Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vita a férjemmel a "gyerek"nev...

Vita a férjemmel a "gyerek"nevelésben: mi legyen?

Figyelt kérdés

A fiunk idén érettségizik, katona szeretne lenni. Az apja és én is ügyvédek vagyunk. Sajnos az apja nem akarja, hogy katonának menjen, eddig is ellenezte. Hétvégén nagyon összevesztek ezen, végül a férjem azt mondta hogy csak akkor támogatja a továbbiakban, ha jogi egyetemre megy.


Én a fiam mellett állok ki, szerintem olyat kéne tanulnia ami érdekli.

Ami még a férjem érve, hogy jogászként tudnánk támogatni. De katonaként is, a bátyám a fél világot bejárta, jelenleg az USA-ban dolgozik a NATO tanácsadójaként.


A férjem azóta lehiggadt, de továbbra is tartja magát a véleményéhez. Már azt is mondta, hogy onnantól külön kasszán leszünk és majd én tartom el a gyereket.


Ti mit tennétek? Ugye jól teszem, hogy támogatom a fiam?


2012. szept. 25. 08:16
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
74%

és mi van a life long learninggel, ezt sulykolják minden egyetemen...bárkiből lehet bármi, bármikor. a mai világ úgy van berendezkedve, hogy nem egy szakmát választunk 18 évesen (persze van, akinek bejön), hanem bármikor válthatunk mást és tanulhatunk mert mondjuk 30,35 de némely esetekben 45 évesen sem leszünk kiöregedettek


(csak egy példa, angliában nem 35 hanem nyugdíjkorhatár előtt két évvelig jelentkezhetsz rendőrképzésre).

rengeteg tanfolyam van ami életkortól független.


pont ezért, a világ felgyorsult és az ember sok mindent ki szeretne próbálni.


és ha nem jön be amit 18évesen választott, akkor mi van majd tanul mást.


engem sohasem korlátoztak a szüleim pályaválasztás terén, ha holnap azzal jönnék hogy sziklamászó leszek meg szivacshalász, azt mondanák, hogy nosza próbáld meg.


a krokodilvadászról meg az űrhajósról annyit, hogy engem nem nézett hülyének a családom amikor 25évesen elköltöztem afrikába hogy bár sose búvárkodtam, de búvároktató leszek, az lettem, és ennyi.

miért ne próbálhatná ki az ember ami érdekli?


mert akkor apuka csalódik hogy nem lesz ügyvéd? ugyanmár.

2012. szept. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
73%
Teljes mértékben a te pártodon vagyok. A férjed meg egy korlátolt szívtelen akarnok szar szülő. Olyanra nem szabad rákényszeríteni a gyerekünket, amit nem akar, amihez nincs kedve, annak a vége úgyis az lesz, hogy elmegy a kedve az élettől is.
2012. szept. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Srapnel: az, hogy lehetőségei vannak, miért baj? Nem arról van szó hogy veszek neki lakást, autót, diplomát és benyomom egy menő céghez "dolgozni". Attól, hogy nem küldöm el gyárba dolgozni megtapasztalni az életet nem lesz szar ember.

Van választási lehetősége. De ettől még a csatáit neki magának kell megvívnia. Csak nem mindegy, hogy akarja-e amiért tanulnia, küzdenie kell vagy kényszerből csinálja.

2012. szept. 25. 11:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!