Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Titeket nem zavar az "avval"?...

Titeket nem zavar az "avval"? Mert én már megőrülök tőle!

Figyelt kérdés
2011. ápr. 26. 07:48
 1/10 anonim ***** válasza:
nem használom de nem zavar.
2011. ápr. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez legyen a legnagyobbb gondod. Egyébként már tucatszor kitárgyaltuk, hogy teljesen helyes alak, és ha az 'akkor', 'abban', 'arra' stb. alakokból indulsz ki, sokkal logikusabb, mint az 'azzal'.
2011. ápr. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az avval nem helyes, csak úgy szólok.
2011. ápr. 26. 08:10
 4/10 A kérdező kommentje:
Bakfitty, benne van a szótárba bocsi. De akkor is a falra mászok tőle:D
2011. ápr. 26. 08:13
 5/10 anonim ***** válasza:

"84. Az az, ez mutató névmás z-je teljesen hasonul a mássalhangzóval kezdődő határozórag

első hangjához. Ezt a módosulást betűkettőzéssel jelöljük: abba, ebbe, ahhoz, ehhez, akképp,

ekképp, arra, erre, akkor, ekkor stb. – Hasonlóképpen: amannak, mindettől, ugyanahhoz stb.

Az avval és azzal, az evvel és ezzel alakváltozatok egyaránt helyesek. Ám csak: azzá,

ezzé."


Csak úgy szólok. Az me,g hogy neked nem tetszik, más tészta. Ne csinálj nyelvhelyességi kérdést egy pusztán esztétikai kérdésből. Viszont ha már itt tartunk: "benne van a szótárbaN(!)". Kissé hiteltelennek tűnik a kérdésed, ha ilyen alapvető hibát vétesz.

2011. ápr. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tényleg valaki mondja már meg, hogy melyik a helyes?

avval evvel?

vagy

azzal ezzel?

Én a z-s verziót használom (de lehet hogy rosszul). De egyre több helyen látom a v-st is. Épp most olvastam egy újságban (napilap, biztos van korrektoruk), hogy "otthon találtoztam evvel leginkább"

2011. ápr. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Tényleg valaki mondja már meg, hogy melyik a helyes?"


- Ha aválaszod feleffi Helyesírási Szabályzatból vett idézet nem elég, hogy választ kapj, akkor nem tudom, mi kell még...

2011. ápr. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is megőrülök tőle.

Fel sem tudom fogni, hogy egyes embereknek hogy nem "báncsa" a fülét. :D

2011. ápr. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem is nagyon idegesit, nekem ráadásul a magyar tanárom használja sorozatosan..
2011. ápr. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen kicsinyes problémáitok vannak...nemhogy örülnétek, amiért ilyen sokszínű a nyelvünk, így evvel el tudjuk például kerülni a szóismétlést szövegben vagy élőszóban, választékosabban fejezhetjük ki magunkat.
2011. júl. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!