Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudhatnám biztonságban...

Hogyan tudhatnám biztonságban a gyerekem?

Figyelt kérdés

Külön élek a kisfiam apjától, van új párom, jelenleg mindketten dolgozunk, de itt ez a fránya lakáshitel. Eldöntöttük kimegyünk külföldre dolgozni, mert rövidesen elfogy minden tartalék. Pár hónapja lebeszéltük apukával nála hagyom a gyereket,, mert az első pár hónapban nem szeretném a bizonytalanba magammal vinni.Akkor biztosított a segítségéről.

De egy ideje teljesen megváltozott, lassan már a 2hetente esedékes láthatásokra is alig akarja elvinni a gyereket, ezért állandóak a viták.

Felmerült bennem vajon mit tudok tenni, ha végre indulhatnék külföldre és apuka közli oldjam meg! Van valakinek esetleg ebben tapasztalata? Mit lehetne tenni? Első körben mindenképpen valami szezonmunka kellene, hogy anyagilag összeszedjük magunkat és később lakást tudjunk bérelni!Oda nem vihetem magammal a kisfiamat!

Köszönöm a válaszokat!



2012. aug. 31. 10:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem konkrétan kérdezz rá az apukánál,hogy akkor számíthatsz-e rá,ahogy megbeszéltétek,vagy keresned kell-e más megoldást. Nagyszülők nem tudnak segíteni? Esetleg ha van testvéred... Én ezeken a közeli rokonokon kívűl nem hagynám másra a gyereket!
2012. aug. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
mennyi idős a gyermek?
2012. aug. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A kisfiam 4 éves. Anyukám meghalt. Apunak új párja van, ők együtt élnek már így is 2 unokával, akik sokszor rájuk maradnak. Mindketten dolgoznak is még.

Hidd el én sem szeretném itt hagyni, de lassan kenyérre se lesz pénz...

2012. aug. 31. 11:16
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha az apánál hagyod a gyereket, akkor ennek alapján kérheti a gyerekelehelyezés megváltoztatását, tehát elöfodulhat, hogy a gyerek utána már nem is mehet veled.

2. Lehetséges, hogy az apának alakuló kapcsolata van, vagy valami más miatt nem tudja mégsem megoldani a gyerek ellátását.

3. Éppen az elözöek miatt MINÉL elöbb rákérdeznék konkrétan, mert ha azt mondja, hogy oldjad meg, azt indulás elött sokkal nehezebb, mint idöben.

4. Ahhoz, hogy a gyereket kivihesd - akár most, akár késöbb, szükséges az apa beleegyezése, tehát mielött valamit is lépsz, ezt intézd el vele. Ugyanis adott esetben elöfordulhat, hogy netán lenne munkád, csak a ygereket nem engedi az apja, így itt kell öt végleg hagynod.

5. A helyedben elöször a barátodnak kellene kimennie, keresni munkát magának, és ha már stabilan elhelyezkedett, akkor keressen neked is valamit.CSAK ezután mennék ki, de akkor mindenképpen a gyerekkel együtt.

2012. aug. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ahogy az utolsó válaszoló is írta, először a párod menjen ki, úgy érdemes!

Azok mennek ki együtt külföldre, akiknél nincs gyerek. Én nem tudnám itthon hagyni a gyerekemet, pláne nem az apjára. Először kimegy a párod, lesz munkája és lakása, majd mentek Ti is.

Ez is csak egy lehetőség!

2012. aug. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Bence_ ***** válasza:
Unokatestvéred,barátok?
2012. aug. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!