Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan döntenétek a helyemben?

Hogyan döntenétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Előre is bocsi, ha nem jó helyre írom a kérdést, csak nem találtam pontosan megfelelő kategóriát.

Amiről szó lenne; Most végzek az egyetemen és munkahelyem is lenne egyből, viszont nyáron voltam 2 hetet Finnországban és nagyon megcsapott az, amit ott láttam, tapasztaltam. Egy szóval, beleszerettem az országba. Ezért erősen elgondolkoztam, hogy külföldre (Finnországba, Helsinkibe) költöznék és ott tanulnék állatorvosnak - mert ez a másik nagy álmom. A családom úgy van vele, hogy döntsek én (egyedül anyukám ragaszkodik ahhoz, hogy mindenképpen itthon maradjak és itt helyezkedjek el).

Ti hogyan döntenétek? Maradnátok és dolgoznátok ott, ahol lenne helyetek vagy fognátok magatok és mennétek külföldre, hogy ott tanuljatok és kezdjétek meg az életet?

Köszi a válaszokat!


2012. okt. 5. 21:02
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

8-as válaszoló: Köszönöm a hosszú és hasznos válaszod! :)

A finnek pont olyanok voltak, hogy ők mindenről beszéltek és nem sumákolták el a dolgokat az ember háta mögött, szóval szemtől szembe megmondták, hogy mi van, azt is ha igen egy dolog és azt is ha nem. Nem volt talán és nem volt megkerülés. Tőlem is ezt várták el, hogy szemtől szemben mondjam meg. Ezzel gondom nem is volt, mert itthon is megmondom bárkinek és nem sikálom az ügyeket.


Lényeg, hogy most hogy ennyien azt írtátok, menjek és próbáljam meg, megindult a mérlegnyelve erre az oldalra. Persze, ez az én döntésem lesz és nem is várom el, hogy mások döntsenek helyettem, csak mások véleménye is fontos.

Úgy vagyok jelenleg, hogy talán mernem kellene az ismeretlenbe fejest ugrani, mert lehet utána már csak azon rágódnék, hogy mi lett volna, ha... és bánnám egész életemben, hogy nem tettem meg, nem próbáltam meg.

Még egyszer is köszi a válaszokat! :)

2012. okt. 6. 07:40
 12/13 anonim ***** válasza:

"mindenki olyan konfliktuskerülő és konformista"


Akkor nyilván még nem szaladtál bele napfényes estéken a közparkban heroinozó 14 évesekbe odakint.

Finnországnak is komoly gondjai vannak, pl. az alkoholizmus és drogok terén.


Ettől még én is imádom, és amúgy a hosszú téltől kicsit se félj. Egyáltalán nem olyan nyomasztó a 6 hónapos finn vaksötét, mint az itteni 3 hónapos ólmos szürkeség.

Mindenhol mécsesek égnek, a hó tiszta és fehér és vastag. -25 fokban sem fázol meg. (Komolyan!!!)

2012. okt. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, Neked is köszönöm a válaszod!

Igazából, nemcsak Finnországban probléma az alkohol és a drog. Mert ahol élek - nem, nem Budapest, hanem ény-magyarországi város -, itt is előfordulnak a parkban drogozók stb.

A téltől pedig abszolút nem félek, mert imádom a telet, a havat, a hideget és a téli fényeket. Szóval ezzel nem lenne gond (szerencsére bírom a hideget és nem akarok megfagyni. :D)

Ahogy elképzeltem az utolsó mondatod "Mindenhol mécsesek égnek, a hó tiszta és fehér és vastag." elképzeltem ezt az Esplanadi parkban vagy a Dómnál és ott sétálgatni hóesésben. Tökéletes lenne. :)

2012. okt. 7. 20:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!