Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek, mondanátok...

Mit tennétek, mondanátok abban az esetben, ha a párotok a megbeszéltek ellenére megint pénzt adott volna a szüleinek?

Figyelt kérdés
Megbeszéltük a szüleivel is, hogy ebttől a hónaptól kezdve ne jöjjenek pénzért könyörögni (fix összeget kapnak, de azon fölül ne kérjenek). Azt hittem, hogy ez mindenki számára világos volt. Erre ma reggel jött egy sms a banktól, hogy x összegű pénzfelvétel történt. Amikor felhívtam a páromat, csak annyit mondott, hogy ne reagáljam túl, majd este megbeszéljük.
2012. aug. 10. 09:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Bocs az offért:

Miért kell nekik havi járandóságot adni? Nem tudnak dolgozni vagy nem elég a nyugdíj vagy miért? Ha pl. kenyérre nem telik vagy váratlan sürgős kiadás van, amit nem tudnak megoldani, akkor megértem. Ha arról van szó, hogy szir-szarokra költik, nem tudnak gazdálkodni azzal, ami van, akkor én is meglehetősen dühös lennék, aminek hangot is adnék.

2012. aug. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
32%
Azt sehol nem írja a kérdező, hogy a férje és, hogy egy kaszán vannak. Szerintem a szülőknek igen is segíteni kell, végül is ők neveltek fel. Bár azért ők sem várhatják el, hogy erőn felül segítsetek.
2012. aug. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban.

Nálunk is mindig ez van, bár mi nem adunk fix összeget, kérnek ha kell.

Én megértem a férjem, mert csak a szülei és valahol szereti őket, de az apja alkoholista, nem dolgozik/dolgozott (szinte sosem), anyuka is lusta dolgozni. Szóval engem is bosszant a dolog és a férjemet is, de tudom, hogy milyen nehéz neki adni is meg nem adni is.


Én is támogatnám a szüleimet, de őket nem kell, nem függők és dolgoztak világ életükben, meg túl büszkék is lennének.


Amíg a mi megélhetésünket nem veszélyezteti addig nem akarom még én is cseszegetni a férjem. Persze bosszant az egész szituáció, meg nem is szeretem anyósékat.

2012. aug. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Már egy kicsit lenyugodtam, de még mindig nagyon dühös vagyok.


Elég rossz anyagi körülmények között élnek illetve élnének, de biztos jobban állnának, ha végre elmennének dolgozni és nem csak a segélyt és a fiuk segítségét várnák. Ezért lett volna ez a tanító jellegű pénzmegvonás.

A párom fizeti az albérletüket és a rezsijüket (ez a havi fix segítség), nekik pedig a havonta befolyt kb 50000Ft-ból kellene megoldani a többit, de nem sikerül. Most 40000Ft-ot kértek, ezzel gyakorlatilag el is költve a párom fizetését.

A kassza elméletileg közös, bár így ez viccesen hangzik, mert az én pénzem az utolsó forintig elmegy a számlákra és az élelmiszerre, az övét meg leginkább a szülei élik fel.

2012. aug. 10. 13:01
 15/15 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, ha megbántalak, de mégis mi a fészkes fenét akarsz egy ilyen férfitól? Szép dolog, hogy támogatni kell a szülőket, ha rászorulnak, de:

1. ez nem rászorulás, hanem élősködés

2. nem átmeneti a probléma, hanem életmód

Mindez egészen a haláluk napjáig így megy majd, a párod meg nem úgy tűnik, hogy a sarkára állna. akkor mégis milyen jövőt képzelsz el magatoknak? Majd te eltartod magatokat, ő meg a szüleit? Hogy fogtok így egyről a kettőre haladni? Van ennek így értelme? Neked ez egy felnőtt kapcsolat?

2012. aug. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!