Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden apa nehezen tolerálja,...

Minden apa nehezen tolerálja, hogyha a lányának saját véleménye van?

Figyelt kérdés
Az enyém egy elmebeteg állat.14 éves korom óta teljesen megromlott a viszonyom vele csak azért,mert más irányba fordultam érdeklődésben,mint ahogy ő szerette volna.Autoriter szülő,más néven:csőlátású paraszt.Mit csináljak vele,hogy agyat öntsek a fejébe?Már megőrülök a butaságától.Egész életemben ez lesz,hogy ilyen nehezen fogadja el a személyiségemet?Akkor is el akar majd nyomni,amikor már nem egy fedél alatt lakunk?Ez szörnyű.
2012. szept. 28. 13:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudok az apákról sajnos mit mondani, mert az enyém lelépett, de szerintem nem sokban különböznek az anyáktól.Anya is van ilyen csőlátású, például az enyém.Én mindenben hibás vagyok, minden rossznak én vagyok az oka, más elmélet neki nem létezik.Már gyerekkoromban kiakadt azon mikor másokhoz próbált hasonlítani, én pedig öntudatosan kijelentettem, hogy nem akarok olyan lenni, mint más, mert én egyéniség vagyok.Na, azóta sokat gúnyolt ezzel.Ő úgy képzelte, hogy az ő gyereke majd egy egyszerű káposzta lesz a többi között.De nem így lett és ezért is szálka vagyok a szemében.Minél idősebb vagyok, annál inkább.Szóval az ilyen szülőknél sok jóra számítani nem lehet.
2012. szept. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kérdező nem vagy egyedül, az enyém is ugyanolyan, mint a tied. Fél éve nem szólunk egymáshoz, pedig egy házban élünk, nekem ez így sokkal jobb. Amit az első ír szerintem nem igaz, nekem édesanyám kifejezetten támogat mindenben, elfogadja a véleményem, ha kell tanácsot, segít rávezetni a helye döntésre, de semmiféleképpen sem akar átformálni. Apámmal már elég sok vitám volt, hónapokat nem sóltunk ilyen cirkuszok után egymáshoz, aztán utána anyáék mindig rábeszéltek, hogy béküljek ki vele, csak jót akar stb... de a sokadik alkalom után beláttam, hogy szerintem fölösleges, ugyanazokat a köröket mentem mindig: kibékülünk, összeveszünk. Ezek után én már nem szeretnék békülni, ha ő nem bírja elfogadni, hogy én ilyen vagyok, ilyennek születtem és nem érdekel az a rohadt építészeti pálya:@, akkor így járt, fogadjon örökbe egy kislányt...
2012. szept. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2 Ismerős a helyzet.Én már 16 éves korom óta nem vagyok vele beszélőviszonyban,mert nálunk is ez megy.A békülésig,meg utána egy ideig rendes,de aztán megint összeveszünk valami marhaságon és sosem én kezdem.Nálunk is ekkora balhé volt a pályaválasztásnál,mert ő erdőmérnöknek akart küldeni,tőlem meg az távol áll,egyáltalán nem érdekel.Akkora vita lett belőle,hogy odacsapta a tányért az asztalhoz és szét is tört.Vannak olyan emberek,akikkel egyszerűen nem lehet megbeszélni semmit,mert ha nem az van,amit ők akarnak,akkor ilyen balhé lesz.Kortársak között is sok ilyen van,de a szülő az annyival rosszabb,hogy nem lehet lekoptatni,meg elküldeni,hanem el kell viselni.
2012. szept. 28. 14:44
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát ó aligha fog változni. Nem minden apa ilyen, az enyém a testvéremet majdnem apácazárdába adta, az jobb? :) Sajnos sokat nem tudsz tenni, megszoksz vagy megszöksz.
2012. szept. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!