Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyre jobban zavar és lassan...

Egyre jobban zavar és lassan megőrülök. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

van egy hatalmas problémám.

A szüleim elválltak ( aminek nagyon örülök, mivel sosem jöttem ki anyámmal )

Apunak nem rég volt a második házassága.

Velük élek immár másfél éve.

Apu kedvesével eleinte nagyon jól kijöttem, amíg össze nem költöztünk. Kijött minden kis difink, (nekem az ,h rendetlen vagyok és ő ezt nehezen viseli, engem meg az zavar, h nagyon hangulatember és alig kommunikál velem.)

Nagyon sokat veszekszünk, és ha nekem is van igazam, akkor is Apu neki ad igazat, ami nekem borzasztóan rosszul esik, hiszen látom az arcán h ezaz akkor is eltaposlak.

Régebben nagyon jó volt a viszonyon Apuval, ő volt a mindenem.

ÉS mivel Anyummal megromlott a házasság ezért hozzám menekült "szeretetért" és velem osztott meg mindent.

Most valahogy semmit nem mond el nekem, alig beszélünk.

Ha hazajön nekem köszön h szija kislányom, őt meg agyon ölelgeti megkérdezi milyen napja volt, tőlem semmit.

Persze megértem, mert szerelmes, meg megtalálta a boldogságot, de valahogy úgy érzem, h a hölgyemény némileg visszaél a helyzettel, h apu már nem úgy tekint rám mint mielött ideköltöztünk.

NEm tudok leülni apámmal beszélgetni anélkül, h ne veszekedve érjen véget a normális társalgásnak induló kommunikáció.

Az meg a másik, h sosem tudok kettesben beszélni apuval mert mindenhol ott van.

Ebbe lassan bele őrülök, hogy én vagyok a család fekete báránya, és a felesége pedig az angyal glóriával.

Valahol úgy érzem, h versenytársak vagyunk nevelőanyámmal, én nagyon szeretem őt, de ezt már nehezen tudom elviselni, ennél jobban nem akarom elveszteni Aput, mert mindennél többet jelent nekem a világon.

Valaki tudna valami tanácsot adni, h mit csináljak?


Előre is köszönöm


L/15


2009. aug. 2. 22:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
35%

Bár nem olvastam végig teljesen amit irtál de a lényeg már lejött az elsö 8 sorból..


Az uj nö a házat akarja amiben vagytok!


Apádat totál az ujja köré csavarta, és azt akarja hogy te eltünj onnan...


Véleményem szerint a lakásra utazik, és veszélyben vagytok apuddal!


Apudat meg kellene kérned hogy irassa rád a lakást vagy a házat amiben éltek és hogy legyen a gyámod!!


Ha igazán a lányának tekint akkor meg fogja tenni!!


És tudod abban is teljesen biztos vagyok hogy nem apud akart elválni a régi anyudtól és hogy apud még nem heverte ki hogy a te anyukád elvált töle és most sodródik az árral!! Vigyáznod kell apudra! És ezt az uj nöt megfékezni!!!

2009. aug. 3. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
20%

Elözö vagyok, ha apud nem kommunikál veled, akkor neked kell vele!! Viszont az új növel minnél kevesebbet!! Az új növel legyél minnél tartözkodobb és ne avasd be semmidbe, söt nuygodtan éreztetheted vele hogy kívülálló!!


Apuddal legyél türelmes és figyelmes, és járj a kedvében, érd el hogy büszke legyen rád, és beszélgess vele minnél többet, de nem feltétlenöl kell egyböl ajtostül a házba rontani és mély érzelmeket felhozni témának, hanem csak kérdezz töle mindenféléröl minnél többet és beszélgessetek nagyokat, készits neki vacsorát vagy egy finom süteményt és hasonlók!!


Egy idö után apud meg fog nyilni neked és elmondja hogy valójában hiányzik neki az igazi anyud!! Ebben biztos vagyok!

Innetöl a te kezedben lesz az irányítás hiszen a bizalmat már megkaptad töle ezzel hogy ezt kimondta!

Innentöl már bármit meg fog tenni érted!

És ekkor már jöhetnek a mélyebb értelmü beszélgetések!

Ha sikerül elérned hogy a ház a nevedre kerüljön akkor már nincs mitöl tartanotok apuddal, és sztem akkor az új nö is le fog lépni, mert már nincs amit magához ragadhatna!

2009. aug. 3. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

ahol lkunk az a ház csaj szüleié.

és kiheverte apu anyámat mert ő kezdeményezte a vállást és nagyon utálják egymást... nem szeretem anyámat...

Sokakat nem zeretek :D

Lázadok :D

2009. aug. 3. 02:49
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Én egy un. új nő vagyok.Én nagyon szeretem a mostohalányomat és jól kijövünk.Hozzám fordul, ha baja van, velem beszéli meg a dolgait.De! néha elképesztő tud lenni és nagyon nehéz vele.Ő már majdnem felnőtt, rendes lány, de lusta, mint a dög, rendetlen, nem érti meg, ha nincs pénz mégegy táskára, ruhára, cipőre.Semmit nem csinál, de pofákat vág, ha nem tetszik valami...mondjuk én nem tudok rá haragudni, de ha kevésbé lenne önző, talán könnyebb lenne.Hozzáteszem, még egy vitánk sem volt soha.Ő tiszteletben tartja, hogy én vagyok az apja partnere, és nem próbál közénk furakodni és ellenem áskálódni én pedig tiszteletben tartom a köztük lévő fontos és eltéphetetlen köteléket.
2009. aug. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Te legalább tiszteletben tartod.

Én is tisztelem ami köztök van, de a kölcsönös tiszteletet hijányolom többek között.

2009. aug. 3. 18:33
 16/20 Srapnel ***** válasza:
100%
Tanulni, tanulni, tanulni! Építeni a saját életedet. Ezt teheted. Na, meg elmenni pszichológushoz, mert ezt az egészet nehéz lesz úgy földolgoznod egyedül, hogy aztán jó eséllyel teljes, normál életed legyen. Komolyan mondom, gondolkozz el ezeken, tökmindegy, hogyan pontozzák le a válaszomat.
2009. aug. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetlen normális tanácsot a 9:12-es írótól kaptad!

A többiek nem értik a helyzetedet. Én azt javaslom, hogy ülj le velük egyszer egy nyugodtabb délutánon és mond el őszintén a problémádat. Kérd meg őket hogy ne veszekedéssel intézzék el a dolgot. Ha kedveled az apád második feleségét, akkor nem reménytelen a helyzeted, csak mivel te is a lázadó korszakodat éled ( mint mindenki ebben a korban )nehezen látod át a dolgokat, és nehezen tudod higgadtan kezelni.

Lány vagy, esetleg közelebb is kerülhetsz a mostohádhoz, ha kettőtök viszonya rendeződik és jól meglesztek az apád ezáltal hozzád is közelebb fog kerülni.

A szerelem és a gyerekünket szerető érzés két különböző dolog, és majd ha te is szerelmes leszel és majd ha szülő leszel meg fogod érezni a különbséget. Most még nem érted. Amit tehetsz hogy megpróbálsz közeledni feléjük, ( okos enged elv alapján )ha a mostohád is kedvel téged akkor sikerülhet és majd meglátod hogy sokban lehet ő mint a pótanyád a segítségedre. Próbálj vele beszélgetni olyan csajos dolgokról ( persze ha kapható rá, de minden nőnek hízeleg a dolog ha tőle kérnek tanácsot, legyen az ruha, cipő, smink...stb )

Az apádnak nagyon jólesik majd ha látja hogy ti ketten jó viszonyt ápoltok és ha lecseng a nagy lángolás akkor újra "visszakapod " őt. ( Persze ha addigra teéljesen el nem mérgesedik a kapcsolatotok )

Hagyd egy kicsit szárnyalni őket, keress hobbit, barátokat, légy tisztelettudó és alkalmazkodó velük szemben, közeledj hozzájuk barátságosan és hidd el hogy pozitívan fog megváltozni a helyzeted.

A dolgokat megoldani szépen meglehet, de a sértődöttség, a viszáj, a harc valaki kegyeiért nem működik.

Az apukád ha választania kell a felesége és a te szereteted között nem biztos hogy téged fog választani, mert a felesége a társa hosszú-hosszú évekig ( remélhetőleg ), te pedig a gyermeke vagy aki hamarosan felnő és új utakon önálóan fog járni és kirepül majd otthonról egyedül, magára hagyva az apukáját.

Okos vagy értelmes, ne lázadj, ne szítsd a tüzet, próbáld a magad javára fordítani a helyzetet úgy hogy te kötsz kompromisszumot. Eleinte nehéz lehet, de idővel sikerrel jársz majd és boldog család lesztek, akik később is bizalommal számíthatnak egymásra.

2009. aug. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Csatlakozom a két előttem szólóhoz. Habár kamasz vagy és lázadó, tudatos megértő is lehetsz. Igen, most szerelmesek, legyél jóindulattal, mert az apukád, akit szeretsz, kapott egy szép ajándékot az Élettől, egy nőt, akit szerethet. Ne vedd el tőle az ajándékot, hanem támogasd, kövess el mindent, hogy megmaradjon. Majd neked az Élet megadja a te saját életre szóló ajándékodat, ha eljön az ideje. Kicsit legyél türelmes, szurkolj nekik, hogy együtt maradjanak, és jó legyen nekik együtt. Meglátod, szívükbe fogadnak, apukád is újra, és a párja a kedves, megértő barátnőd lesz. Érezd úgy, hogy az ajándék részben tőled van, mert hozzásegíted őket az elfogadásához. Ez legyen a te örömöd. Közben gondolj arra, hogy a te időd is eljön hamarosan. Békességet és sok boldogságot kívánok.
2009. aug. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Fingkirály ***** válasza:

Kedves Kérdező,


azóta eltelt nyolc év, remélek két dolgot:


1. azóta felnőttél és már nincsenek ilyen gondok


2. azóta megtanultál helyesen írni, mert 2009-ben eléggé katasztrófa volt a dolog :D

2017. máj. 1. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Direkt nem írom a nicknevedet, mert az legalább annyira katasztrófa, mint az én helyesírásom kamaszként.:-)


Eltelt 9 év, a helyzet csak rosszabb lett, teljesen elszakított az édesapámtól. Megtanultam elengedni, mást nem tehetek így 23 évesen. Külön élünk, nem tartjuk a kapcsolatot, elérte amit akart.

2017. jún. 16. 17:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!