Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felkeresnétek a szüleitekkel?

Felkeresnétek a szüleitekkel?

Figyelt kérdés
10 éve jöttem el otthonról, mert választás elé állítottak, hogy vagy ők vagy a párom. Kis faluban éltünk, a párom is onnan származik. Az anyukája meghalt kiskorában, az apja meg a mostohaanyja alkoholisták, erőszakosak, nem dolgoznak, úgymond a falu szégyen foltja az a család. Nehéz gyerekkora volt a páromnak, és kamaszkorában neki is voltak ballépései, de mikor már elkezdtünk járni (23 évesek voltunk akkor) nem volt vele semmi gond, nem is otthon élt. A szüleim mégis tiltakoztak ellene, állították, hogy ha még nem is, de később olyan lesz mint az apja. Tudom, hogy sok az ilyen eset, de szerelmes voltam nem érdekelt. Hát eljöttem vele messze otthonról. Azóta eltelt 10 év, úgy hogy nem kerestük egymást. Van egy 2 éves és egy féléves kisfiunk, amióta a nagy megszületett, gondolkodok rajta, hogy jó lenne újra felvenni a kapcsolatot. De ők nem keresnek, gondolom sértettségből. Én úgyszintén ezért, és bár úgy gondolom, hogy nekem van igazam, néha rám tör az érzés, hogy mennyire nincs ez jól. Máskor meg úgy gondolom, hogy lezártam, boldog vagyok, ez a lényeg. Ti felkeresnétek a szüleiteket ilyen helyzetben?

2012. szept. 27. 10:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%
Első körben küldj fotót nekik az unokákról. Ha akarod leveleit is, de elég csak a kép, hátoldalán a gyerkőcök nevével. Ha erre reagálnak, akkor lehet szó a folytatásról. Ha nem, akkor inkább ne kínozd magad.
2012. szept. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Egy fényképre már én is gondoltam. Az első lépést így is én tenném meg, ami zavar. Mert ha már megteszem, mindegy hogy mivel.
2012. szept. 27. 10:57
 3/21 anonim ***** válasza:
85%

Én meg felhívnám őket telefonon. Hogy vannak, mi újság, utána jöhet a többi, gyerekek, stb.

1-2 mondat után úgyis kiderül, hogy kíváncsiak-e rád, vagy sem. Ha igen, akkor jó, ha nem, hát akkor ez van. Egy próbát megér.

2012. szept. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a szülők is "hibázhatnak" nem csak a gyerekek :)

A kép küldés szerintem is jó. Nem kell sok infó de az tuti, hogy ha meglátják a két piciről a képet csak elkezd bennük is kattogni, hogy azért csak jó lenne Veletek felvenni a kapcsolatot.:) Légy nyitott feléjük igaz elég keményen választás elé állítottak de akkor valószínű, hogy ők így látták jónak. Az a 10 év meg szerintem elég sok kérdésre választ ad mind két félnek, hogy ha Ti is meg Ők is úgy gondoljátok akkor átbeszélni normális keretek között. De talán a legfontosabb szempont, hogy a gyerekeknek jó ha látják a nagyszüleiket, jó ha van egy normális kapcsolatuk feléjük.:)

Írj, hogy hogy döntöttél.Jó?:)

2012. szept. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyes vagyok. Milyen volt korábban a kapcsolatotok? Azt írtad, te is érzed, hogy nincs ez így jól. Én mindenképpen félre tenném a büszkeségemet és elküldeném a képet. Azzal nem ártasz senkinek. És azt sem tapasztalod meg személyesen, ha esetleg nem jól fogadják. (Bár ezt nem hiszem) tudod a régi mondás szerint is: okos enged.Legyél te az okosabb. ( Ez persze nehéz, de lehet, hogy a végén a fiúknak lesznek nagyszüleik. Nem érné meg?)
2012. szept. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne telefonon. Mert lehet, hogy tényleg nagyon rosszkor hívod őket. A levél meg azért csak ott van, ha nem is akarják felbontani rögtön leteszik az asztalra csak átgondolják, hogy mi is volt régen jó tették-e, hogy választás elé állítottak és ha nem is rögtön de 4-5 nap múlva vagy egy hét múlva is tudnak reagálni rá úgy ahogy szeretnének. Egy telefon hívás 10 év után szerintem túl gyors kapcsolat felvétel lenne.
2012. szept. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
69%

Igen, de számíts rá, hogy azt fogják hinni, hogy azért azért keresed meg őket, mert akarsz tőlük valamit, konkrétan hogy biztos nekik lett igazuk és most haza akarsz kullogni.

Szóval nem lesz könnyű menet, ennek ellenére ne add fel, mert ha már nem élnek, bánni fogod, meg azt is, hogy a kisfiaidat megfosztottad a nagyszülőktől. De lehet, hogy sokszor kell próbálkoznod.

Lehet, hogy először egy levelet kellene írnod, amiben leírod őszintén a gondolataidat, és ha már biztosan megkapták, akkor felhívni őket, hogy mit gondolnak és hogy mennétek látogatóba.


Ne vedd rossz néven, de nagy hiba volt 10 évig várni. Sokkal nehezebb rendbehozni a dolgokat, mint 1-2 év után.

De nem is értelek se téged, se a szüleidet, hogy ha szeretitek/szerettétek egymás, hogy lehet így kitörölni a család másik felét az életetekből.

Te elfelejtetted, hogy felneveltek legjobb tudásuk szerint, ők meg azt felejtették el, hogy nem maguknak szült anyukád, hanem önálló élet vagy.

Nagyon szomorú, hogy csak addig szerettek, amíg megfeleltél nekik, és az elveik fontosabbak, mint te vagy a te boldogságod. A szülő feladata szerintem nem megvédeni a csalódástól a gyereket (hiszen mindentől nem tudja megvédeni), hanem az, hogy megtanítsa őt elviselni a csalódásokat.

2012. szept. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
5-ös! Nem volt rossz kapcsolatunk. Elég konzervatívak voltak, amiatt néha szenvedtem, a sajátjaimat biztos szabadabban fogom nevelni. De ezt leszámítva nem volt rossz gyerekkorom. Nem gondoltam volna, hogy így végezzük
2012. szept. 27. 11:14
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

*Az első lépést így is én tenném meg, ami zavar.


Ugyan már, nem tök mindegy, ki teszi meg az első lépést? :)

Most akkor neked is fontosabbak az elveid? Mert akkor kvittek vagytok...


Egyet tarts szem előtt: most az zavar, hogy te tennéd meg az első lépést. Ha meghalnak (előbb-utóbb!), akkor az fog zavarni, hogy nem tetted meg az első lépést. Melyik rosszabb a kettő közül? Szerintem az utóbbi...

2012. szept. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha mondjuk párod korábbi ballépései elérték a bűnözés szintjét, akkor nem csodálom, hogy szüleid akkor ilyen kemény választás elé állítottak. Gondolom közben arra is számítottak, hogy majd kénytelen leszel visszakuncsorogni hozzájuk.


Ha a békülést te kezded, azért nem neheztelhetnek rád. Küldhetsz nekik levelet kisgyerek képével, pár sort arról hogy hogyan éltek, mellé egy mobil telefonszámot, kérdd hogy hívjanak, illetve ha nem akarnak rólad hallani, akkor is legalább egy sms-t küldjenek.

2012. szept. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!