Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudna túlélni a házasságu...

Hogy tudna túlélni a házasságunk egy 3. személyt válás nélkül?

Figyelt kérdés

Hatalmasat botlottam, beleszerettem egy másik emberbe, a férjem tudja és azóta romokban a házasságunk. Nem voltam elég erős, a férjem utazásait nehezen viseltem el és akkor jött egy végzetes hiba. Még mindig érzek valamit a srác iránt, de megszakítottam vele minden kapcsolatot és azon vagyok, hogy rendbe jöjjenek a dolgok itthon. Mit kéne még tennem, hogy túljussunk ezen? Tudom, hogy nem "engesztelhetem ki" a férjemet, meg ez nem ilyen egyszerű, de meg akarom menteni a házasságom, a családomnál semmi sem fontosabb.

30/N


2012. okt. 10. 22:18
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek 19-es hozzászólóval abban, hogy a szeretetet félre szokás definiálni. Vannak az én igényeim, és sokan mondják arra, amikor ez kielégül, hogy "ezt szeretem". (Például a palacsintát.) Ez az egyik jelentés. A másik jelentés, amikor szeretek valakit. Ez alapvetően más, mert ha szeretek valakit, akkor attól nem nekem lesz jó, hanem neki. Ez rögtön a definíciót is megadja. Akkor szeretek valakit (jól), ha azt adom neki, amire szüksége van. Ez pedig elvezet a következő lépéshez, az ilyen szeretet nem állapot, hanem cselekvés. Tennem kell azért valamit, hogy jó legyen a másik embernek.


Itt jön az eredeti kérdés a képbe. Ha a társkapcsolatban a felek elhanyagolják egymást, akkor ott nincs szeretet a szó második, most tárgyalt értelmében. Szeretet nélküli társkapcsolat fennmaradhat érdekből, de érdektelenségből is. Vannak társfüggők és olyan emberek is, akiknek fontos a látszat. Röviden, ezer oka lehet, hogy fenntartsunk egy nem működő kapcsolatot.


Az én véleményem szerint ez nem helyes. Konzervál egy rossz állapotot, amiből lehet, hogy jobb lenne továbblépni. Nem zárom ki annak lehetőségét (tapasztalat), hogy a megcsalás "megment" egy kapcsolatot. Úgy is elképzelhető ez, hogy továbblöki a megrekedt helyzetéből. (A kapcsolat nem statikus valami, hanem él, organikus, törődést igényel. Biztos tisztában van ezzel a többség, csak azoknak mondtam, akik esetleg nem.) ;)


Tanácsot adni ilyenkor nem igazán lehet, mert annyira komplex a helyzet, hogy kívülről átláthatatlan. Ezért csak annyit tudok javasolni, vonjatok be pártatlan külső felet, aki segíthet a megoldás keresésében. Vannak mediátorok, párkapcsolati tanácsadók, szakemberek, akik ezzel foglalkoznak. Vallásos embereknek ott a pap, egyéb szellemi vezető, bár itt van egy olyan veszély, hogy az illető a saját hitéből eredően elfogult. (Tehát nem egyik vagy másik személy felé lesz az, hanem a kapcsolat minden áron történő megmentése felé lesz az.)


Én megpróbálnám át- és kibeszéli, mi történt, miért történt, a másik, vagy önmagam hibáztatása nélkül. Sort kerítenék arra, a felek közül kinek mi a fontos, mit szeretne, hogyan képzeli el a jövőt? Ha ebből az derül ki, hogy lehetségesnek tartotok mindketten egy közös jövőt, akkor lehet megpróbálni feldolgozni ami történt. (Gyászfolyamat, és igen, valamilyen "kiegyenlítésre" is szükség lesz. Persze nem úgy, hogy Ő is csaljon meg Téged, de ha ott marad ebben a kapcsolatban ez a súlyos egyensúlytalanság, ami a megcsalás következménye, akkor az önmagában képes felbomlasztani a kapcsolatot a jövőben, csak ez egy hosszabb folyamat lesz.)


Ha egyszerűbben fogalmazom, most lezárult ez a kapcsolat. Nem kizárt, hogy új kapcsolatot kezdjetek egymással, de azt sokkal felnőttebben kell, megbeszélve, odafigyelve. Kétlem, hogy másképpen menne. Ennek pedig alapfeltétele, hogy tisztába gyere azzal, a kapcsolatotokban mi és miért fontos Neked? Ha ez megvan, az jön, mi és miért fontos Neki? Ezek tisztázása szerintem alapvető.

2012. okt. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
100%

21: IGEN, IGEN, IGEN!!!!


Annyiban "helyesbítenélek", vagy inkább kiegészítenélek, hogy két azonos valláson/hiten/nézeten lévő embernek általában tud segíteni egy (hiteles) szellemi vezető. Hiszen akkor a segítő és a két segítséget kapó fél azonos cél érdekében, azonos elvek mentén gondolkodik. Teszem azt, két x vallású ember, akiknél a vallási nézetek miatt nem fér bele a válás, kitűnő segítséget kaphatnak x vallás papjától, aki ugyancsak a kapcsolat fenntartására buzdítja őket, csakhog ykülső szemlélőként rámutathat azokra ahibákra, amiknek a kijavításával a felek dolgzohatnak azon, hogy az ne csak egy erőszakkal, elvi okokból fenntartott látszatkapcsolat legyen.

Uganyakkor egy x és egy y nézetű ember esetében nem ideális, ha akár x, akár y nézetű pappal konzultálnak, hiszen ekkor nemhogy enyhülne a konfliktus, hanem még inkább kiéleződik: Y úgy érzi, hogy x vallású társa összeszövetkezett x pappal ellene, és csak ráerőltetik a magukét.

2012. okt. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
36%

"Hatalmasat botlottam, beleszerettem egy másik emberbe...


... a családomnál semmi sem fontosabb."


Igen, látszik az első mondatodból. :D


Egyébként szerintem sehogy. Kivéve, ha a férjed egy hatalmas papucs.

2012. okt. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%

De srácok/lányok. Nem csak a nő nem tekint a férjére férfiként, hanem a férfi sem tekint nőként a feleségére. Egy munkamániás lesz*rja a másikat. Mint az alkoholista.


Ha én egy nőre nőként tekintek, akkor szeretem is. Ha szeretem, akkor akármi legyen a hobbim, a munkám, szakítok rá időt. Sőt!

2012. okt. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
19-es, igaz engem cáfoltál, de nagyon jót írtál, jár a kéz!
2012. okt. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
44%

Minek tartanátok meg a házasságot, ha már te szétbombáztad?

Szereted a férjed? Aha, hát akit szeretek, azt tisztelem is, és tisztelem annyira, hogy nem alázom meg. A megcsalás megalázás.

Innentől kezdve felesleges, hogy ez a férfi egy olyan nő mellett legyen, aki szemrebbenés nélkül megalázta, mert neki attól jobb lett... szánalmas az ilyen.

Válj el és hagyd, hadd építgesse a saját életét, nélküled. Te meg elégítsd ki a vágyaidat.

2012. okt. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:

Nagyon elrontottam és gyűlölöm magam ezért, bármit megtennék, hogy minden a régi legyen. Sosem gondoltam, hogy erre fogok vetemedni, mindig hűséges voltam egész életem során.

Valaki kérdezte, hogy cégnél dolgozik-e. Nem, dokumentumfilmezik, az elmúlt időszakban Izlandon volt sokat egy stábbal. Előtte meg Moszkvában. Előtte meg Berlinben..Vagy fél évig alig láttam.

Nehezen viseltem ezeket a kiruccanásait, mert én nem tehetem meg, hogy vele tartsak, dolgozom, van egy gyerekünk, aki most kezdte az ovit. 1 hónapra elment Izlandra, de úgy, hogy előtte csak egy hetet volt itthon mindössze. Nem éreztem úgy, hogy foglalkozna velem, a fiával persze rengeteget volt, mindenhova vitte magával, aminek nagyon örülök, csak közben mi eltávolodtunk egymástól. Ott volt egy velem egy idős zenész, ismertem pár hónapja és valamiért teljesen megőrjített, kialakult köztünk egy bizalmasabb dolog. Találkozgattunk, én úgy éreztem, hogy szerelmes vagyok. És hiába gondolok rá sokat, egyszerűen NEM tehetem meg, hogy kilépjek a házasságból miatta. Régen nem érdekelt, ha egy helyes pasas került a közelembe, mert nekem nem kellett más, most viszont többet is éreztem, az egész személyisége olyan volt, amitől állandóan mosolyogtam. De akármit is érzek, nem lenne ebből semmi, vége lenne a rendes életemnek. Túl későn találkoztunk. Én vagyok a hibás és felemészt a tudat, hogy idáig jutottunk. Mélységesen sajnálom, hogy ezt tettem vele. Szánakozva néz, elfojtja az összes dühét és nem beszélünk erről, nem akar itthon lenni. Ezért félek, hogy belül összetörik és nem tudjuk már helyrehozni a dolgokat.

2012. okt. 11. 14:18
 28/37 anonim ***** válasza:
34%
Azon már túl vagytok, hogy "lehet nem tudjuk helyrehozni a dolgokat". Ha van egy kis önbecsülése a férjednek, minél hamarabb beadja a válást.
2012. okt. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%

Miért szeretnél a férjeddel maradni?

Gondolod változna? Továbbra is azt mondom, hogy kettőn áll a vásár, te szóltál, jelezted, hogy neked ez nem jó, őt ez nem érdekelte. Hibáztál, ez tény, de ne emészd magad ennyire, ő is tehet arról, hogy idáig jutottatok, nem csak te!!!

2012. okt. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell itt annyira letámadni a kérdezõt. Honnan tudjátok, hogy a férje a sok utazás során "nem lépett -e "félre?

En helyedben kilépnék ebbõl a házasságból, hiszen egyáltalán nem vagy boldog benne.


Senki sem csal meg valakit, ha tiszta szivvel szereti és boldog mellette.

2012. okt. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!