Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudna túlélni a házasságu...

Hogy tudna túlélni a házasságunk egy 3. személyt válás nélkül?

Figyelt kérdés

Hatalmasat botlottam, beleszerettem egy másik emberbe, a férjem tudja és azóta romokban a házasságunk. Nem voltam elég erős, a férjem utazásait nehezen viseltem el és akkor jött egy végzetes hiba. Még mindig érzek valamit a srác iránt, de megszakítottam vele minden kapcsolatot és azon vagyok, hogy rendbe jöjjenek a dolgok itthon. Mit kéne még tennem, hogy túljussunk ezen? Tudom, hogy nem "engesztelhetem ki" a férjemet, meg ez nem ilyen egyszerű, de meg akarom menteni a házasságom, a családomnál semmi sem fontosabb.

30/N


2012. okt. 10. 22:18
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
Ja és az lemaradt, ha viszonozva van!
2012. okt. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:
Azért szeretnék vele maradni, mert mindent Ő jelentett számomra. Nagyon szép éveket éltünk meg együtt, az első ember volt, akire életemben azt mondtam, hogy a "családom". Több volt ez szimpla szerelemnél. És utálom magam, amiért nem tudtam egyedül túltenni magam a válságon. Ennek most tényleg vége lesz, ezt nem lehet folytatni így. De talán valamennyi idő elteltével új lappal tudunk kezdeni, amikor már nem lesz benne annyi harag. És én inkább elviselnék bármit tőle, csak megmaradjon a házasságunk.
2012. okt. 11. 15:09
 33/37 anonim ***** válasza:

Tudnal erre valaszolni?

"

Mi volt a garanciad, a biztositekod arra sajat Magaddal szemben, hogy a flirtnel/megcsalasnal ez a dolog nem megy tovabb es meg veletlenul sem lepsz ki a hazassagodbol?

"


38F

2012. okt. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
Te most le is feküdtél vele, vagy csak egyszerüen találkoztatok? Nem mindegy? Ja és hogyan derült ki?
2012. okt. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

Nézd, szerintem, ha nem feküdtél le az illetővel, akkor még időben megálltál és meghúztad a vészcsengőt a férjednél, hogy baj van, te így nem vagy boldog vele. Szerintem ez így teljesen rendben van. (Jó, lehet, hogy találkozgatni se kellett volna vele, és ez már az utolsó utáni pillanat, de azért ha a lényeg előtt megálltál, az szerintem még éppen elfogadható.) Ha lefeküdtél vele, az egy rosszabb, de a lényeg, hogy megbántad. Szerintem ez nem jelenti azt, hogy ne szeretnéd a férjedet. Rosszul reagáltál arra, hogy kevés volt számodra, amennyit törődött veled, de ennek nem kell végzetesnek lennie.


A fő kérdés szerintem az, hogy a férjed tud-e olyan életformát kialakítani, ami mellett te is boldog vagy. Én nem szeretnék olyan emberrel élni együtt, akit félévente kétszer látok és nincs ideje rám. Lehet, hogy most lelkesedésedben azt mondod, hogy tudnál, de szerintem ebbe így nem kéne belemenned.


Gondold át, hogy mi lenne neked az elfogadható! Mondjuk évi 5x3 hétnyi elutazást még el tudnál viselni? Mivel tudná ő neked megkönnyíteni az egyedüllétet? Például ha gyakrabban küldene levelet/képeslapot/sms-t/felhívna stb. Szerintem, ha a férjed valóban szeret és jól el tudod mondani, hogy mire volna szükséged, akkor ez így működhet.

2012. okt. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
5%

De könyörgöm, így nem is működhet egy házasság. Hány évesek vagytok? Szerintetek az kóser, hogy elmegy hetekre, hónapokr,a hazajön pár napra és megint elmegy?


Basszus, én atombiztos párkapcsolatból is szedtem ki csajt. Akkor egy ilyenből? Gondolkozzatok már. Az ember szeretetre vágyik. Itt a férj is hibás, mert minek jön össze ilyen nővel, aki nem utazgat vele.


Nem hiába mondják, hogy azonosat kell keresni (fizuban, hobbiban, életstílusban).

2012. okt. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

Nem olvastam a válaszokat.

A kérdésedre válaszolva sehogy. A férjed valószínűleg sosem fogja megbocsájtani és még sok keserves év áll előttetek, mire kimondjátok, hogy vége. Ez nem az oka lesz a válásotoknak, hanem az össze nem illő egyéniségetek következménye volt a félrelépésed. Ami nem következett volna be, ha a családod valóban a legfontosabb lenne neked.

"Még mindig érzek valamit a srác iránt, de megszakítottam vele minden kapcsolatot és azon vagyok, hogy rendbe jöjjenek a dolgok itthon."

Mégis ilyen érzelmekkel, mit akarsz te rendbehozni?

2012. okt. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!