Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudna túlélni a házasságu...

Hogy tudna túlélni a házasságunk egy 3. személyt válás nélkül?

Figyelt kérdés

Hatalmasat botlottam, beleszerettem egy másik emberbe, a férjem tudja és azóta romokban a házasságunk. Nem voltam elég erős, a férjem utazásait nehezen viseltem el és akkor jött egy végzetes hiba. Még mindig érzek valamit a srác iránt, de megszakítottam vele minden kapcsolatot és azon vagyok, hogy rendbe jöjjenek a dolgok itthon. Mit kéne még tennem, hogy túljussunk ezen? Tudom, hogy nem "engesztelhetem ki" a férjemet, meg ez nem ilyen egyszerű, de meg akarom menteni a házasságom, a családomnál semmi sem fontosabb.

30/N


2012. okt. 10. 22:18
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
74%

A kérdező segítséget kért és nem azt, hogy még ti is belerúgjatok. Tudja, hogy hibázott és szeretné helyrehozni. Az ember a saját hibáján tanul igazán. Megtette, amit nem kellett volna, de ezért nem kell az elfojtott indulataitokat kitölteni rajta.


Igenis kettőn áll a vásár a házasságban. Ha a férj folyton csak a munkájával törődik és még kérésre sem képes változtatni rajta, több figyelmet szentelni a házasságának, akkor megtörténhet az, amire nem is gondol.


Nyilvánvalóan nagyot hibázott a kérdező. Az érzelmeit az ember nem tudja irányítani, de a megcsalás azért kemény válasz volt az elhanyagolásra.


Szerintem őszintén át kell beszélni az okokat oda-vissza. Az ilyen sebek nem gyógyulnak azonnal, sőt lehet hogy soha, de ez nem azt jelenti, hogy a házasság nem jöhet helyre. Sokat láttam már, ahol éppen az ilyen történések döbbentették rá a feleket egymás fontosságára. Csak hát ehhez először el kell kezdeni feldolgozni a sebeket.


Szerintem ha az őszinte beszélgetéseken túlestetek, hagyj időt a férjednek a feldolgozásra. Legyél vele kedves, figyelmes, de most ne nyomulj rá, ez nem a megfelelő pillanat.

Látnia kell, hogy újra bízhat Benned és ehhez idő kell.

2012. okt. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%
10-es vagyok. Még annyi kérdésem van, hogy a férjed vállalkozó vagy cégnél dolgozik? Ha ez utóbbi, akkor nehezen tudja megtenni, hogy ne utazzon el egy tárgyalásra, azért mert kéred. Akkor ott a cég, a nagyfőnökök diktálnak, ő nem tud mit tenni, max. felmond. De ez a mai világban nem ilyen egyszerű. Persze, ha a maga ura, akkor kicsivel másabb a helyzet, azonban ott sem ugrálhat olyan könnyen, mert ha azt mondja az üzleti partnernek, hogy most nem megyek el a tárgyalásra, mert a feleségemmel töltöm a hétvégét, elég érdekesen fog nézni a másik fél, valószínű többet nem köt vele üzletet. De ha megírod, mi a helyzet, okosabbak leszünk itt mindannyian. :)
2012. okt. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
45%

Nekem nem egyértelmű, viszonyod volt a másik pasival, vagy "csak" beleszerettél?

Nekem úgy tűnik ezt te mondtad el a férjednek.?

Te már tudod, hogy a férjed fontosabb, mint egy szerelem és ő sem menekült el rögtön úgyhogy szerintem sikerülni fog. Nagyon nehéz lehet ez neki, ahogy nyilván neked is , de sajnos bárkivel előfordulhat, én úgy érzem a leírásod alapján, hogy nem direkt kerested ez a helyzetet.

Igazából nem tehetsz mást, mint azt,hogy ezt elmondod neki és vársz.

2012. okt. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


Nalunk ugyanez a problema, csak en a ferj vagyok. Es egyaltalan nem tudom, hogy mi a helyes dontes. Nalunk most hetvegen borult a bili.


Amit erzek, hogy kiteptek a lelkemet, megalaztak, es hatbaszurtak.


Ami a legfokeppen bant, hogy a gyermekeIM/csaladOM jovojet a felesegem kockara tette.


Mi volt a garanciad, a biztositekod arra sajat Magaddal szemben, hogy a flirtnel/megcsalasnal ez a dolog nem megy tovabb es meg veletlenul sem lepsz ki a hazassagodbol?


38F


UI: En valasrol beszelek (a felesegem nem akar persze)...

2012. okt. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
45%

Neked még egyszer mondom, beszélj a férjeddel! Sokat.

Nektek meg azt mondom, hogy nem azért kért tanácsot, hogy a földbe tiporjátok, hanem hogy kiutat találjon a lelki és házassági válságából.

2012. okt. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
29%

Komolyan mondom ennyi retardál embert még nem láttam. 1-2 kivétel van.


A kérdező 30 éves. Szeretettre vágy, ami kortalan. Egy fiatalnak meg több kell. Ilyen szintű elhanyagolás megcsalásoz vezet,ami NEM baj. Igen nem baj. Ne tizenéves/huszonéves idióták adjanak választ a kérdezőnek, mert ide több kell. Tapasztalat, ami nem mérhető dugások számában.


Nem baj ha megcsaltad, legalább jobban figyelne rád. Csak éppen nem figyel, hanem még érzelmileg zsarol is. A szeretet egy természetes emberi tulajdonság. A férjedbe nem sok szorulhatott. Remélem gyerekeitek is vannak, akik azt se tudják, ki az apuci.

2012. okt. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem jó, hogy megcsalta, mert most szenvednek tőle mindketten.

A férfiak egy kicsit mások mint a nők, másként dolgozzák ezt fel, sokkal jobban zavarja az önérzetüket, az egójukat és ezért nagyon frusztráltak lesznek. A nők bőgnek, ők viszont vagy dühöngenek, vagy egy szót sem szólnak. A jobban figyel majd a párjára egy következő fokozat, amikor már megemésztette a történteket.

Drukkolok nektek kedves kérdező, tarts ki.

2012. okt. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:

Ezt megmagyaraznad?


"Nem baj ha megcsaltad, legalább jobban figyelne rád. Csak éppen nem figyel, hanem még érzelmileg zsarol is. A szeretet egy természetes emberi tulajdonság."


Mi a francot tud tenni a ferfi, ha a no elutasitja es mar, mint ferfire nem tekint ra????????????????????????????????????????????


Amikor faj a feje es a szemkontaktusbol kinez.


Mit tegyen ilyenkor a jo ferj, amikor a no azt erzi, hogy ez a ferfi "mar az enyem."


38F

2012. okt. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%
A szeretet nem természetes emberi tulajdonság, számo sember azt se tudja, mi az. A többség összekeveri a "nekem jó veled", a "szükségem van rád", vagy valami hasonló érzéssel.
2012. okt. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:

Fontos lenne, hogy a férjed beismerje azt is, hogy két ember kellett ahhoz, hogy a dolog idáig jusson és ebben neki is része volt.

Ha megbocsájt neked (amit szívből kívánok), fontos, hogy ez tudatosuljon benne, különben nem lesz változás részéről!

2012. okt. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!