Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek, mondanátok...

Mit tennétek, mondanátok abban az esetben, ha a párotok a megbeszéltek ellenére megint pénzt adott volna a szüleinek?

Figyelt kérdés
Megbeszéltük a szüleivel is, hogy ebttől a hónaptól kezdve ne jöjjenek pénzért könyörögni (fix összeget kapnak, de azon fölül ne kérjenek). Azt hittem, hogy ez mindenki számára világos volt. Erre ma reggel jött egy sms a banktól, hogy x összegű pénzfelvétel történt. Amikor felhívtam a páromat, csak annyit mondott, hogy ne reagáljam túl, majd este megbeszéljük.
2012. aug. 10. 09:16
1 2
 1/15 intrepid ***** válasza:
71%
Akkor ne reagáld túl, várd meg az estét, majd megbeszélitek.
2012. aug. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen, ez a megbeszélés azt szokta jelenteni, hogy most így alakult és ez az utolsó alkalom... Ezt már hosszú ideje hallgatom.
2012. aug. 10. 09:28
 3/15 anonim ***** válasza:
58%
Nehéz eset, mert végül is a szülei, és a párod gondolom a maga által megkeresett pénzéből ad nekik. De amúgy mire kell nekik? Ennyire rosszul élnek? Tehát a létminimumot fedezik belőle? Amúgy nálunk hasonló a helyzet, csak nálunk a párom egyik barátja az, aki állandóan pénzt kér, de most már talán eljutotottunk oda, hogy párom nem ad már neki, így is még tartozik egy csomóval már több mint fél éve...
2012. aug. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem meg házasságban nincs enyém-tiéd, (utolsó válaszolónak) és hogy a saját pénzéből küld. Ilyen dolgokat illik előre megbeszélni. A feleségre is rátartozik, nem véletlen kapott sms-t gondolom közös a számla.
2012. aug. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Milyen a szülők pénzügyi helyzete? Miért szorulnak rátok anyagilag?

Mert nem mindegy, hogy képtelenek beosztani a pénzt és azért, vagy azért, mert annyira alacsony a nyugdíjuk, bevételük, hogy veszélyezteti a megélhetésüket.

2012. aug. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 intrepid ***** válasza:
71%
Tiltsd le a számlához hozzáférését.
2012. aug. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%
3. vagyok. Értem én, hogy közös a kassza, de akkor is a szüleiről van szó, szóval nem mindegy milyen célra adott és mennyit. Ha olyan lenne a helyzet én sem hagynám éhen halni a szüleimet, akármit is mond a párom. És tőle sem várnám el fordított esetben.
2012. aug. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem arról van szó hogy nekünk nem jut kajára, addig nálam belefér. DE a páromat tényleg rendesen, egyedül nevelte az anyukája, nem szórja a pénzt feleslegesen.


Az is kérdés, hogy közös kasszán vagytok-e, de az sms miatt úgy gondolom igen.


Mivel ti rendszeresen adtok nekik fix összeget, így szerintem jogosan vagy dühös. Tudom, ez durván hangzik, de legyen valami szankció: pl ugyanannyi pénzt adtok a te szüleidnek is, vagy te ugyanannyi pénzt elköltesz ruhára, magadra.

2012. aug. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy a szülőknek miért nincs.

Apám egy fillért nem kap majd tőlem, sőt, örökre el fogok tűnni az életéből, mert egy alkesz senki, aki tönkretett lelkileg, anyagilag...

2012. aug. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 motoros23 válasza:
100%

Kedves Kérdező,


én is voltam ilyen cipőben és nem lett jó vége a dolognak, esetemben a kapcsolatnak vége lett persze nem csak ez miatt.

Barátnőm mindig is segítette a szüleit, anyja nem dolgozik, és lusta, egész nap netezik. Nos miután külön laktunk, nem szűnt meg a adok haza pénzt dolog, de úgy adta haza a pénzt hogy ami maradt neki a levonások után mindet, szóval amíg együtt laktunk szinte csak az én fizumból éltünk, és mindig csak utólag szólt erről. Így haladni előre pedig nem lehet. Segítse az ember a szüleit nem erről van szó, de azért gondolni kell arra is hogy külön háztartásban vagyunk.

2012. aug. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!