Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá az unokámat,...

Hogyan vegyem rá az unokámat, hogy elmondja a szüleinek?

Figyelt kérdés

17 éves fiúunokám meleg. És sem vettem észre sokáig, "nem látszik" rajta. A fiam nem hinném hogy sejtené, a menyem úgy gondolom tudja, de hallgat. Alapvetően nem az én dolgom felvilágosítania szülőket, de az unokám nem akarja elmondani, fél attól hogy az apja nem fogadná el. Én úgy úgy hiszem, hogy beletelne egy kis időbe míg megemészti, de remélni tudom, hogy rájön hogy így kell szeresse. Hogyan értessem meg a fiúval, hogy beszéljen vele/velük?

Ti beszélnétek a menyetekkel, persze csak óvatosan. Nem akarom házsártos anyós lenni, aki beleszól, és felbolygatja az életüket. De valakinek meg kell tenni, ha ő homokba dugja a fejét.



2012. okt. 10. 13:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Szupi nagyi lehetsz. Szerintem semmiképp se beszélj a menyeddel. Várd ki türelemmel,amíg az unokád érettnek érzi a helyzetet arra, hogy beszéljen róla. Adj neki időt. Talán ha határozottabb belül, akkor jobban és higgadtabban is tud érvelni.
2012. okt. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Olyan szuper nagymama nem lehetek, ha előfordul ilyen a családban. Mármint, hogy a gyerek úgy érzi nem lehet őszinte az apjával (akit én neveltem)

Eddig vártam, hogy higgadjon az unokám, de már lassan egy éve, hogy magának beismerte, hogy meleg. Én 5 hónapja tudom, de addig is éreztem, hogy van valami vele, amiről nem beszél, de azt hittem, hogy csak olyan kamaszos dolog. Tudom, hogy nehéz neki mikor faggatják, hogy mi van a lányokkal, stb

2012. okt. 10. 13:14
 3/14 anonim ***** válasza:
22%
Hagyd, majd elmondja, ha akarja. Meg aztán még gyerek, kinőheti ezt a divathóbortot.
2012. okt. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
83%
Szerintem se szólj, a srác érezni fogja, hogy mikor kell elmondania. De ha valami problémája van a fiúnak, akkor tudja, hogy rád számithat.
2012. okt. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Légyszi ne! Ne beszélj senkivel és ne akard rávenni! Majd amikor elmegy otthonról és biztonságban érzi magát, akkor elmondja majd a szüleinek is!

Meleg fiúként tudom, hogy milyen sok esetben szörnyű következményei vannak, hogyha a szülők nem elég elfogadóak, és még otthon lakik az ember! Pokollá teszik az életét az embernek! Ezért tanácsos csak akkor elmondani a szülőknek, amikor az illető gyerek már nem otthon lakik, és nincs rászorulva a szüleire. Különben szenvedheti a szüleitől a folyamatos feszültséget, elégedetlenkedést, esetleg utálatot, gyűlöletet!

Elég nehéz egy melegnek még saját magát is elfogadnia, ne tetézd azzal, hogy még a szülei részéről is szorongást okozol neki!

2012. okt. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%
Naaaaa! Azért ez nem akármi. Szerintem nincs olyan jó szülő, akinek könnyű ilyet bejelenteni.
2012. okt. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó vagyok. Egyébként tényleg jó nagyi vagy, mert ennyire támogató vagy az unokáddal szemben. Ez sokat segít neki.
2012. okt. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi gond nincs azzal, hogy még nem mondta el. Egyenlőre még nem felnőtt, lehet a szülei komolyan se vennék, hogy már kialakult a nemi identitása. Az hogy kivel létesít intim kapcsolatot, magánügy, ha akarja megosztja a szüleivel, ha akarja nem. Én arra kérném csak, hogyha lesz komoly párja, akit bemutatna a családnak, akkor először ne a pár jelenlétében közölje, hogy nem a klasszikus értelemben vett "meny" kerül a családba. Ez kicsit kellemetlen lenne mindenkinek, azért kell hagyni a szülőknek is hogy megemésszék a helyzetet, és ne az új párra vetítsék ki a kezdeti dühüket. Annyival mindenképp biztasd, hogy te mellette fogsz állni, bármikor is közli, és tiszteletdben tartod a párválasztását. Meg hívd fel a figyelmét, hogy lehet nem lesz könnyű, de az mindenképp jó lesz, hogy nem kell titokkal élnie.
2012. okt. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az unokádnak kellene először megmondania a szülőknek.Hogy kinek először azt úgy gondolom az írásodból,hogy az anyjának az majd beadagolja a fiadnak mi a helyzet.Úgy gondolom ilyen és ehhez hasonló esetekben egy anya máshogy áll a dolgokhoz mint egy apa.Könnyebb neki elmondania mint egy apának akitől esetleg tart mit fog szólni stb...Az unokádnak magában kell ezt igazán letisztázni és kiállni magáért,hogy ő nem tud ez ellen mit tenni ő ilyen és akkor ha minden rendben van lelkileg akkor oda tud állni eléjük és megmeri mondani.

Egyébként te,hogy vetted észre?Vagy hogy lehet ilyet észrevenni?

2012. okt. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Azt vettem észre, hogy valami gondja van. Akkoriban ismerkedett meg valakivel, és túl sok volt neki az, hogy már konkrét a helyzet. Próbáltam vele beszélgetni, jó a kapcsolatunk, tudta hogy nem vagyok ítélkező, viszonylag hamar meg tudok emészteni bármit. Gondoltam én vagyok a próbaalany.
2012. okt. 10. 13:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!