Ha a gyerek nem a szülőknek tanul, akkor a szülők sok esetben miért nem engedik, hogy a gyerekük abba az irányba menjenek továbbtanulni, amit ő szeretne?
Sokszor olvasom, hogy a szülőknek kell a tanulással megfelelni egyes kétségbeesett diák kérdésfeltevőnek azáltal, hogy a szülő nem engedi az adott főiskolára/szakmára jelentkezni őt, vagy csak azzal a feltétellel, hogy amennyiben nem a kiszemelt pályán indul tovább, semmilyen támogatásra ne számítson a gyerek. Szerintem ez elég undorító viselkedés egy szülőtől, egy érettségiző diáknak már van annyi önállósága (kellene), hogy ő maga döntse el, mit szeretne csinálni, és teljesen természetes kéne hogy legyen, hogy a szülei ebben támogatják (nem anyagilag gondoltam, de legalább bíztató szavakkal). Ennek ellenére mégis gyakorlatilag a szülőknek kell tanulni.
Nektek mi a véleményetek erről?
Amikor otthon elmondtam, hogy az orvosira megyek a szuleim le akartak beszelni rola, azt mondtak sose leszek jo sebesz, hogy ugy sem fog sikerulni.
Most masodeves sebeszrezidens vagyok
kedves "FAKE"-nak nevező egyén....
hallottál már esti rendszerű egyetemről? a vízvezeték szerelő képzés meg 10 hónap, nézzél utána... amúgy meg minek is magyarázkodom neked? áááh....
Igen, mert 18 évesen főleg h a szüleid nyomtak biztos h levelezőin kezdted el a jogot.
Ha életedben lettél volna jog közelében tudnád h jogot levelezőin elvégezni az.......
Valóban tudnak választani a fiatalok szakot.
Ez tény. Olyat választanak amit szeretnek.
A gond csak annyi hogy abból nem fognak tudni megélni.
Ha a szülő állja a költségeket akkor igenis van joga beleszólni hogy mit végez a csemete.Majd ha azt elvégezte és dolgozik utána elvégezheti azt is amit annyira szeretett volna ha még értelmét látja...de nem fogja látni értelmét.
A legjobb viszont a kompromisszum szülő és gyerek között.
Ma a gond az a fiatalokkal hogy nincs elég élettapasztalatuk de azt hiszik hogy mindent mindenkinél jobban tudnak...ez régebben is gond volt de nem volt annyira elterjedve mint ma.
Nagyon jó kérdést tettél fel! Tényleg!
Itt vagyok például én. A szüleim nem szóltak bele abba, hogy melyik iskolában szeretnék továbbtanulni. Tudták, hogy a helyes úton járok, és nem is hibáztattak, hogy az iparművészetibe (MOME) nem sikerült bejutnom. Oda tényleg nagyon nehéz bekerülni, de örülök, hogy olyan iskolákat végezhettem el, ahol fejleszthettem a tehetségemet.
És van egy másik történet is. Egy gimis barátnőm nagyon jól tanult földrajzból meg történelemből. Nagyon is érdekelte őt ez a két tantárgy, és szeretett volna ezekből továbbtanulni, de a szülei valamiért nem akarták. Ragaszkodtak ahhoz, hogy valami kommunikációs főiskolába járjon. De a barátnőm nem akart, ezért gyakori volt a veszekedés köztük. Mivel nem akarta tovább rontani a helyzetet, beiratkozott abba az iskolába. Elvégezte ugyan, de ezek után nem sikerült ilyen munkát találnia, mert nem volt ehhez tehetsége. A szülők belátták, végül hagyták, hogy a saját útját járja. Ennek örült a barátnőm, de már bánja, hogy elpocsékolta a főiskolai éveit.
Érdekes kérdés!
Szerintem, ez azért van, mert az ő idejükben más volt élet. És talán ez lehet az oka, hogy ragaszkodnak ahhoz, hogy a gyerekük folytassa ott, ahol ők abbahagyták.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!