Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vita a férjemmel a "gyerek"nev...

Vita a férjemmel a "gyerek"nevelésben: mi legyen?

Figyelt kérdés

A fiunk idén érettségizik, katona szeretne lenni. Az apja és én is ügyvédek vagyunk. Sajnos az apja nem akarja, hogy katonának menjen, eddig is ellenezte. Hétvégén nagyon összevesztek ezen, végül a férjem azt mondta hogy csak akkor támogatja a továbbiakban, ha jogi egyetemre megy.


Én a fiam mellett állok ki, szerintem olyat kéne tanulnia ami érdekli.

Ami még a férjem érve, hogy jogászként tudnánk támogatni. De katonaként is, a bátyám a fél világot bejárta, jelenleg az USA-ban dolgozik a NATO tanácsadójaként.


A férjem azóta lehiggadt, de továbbra is tartja magát a véleményéhez. Már azt is mondta, hogy onnantól külön kasszán leszünk és majd én tartom el a gyereket.


Ti mit tennétek? Ugye jól teszem, hogy támogatom a fiam?


2012. szept. 25. 08:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%
Jól teszed. Az ő élete, had döntse el mi szeretne lenni. A férjed pedig elég korlátolt, már bocsánat.
2012. szept. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%
Helyesen teszed, a gyerek pályaválasztása az ő döntése kell, hogy legyen, elvégre is az ő élete.
2012. szept. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
95%
jól teszed! előbb-utóbb ő is mellé áll,ha látja h nincs befolyása. mond meg a fiadnak,h oda jelentkezzen ami tetszik neki és pont.
2012. szept. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
24%

1. A fiatok nagykorú, azt csinál, amihez kedve van.

2. Ha a férjed nem ért ezzel egyet, akkor joga van arra, hogy ne támogassa. (Mellékesen éppen ez a pálya nekem is igen ellenszenves...)

3. Viszont olyat nem tehet - ezt jogászként tudnia kellene, "hogy onnantól külön kasszán leszünk és majd én tartom el a gyereket", mivel a házasság vagyonközösséget jelent.

Vagy ha netán van házassági szerzödés, akkor meg eleve ez a helyzet, akkor semm értelme ennek a kitételnek.

4. Én nem támogatnám a gyereket olyanban, amit a párom elitél. Nem kényszeriteném viszont olyan pályára sem - jog -, amihez nincs kedve.

5. Ha a gyerek mindenképpen ragaszkodik ehhez a pályához, akkor vagy elmegy szerzödéssel oda tanulni - akkor nem kell finanszirozni a szülöknek, viszont ö ida van kötve, vagy elmegy elöször pár évre valahol pénzt keresni és utána saját zsebböl fizeti

2012. szept. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
88%
Próbáld megértetni a férjeddel, hogy az ügyvédi szakmát (is) csak szívvel lélekkel lehet csinálni. Ha valaki a háta közepére se kívánja a szakmát, akkor soha nem lesz jó ügyvéd. Ha nem lesz jó ügyvéd, akkor mi értelme van??
2012. szept. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
94%

Természetes, hogy támogatod a fiadat..nekünk anyáknak ez a dolgunk..:)

Férjemnek is van jogi diplomája,szekrénybe porosodik..

Mindig is "paraszt" akart lenni..Elvégezte az agrár egyetemet is, és most éli világát...nézi, hogy nő a termés, mennyit tojtak a tyúkok.Kémleli az eget, eső kéne, stb.

Mindenki csinálja azt amit szeret...

Kár volt a jogi diplomába erőt, energiát pénzt pocsékolni..

Remélem segitettem...

2012. szept. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
88%
Katonaként is lehet jogász...
2012. szept. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 e-ditta ***** válasza:
84%

Ezért nem vesznék össze a férjemmel. A gyerek meg még ilyen idösen sokszor meggondolja magát.


Én azt mondanám, hogy legalább egy évre menjen el katonának (nem tanulni, hanem ténylegesen azt a pályát kirpóbálni) és UTÁNA döntse el, hogy tényleg annyira tetszik-e neki. Ugyanis ilyen idösen a legtöbb gyerek el sem tudja képzeni, hogy ez mit jelent, azt hiszik, hogy ez valami romatikus dolog, ahol ö lesz a nagy hös.



Ha ez a próbaidö után még mindig van kedve, akkor újra felhoznám a témát, és akkor megbeszélnénk, hogy mi legyen.

2012. szept. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
71%

jézusom azt hittem ilyen csak a filmekben van.... szóval a férjed szeretne teljes körúleg, önhatalmúlag rendelkezni egy másik ember sorsáról és jövőjéről? olyasmit kényszerit a saját gyerekére (akit elvileg szeret??) hogy ne a saját céljaiért és boldogságáért küzdjön hanem az apja álmaiért???


őszintén milyen ember az ilyen, bizom benne hogy csak nagyon nagyon szűklátókörű de nem gonosz...


nem is értem soha a büdös áéetben nem lesz jogom beleszolni hogy a gyermekem mi lesz ha felnő...ha akar krokodilvadász lesz vagy űrhajós vagy kukás nekem mindegy. nem az én életem... sokan mondják hogy gyerek javát akarják..de honnan tudhatnánk, mi a "java" a gyermek tudja a legjobban, a szíve súgja meg,


egybként megmondhatod a gyerkőcnek hogy ha nagykorú úgyis azt csinál, amit akar... jogilag is... ennyi.


a férjednek nyugodtan mutasd meg ezt a topikot!!!!!


lehet hogy őt az apja kényszeritette ügyvédnek és utálja mint a sz*rt már bocsánat :D ás ezért büntetni akar valakit, a gyerekét, ahogy annak idején őt is büntette az apja...


de a topikot mndenképp mutasd meg neki... hogy megérse hogy nincs joga beleszolni egy másik életébe, akkor sem, ha a gyereke az.


a gyerek azért van hogy támogassuk és bíztassuk nem azért hogy az elcseszett vágyainkat ráerőltessük...


30N

2012. szept. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
85%

Nos hasonló gondolat van nekem is eszemben.

Valóban a gyermek még meggondolhatja magát, és az is, hogy az Ő jövője, azt kell tennie amihez van gyakorlatilag jó képessége, és szereti is.

Ha kényszerből kell dolgozni az a munka sosem jó.

2012. szept. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!