Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan döntenétek a helyemben?

Hogyan döntenétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Előre is bocsi, ha nem jó helyre írom a kérdést, csak nem találtam pontosan megfelelő kategóriát.

Amiről szó lenne; Most végzek az egyetemen és munkahelyem is lenne egyből, viszont nyáron voltam 2 hetet Finnországban és nagyon megcsapott az, amit ott láttam, tapasztaltam. Egy szóval, beleszerettem az országba. Ezért erősen elgondolkoztam, hogy külföldre (Finnországba, Helsinkibe) költöznék és ott tanulnék állatorvosnak - mert ez a másik nagy álmom. A családom úgy van vele, hogy döntsek én (egyedül anyukám ragaszkodik ahhoz, hogy mindenképpen itthon maradjak és itt helyezkedjek el).

Ti hogyan döntenétek? Maradnátok és dolgoznátok ott, ahol lenne helyetek vagy fognátok magatok és mennétek külföldre, hogy ott tanuljatok és kezdjétek meg az életet?

Köszi a válaszokat!


2012. okt. 5. 21:02
1 2
 1/13 intrepid ***** válasza:
Ha megtehetném, és lehetőségem volna rá, akkor azt tenném, amit szeretnék. Tartsad sűrűn a kapcsolatot anyukáddal. Van már skype, még láthatna is.
2012. okt. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Külföld (:

Én is kijöttem,tanulok jelenleg. Nem mindenkinek adatik meg a külföldi lehetőség.

én is nehezen szakadtam el Mo-tól. 16 vagyok még csak,sokat mondták h menjek,sokan maradjak,nem adatik meg a lehetőség sok mindenkinek. Döntsd a szíved szerint. Én mennék :) Én Olaszországba jöttem ki. Sok szerencsét ha kimész :)

2012. okt. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%

Ahhoz, hogy ott tanulj, tudnod kell a nyelvet is. Meg mellékesen nem kevés pénzbe kerülne.

De azért arra gondolj, hogy NYÁRON két hét, nem ugyanaz, mint évekig ott élni, a hosszú teleken át is.

Két HÉT alatt egy országról nem sokat lehet megtudni, csak egész felületes benyomásokat.

Megint más kérdés, hogy miböl akarnál ott megélni.

Én ennyi alapján CSAK akkor vágnék bele, ha megoldható lenne, hogy ha nem tetszik, akkor itt lehessen folytatni mindent.

2012. okt. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mennék, főleg Finnországba, imádom, pedig én sosem voltam ott. :) Szerintem ne is habozz, menj!
2012. okt. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

A nyelvet beszélem, ezzel nincs gond. A nyári két hét alatt is tanulni voltam kint. Annak pedig utána jártam már, hogy mennyibe kerülne az ottani tanulás (akik ott tanulnak külföldiként, magyarok is, és hivatalos infót is néztem), eszerint az ottani oktatás ingyenes. Hogy miből élnék az már más kérdés, mert tudnék dolgozni illetve valamilyen támogatás van az egyetemistáknak (erről még annyit nem olvastam).

Ezzel nem azt akarom kedves utolsó mondani, hogy a Te válaszod nem értékes, mert igenis az és hasznos is! Csak gondoltam, megosztom ezt is.


Ahhoz, hogy ott tanulj, tudnod kell a nyelvet is. Meg mellékesen nem kevés pénzbe kerülne.

De azért arra gondolj, hogy NYÁRON két hét, nem ugyanaz, mint évekig ott élni, a hosszú teleken át is.

Két HÉT alatt egy országról nem sokat lehet megtudni, csak egész felületes benyomásokat.

Megint más kérdés, hogy miböl akarnál ott megélni.

Én ennyi alapján CSAK akkor vágnék bele, ha megoldható lenne, hogy ha nem tetszik, akkor itt lehessen folytatni mindent.

2012. okt. 5. 21:26
 6/13 A kérdező kommentje:
Bocsi az előbbi kommentemben bent maradt a hozzászólás és meg is előztek, szóval az utolsó előttinek (is) címeztem. :)
2012. okt. 5. 21:27
 7/13 anonim ***** válasza:

A ma 21:12-es vagyok, ha igy áll a helyzet, akkor nyugodtan vágj bele, csak tartsd fenn a lehetöségét annak, hogy vissza tudj jönni és itt folytatni.

Sok sikert!

2012. okt. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Menjél mindenképp, ha nem jön be, legfeljebb hazajössz, mit veszíthetsz?


De azért arra készülj fel, hogy Skandinávia, úgy, hogy ott élsz, azért nagyon más világ, mint Közép Európa.


Én Svédországban éltem, szép volt, jó volt, de nem bírtam megszokni, nem bírtam beilleszkedni, magyar vagyok, magyar maradtam, aki "emigráns", és őrületesen kezdtem vágyni haza.


Épp azért, mert a kulturális különbség ÓRIÁSI!


Európa és Európa, de egy más világ.


Finnországban nem tudom, hogy hogy van, de Svédország valóban "liberális", és eleinte ez "hú de klassz", csak utána kezd szörnyen idegesíteni.

Minden "duktig", elkenik a problémákat, nem beszél senki egyenesen, nem vállalják fel a konfliktusokat, mert ugye "el kell fogadni a másikat".

Egy felszínen cukormázas álomvilág, ahol a nagy egyenlőség nevében mindenki olyan konfliktuskerülő és konformista, hogy borzalom!

Nem is beszélnek soha nyíltan kellemetlen vagy zavaró dolgokról, úgy is kell tenned, mintha mindennel és mindenkivel megértő és toleráns lennél, akkor is, ha az illető bunkó, mint az állat, mert ez a szabadság.

Ha az asztalra csapsz barbár Kelet-Európai bunkónak néznek.

A tiniknek mindent szabad, a huszonévesek jó része ezért tök motiválatlan, és kiégett, annyira minden megengedett volt, hogy nincs, ami motiválná őket, valami állandó "spleen-ben" élnek.


Ha nő vagy, akkor fel kell venned egy "cool", vagány, határozott, önálló szerepet, mert ha nem ilyen vagy, akkor kilógsz az über-emancipált svéd nők közül, aki mindent megold egyedül, nincs szüksége férfira, csak akkor, ha belefér az életébe, állati komolyan veszik a nemek közti egyenlőséget.


Ha olyan lány vagy, aki szereti az erős, határozott, biztonságot nyújtó férfiakat, valamint a hagyományos férfi-nő felállást, akkor nem sok jó vár rád Skandináviában, mert ott ilyen NINCS!

A férfiak nem vállalják ezt, a nők meg meg is sértődnének rajta.

Ott szinte szó szerint egyenlő a nő és a férfi, szinte egyforma a külsejükön kívül.

Svéd férfi előtted megy be az ajtón, és rá se bagózik, ha megszakadsz a cuccaiddal, nem hív el határozottan sehova, csak bámul nagy boci szemmel, hogy lépjél már te felé, mert nem akar MEGSÉRTENI a tolakodásával.


Egyébként gazdag ország, szép ország, szép vidék, de ezt a két dolgot, egyrészt az über-feminizmust, másrészt ezt a "minden szép, minden jó, minden duktig, dicsérjünk mindent, akkor is, ha egy rakás sz.ar"...

Szóval én ezt nem tudtam megszokni!


Nagyon sok előnye is van persze, tiszta, szép, rendezett, gazdag, nincs ennyi stressz, nem görcsölnek ennyit az emberek, na, de a kint élés nem csak ennyiből áll!


Be kell illeszkedni, és ez nekem, mint konzervatívan nevelt, és elég heves természetű magyarnak nem sikerült.


A felszínen beilleszkedtem, amúgy nem, nem tudtam már olyan lenni, mint ők, egyszerűen máshogy szocializálódtam.


De mondom, menj ki, ha tudsz, aztán majd meglátod!

Tapasztalatnak mindenképp jó lesz!

2012. okt. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

off

"mindenki olyan konfliktuskerülő és konformista"


Fú, tökéletes világ. Kár, hogy gyűlölöm a hideget. :(


on

2012. okt. 6. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Menj külföldre mindenképpen!


Menekülj ebből a retkes országból,nem adok 5 évet sem ennek az országnak

2012. okt. 6. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!