egy kislany (5) es egy kisfiu (3). Az anyjuk mostanaban kezdett el anyakent viselkedni. Egyebkent a gyerekeket tulajdonkeppen a mamam neveli,aki lassan 60 eves, nem olyan eros az idegrendszere, hogy 3 ilyen koru gyereket neveljen egymaga. Amikor az unokaocsem (tudom, hogy nem helyes kifejezes, de mar megszoktam, hogy igy hivom) megszuletett az anyjatol nem igazan kapta meg azt a szeretetet, amire szuksege lett volna. Soha nincs kikerve a velemenye, altalaban a ''mert azt mondtam''-mal ervelnek + azon az elven vannak, hogy egy fiut nem kell olelgetni, es ne erzelmeskedjen. Ezaltal nagyon hiperaktiv, vagyik a figyelemre, de csak annyit er el, hogy sokszor megverik. Mostanra mar csak a mamam szokasa, hogy ha nagyon elszakad a cerna raver egyet, de mar ''megszokta'' ugymond, egyaltalan nem faj neki.

Szoval a problema az, hogy o iskola utan a mamamhoz megy (egy szinttel a mamam folott laknak), ott ebedel, mert termeszetesen a mamam foz, aztan nekiallnak tanulni. 10 eves fiu, egyertelmu, hogy nincs kedve hozza. Akarhanyszor ott vagyok mindig osszevesznek, es igazabol igaza van mindkettonek, mert a mamam turelmetlen, es nagyon sokat var el, masreszrol meg az unokaocsem nagyon onfeju gyerek. Amugy tenyleg nagyon okos, tehetseges, kreativ, de mindig csak a szidast kapja szegeny, es neha latom rajta, hogy mennyire megviseli. Mint mar irtam, hiperaktiv, rengeteget rosszalkodik, a feladatokat siman megcsinalja, de ahhoz meg lusta, oran unatkozik, mert mondjuk a tobbiek nehezebben ertik, elmaszkal a helyerol, nem fogad szot. Iden mar rengeteg beirasa van, verekedesek stb.

En heti egyszer tudok ott lenni, olyankor nagyon odafigyelek, hogy turelmes legyek vele, kikerdezem, probalom elvezetesebbe tenni a tanulast, allandoan dicserem, megnezem hogy miket alkot a szamitogepen (animaciokat csinal), es nagyon ugyes, mindig mondom, hogy buszke vagyok ra. De annyira sajnalom, mert ezt nem tolem kene megkapnia, es nem is a mamamtol. Velem pl O is vegtelenul turelmes, de ertheto, ha faradt, o furdeti a gyerekeket, o altatja sokszor, ovi utan mindig o vigyaz rajuk.

Elnezest, ha hosszu lett, probaltam a lenyeget leirni. Nagyon nem szeretnem, hogy elkallodjon, o sokkal tobbet er ennel. Mit tudnek meg tenni szerintetek? Hasonlo multu felnotteknek hogy alakult a sorsuk? Gyakrabban nem tudok jarni, nekem most erettsegi, tanulok, masik mamamhoz is jarok, kulonorakra stb.

Amugy nagyon mondogatom neki, hogy jojjon az en varosomba tovabbtanulni (egy kisebb varosban lakik, 1 kozepiskola van csak ott), es akkor lehetne kollegista, viszont en arra meg mar nem fogok itt elni, mert ha minden jol megy jovore en is koltozom el.


2012. okt. 15. 18:47
 1/1 anonim ***** válasza:

az jó, hogy felismered a problémát és hogy szembesülsz is vele. Tudod hogy tenned kéne érte, de téged húz a saját életed, ami természetes. Nem a te felelősséged lenne mindezeket megcsinálni, de úgylátszik te több észt kaptál iylen fiatalon, mint a kicsik anyja. Ezzel az anyuka fog szembesülni majd, mikor a gyerek elkezd drogozni és csak a pénzért jár haza, stb...


A fiúnak nem lesz könnyű élete, ha nem fordul jobbra a dolog. Elkallódik, talán el is szökik, és még féljetek a kamaszkortól... Mondanám, hogy beszélj a fiúval amennyit csak tudsz, te legyél a bizalmasa, ha már a szülei offosak. A mama nagyon jól csinálja amit csinál, de persze már ő sem bírja. Elhiszem. Anyukának kéne egy kiadós pofont adni, hogy észheztérjen. Én csak azt mondom, hogy kitartás! Ha tudsz akkor beszélgess az anyukkal erről, mert tényleg nem lesz jó vége. Sok sikert!

2012. okt. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!