Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem enged el sehova az...

Miért nem enged el sehova az anyám?

Figyelt kérdés
Jó,tudom hogy még kicsi vagyok (14/L) meg hogy csak félt meg minden..Van egy nővérem aki most 15éves (egy évvel idősebb) és mivel ő már gimibe jár ezer ft-val több zsebpénzt kap.Ez még nem is zvarna annyira..Csak,fél éve kezdődött az első komoly kapcsolatom és a fiú anyuja elhív hozzájuk és még ismeri is anyumat és még úgy is max 1-2 órára mehetek el. Ha pár percel tovább maradok már hivogat és üvöltözik eddig mindig hat elött itthon voltam.Multkor a legjobb barátnőm anyja felhívta hogy had menjek el velük egy ilyen focis rendezvényre ami este tízig tart.. Haza vittek volna kocsival de 9kor anyám már hivogatott és bejött értem,hazáig rángatott meg üvöltözött..Bezzeg a nővérem már reggel 9kor kimegy egy (30kmer arrébbi) faluba a pasijához és hét után jön haza..Amikor kérdezem hogy ő mér mehet el egész napra azt a választ kapom : "ő már gimnazista" Szerintem az az egy év nem nagy különbség. Ráadásul sokkal érettebben viselkedek és gondolkozok mint a testvérem.Még soha nem voltam el itthonról sokáig és még csak egyszer aludtam ott a barátnőmnél azért is évekig kelett könyörögnöm.Azt már meg se merem kérdezni,hogy esetleg hozzánk eljöhet-e valamelyik barátnőm..
2009. aug. 4. 20:24
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Pedig azt kellene, mert ha megismeri a barátnőidet, hátha szívesebben enged el Ő is hozzájuk. Egyébként az egy év nem olyan sok idő, és hátha akkor már engedékenyebb lesz. De azért azzal nem értek egyet, hogy 15 évesen valaki már intenzíven pasizhat. Ez a kor még nem arra hivatott:
2009. aug. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! A barátnőmmel ovis korom óta ismerjük egymást teljesen ugyan olyan az egész családjuk és az életstílusuk mint miénk. Én hetente max 2szer találkozhatok a barátommal és még bicajozni is csak fél órákra mehetek el...Ja egyépként a barátnőm anyukájával is nagyon jóban van..
2009. aug. 4. 20:42
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Jövőre te is gimnazista leszel, ha a nővéredet engedik, téged is engedni fognak valószínűleg. Kibírod azt az egy évet, nem?
2009. aug. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%

Lehet, hogy felelőtlenebbnek tartanak, mint a tesódat.(megjegyzem én még őt se engedném sehova, nem még pasizni).

ő mikortól járhatott el otthonról? Ha gimis korától,akkor érdemes megvárnod míg te is oda kerülsz. Addig én nem lázadoznék.

2009. aug. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bírd ki azt az egy évet, bár tudom, hogy nem rövid idő, de nincs mit tenni. Ne kezdj háborúba a szüleiddel, mert abból csak rosszul jöhetsz ki.
2009. aug. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
13 és fél évesen már komoly kapcsolatod kezdődött? Gratulálok és van sejtésem, hogy miért nem engednek sehova. Szerintem hozzájárultál egy-két dologgal a tiltáshoz. Inkább a nyolc osztály elvégzésére koncentrálj. Szerintem pedig túlságosan is engedékeny anyukád, a 15 éves nővérednek nem kellene még masszívan pasizni és azt sem értem, ha nem mehetsz sehova, és irtó szigorúan vagy nevelve, akkor hogyan tudtál Te is bepasizni.
2009. aug. 5. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hidd el csak jót akarnak neked, mind a szüleid, mind a hozzászólók. :o)

Sajnos olyan világban élünk ahol nagyon óvatosnak kell lennünk. Én tapasztalatból azt mondom, hogy semmiről sem fogsz lemaradni. A barátod pedig ha szeret vár rád és elég lesz neki az a pár alkalom is amikor láthat. Nekem is voltak barátaim ebben a korban, de jobb lett volna ha nem foglalkozok velük, mert a fontos dolgoktól vették el az időmet és nem is tanultam semmi jót a korai "kapcsolataimból"

A férjemet 18 évesen ismertem meg és már bánom, hogy nem hallgattam a szüleimre, mert tiszta gáz volt akikkel azelőtt foglalkoztam.

Tudom, most nehéz amen-t mondanod a szülői szigorra, mégis higgy a tapasztaltabbaknak ha megkérhetlek rá, mert tudod az okos ember más hibájából tanul :o)

Ne ellenkezz az édesanyáddal, mert azért szült a világra, hogy szeressen,védelmezzen Téged minden bajtól és veszélytől ami a világban érhet. És lehet Te még nem úgy látod a dolgokat, mint Ő, de hinned kell , hogy jót akar.

Bocsi, hogy hosszú lett...

Kitartás! :o) És jó nyári szünetet!

2009. aug. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%
Az én szüleim is szigorúak voltak. És hidd el, hogy nagyon hálás vagyok érte.
2009. aug. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
47%

Ahogy így írod, egyáltalán nem tűnik szigorúnak anyukád. Minek neked 14 évesen pasi??? Koncentrálj a tanulásra inkább!

Ne várd, h itt bárki is sajnálni fog téged a szülői szigor miatt, legfeljebb egy másik lázadozó kiskamasz :S

2009. aug. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!