Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a szüleimet...

Hogyan vegyem rá a szüleimet valamire?

Figyelt kérdés
Nem tudom őket rábeszélni hogy megvegyenek egy okostelefont nekem. Saját pénzemből nem tudnám mer nem elég. Hogyan tudnám őket rábeszélni????

2012. szept. 21. 16:17
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:

Ha a szüleid jól állnak anyagilag, úgy is meg fogják venni.

Mit mondanak, miért nem veszik meg?

Mást megvesznek Neked, amit kérsz?

2012. szept. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
100%

"És képzeljétek elég sokat segítek a szüleimnek ugyhogy azt nem mondhatjátok hogy nem érdemlem meg."


Megérdemled???? Édes kicsi szívem, amit megérdemelsz, az tisztességes kaja, rendes ellátás, de olyan nincs, hogy a szülőnek okostelefont kell venni a gyerekének. Ferrari nem kéne?

Segítesz: na még szép, az az alap, hogy nem csak várod, hogy a pincér felszolgálja az ételt amíg a szobalány rendbe rakja a szobád.


" És nem 70ezer forintért láttam ilyen telót hanem a t-mobilnál netes rendelés esetén láttam 42-ért."


Ja, hogy csak 42 ezer... Ó, ez mindjárt más, egyből kérjél kettőt is!


Nézd, amit tudok és látom értelmét, azt én is szívesen megveszem a gyerekeimnek. De olyan nincs, hogy valami jár. Jár a tisztességes kaja, jár az egészséges környezet, évszaknak megfelelő ruházat, van tanuláshoz, pihenéshez való jog, természetesen kötelességeik is vannak. De okostelefon az nem a "mert megérdemlem" kategória. majd akkor lesz az, ha te a két kis kacsóddal megdolgozol érte. Addig csak örülni lehet, hogy ha a szülők tudnak ilyen extrákat biztosítani a számodra. Ha nem, akkor így jártál.

2012. szept. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:
Ezt magyarázom "kicsi szivem" hogy igenis megdolgozom érte.
2012. szept. 22. 16:47
 34/44 anonim ***** válasza:
92%
Téged még egyszer valaki NAGYON meg fog verni....ezzel a hisztis akaratos "nekem kell és nem tudok várni" stílusoddal meg végképp.. de ha meg lesz a telefonod..könnyen fosz téged "szeretni" egy kancigány..
2012. szept. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim válasza:
100%
csak azért kell neki, mert a többi gyereknek is az van, és azt érzi, hogy ettől menőbb lesz xDD
2012. szept. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 Neuhauser László ***** válasza:
80%

Érd be egy 20-30 ezres androiddal egyelőre, ha már mindenképpen okosteló kell!


De 15 évesen én nem ezen gondolkodnék..


Vagy menj el dolgozni, amikor időd engedi (őszi/téli szünet pl)


Nyáron mit csináltál?

Elmehettél volna mondjuk napszámba, és akkor nem hogy a Lumia 710 - esre, de még a 800 - asra is meglenne a SAJÁT pénzed!!!

2012. szept. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim válasza:

Gondolom, már nem aktuális a kérdés. De azért megírom, mert én is ilyen cipőben jártam.

Volt egy számítógépem, ami már eléggé öreg, és lassú volt. Úgy gondoltam hogy szeretnék egy új gépet/laptopot.

Mivel van egy testvérem, és olyan anyagi körülmények között nem vagyunk hogy azt megengedjük magunknak, hogy több mint 200.000 Ezer forint legyen csak a mi kettőnk ajándéka, mert ugye ha én megkapok egy több mint 100 ezres ajándékot, akkor nyilván a testvérem nem egy 20.000 Ft-s ajándékot érdemel. Ezért így ezt a szüleim nem engedték. Mivel tényleg nagyon szerettem volna, ezért úgy döntöttem akkor gyűjtök és megmutatom, hogy tényleg komolyan gondolom. Szülinapomra, névnapomra, húsvétra, mikulásra, minden egyéb ilyen kis izére pénzt kértem MINDENKITŐL! Természetesen, nem azt mondom hogy minden pénzt félretettem, mert azért néha vettem magamnak csokit, ruhát, mekibe valamit a barátaimmal, mozi. stb. Mivel használtat nem akartam, ezért több ideig kellett gyűjtenem. Elvittem a nagyimhoz a pénzem, és mindig amikor kaptam, elvittem hozzá, mert ugye így nem költöttem el, mert nem volt a szemem előtt. Ő meg mindig vigyázott rá. Bankban is tartom a pénzem, de az olyan nagyon vészhelyzet pénz, és mindig a mamám is rakott oda pár ezer forintot, "kamatnak" mert tudta mire gyűjtök. Kb. 1 és fél év alatt tudtam összespórolni a pénzem egy jobb laptopra, úgy(!!) hogy én még diákmunkát sem tudok vállalni. És a szüleimnek több kilómétert kellett utazni hogy megvegyük, mert itt ahol lakok olyat amilyet szerettem ovlna nem lehetett venni, persze egyéb költségeket fizették, benzin hozzá egy két dolog, de amúgy nem nagyon. (csak amiket alkalmakra kaptam pénzt) Én így tudtam megvenni. És hasonló volt a helyzet, mert ugye neked is volt egy régi telefonod, ugyan nem volt olyan jó. Nekem is volt egy régebbi gépem, ami szintén nem volt annyira jó. És persze, az idősebbek könnyen mondják hogy nincs erre szükség, pedig 13 évesen nekem is okos telefonom van, mert manapság főleg városban kinézik a gyerekeket ha nincs márkás ruhája, okos telefonja, mindig új dolgai stb. És persze, ezért is szükség van rá. Meg tényleg jó dolgok ezek! Úgyhogy kedves kérdező, és olvasók legyetek türelmesek, és várjátok ki! Ezeket a nagy dolgokat ki kell érdemelni!

13/L

2013. ápr. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim válasza:
Szerintem neked erre nincs szükséged.Vagy tényleg keresd meg rá a pénzt és akkor majd megtudod venni magadnak.ENNYI!!!
2013. okt. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim válasza:
0%

Nekem segíteni szokott remélem neked is segít.

A lényeg, hogy hozz jó jegyeket, ne vállalj plusz munkát, ne hozd föl a témát. Legyél undok, de úgy hogy ne tudjanak a veszekedésért kifogást találni. (pl., hogy rosszul tanulsz)

Ne beszélj velük, csak amennyi muszáj. Ne nevess velük, ne adj ki semmilyen örömöt vagy bármit. Undokoskodj velük. Ilyenkor lelkifurdalásuk lesz. Használd ki. Mond meg, hogy soha semmit nem engednek, zsebpént nem kapsz, vagy csak alig, így nem tucc magadnak semmit megvenni.

2013. nov. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim válasza:
Meglátják a kezedbe a telefont a cigányok és ellopják
2015. febr. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!