Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet valamit tenni, hogy ne...

Lehet valamit tenni, hogy ne zsigerelje ki szüleimet?

Figyelt kérdés

Testvérem 25 éves, nem dolgozik-volt melója, de mivel nem járt be kirúgták-, otthon lakik szüleimmel, de még az otthoni munkában sem segít. Ezt úgy kell érteni, hogy még a saját dolgait sem mosogatja el. Amikor volt munkája, sem szállt be a rezsibe, ételt sem vett soha-de azért pattogott, ha nem volt választékos heti menüje. Soha nem köszön meg semmit, nem vesz senkinek soha semmit, még anyák napján sem köszönti fel anyut.

Mindenkit hülyének néz, a munkahelyére például azért nem járt be, mert kevesellte a 90ezer forintos fizetést-napi 5 órás melóért. Iszonyatosan el van telve magától, egyszer úgy fogalmazott, hogy ő egy civilruhás rocksztár.:>>

Tudom, hogy szüleim tehetnek róla részben, elkényeztették nagyon, mindig óvni kellett az "öcsikét", de nem szeretném, hogy a jólelkűségük miatt kihasználják őket.


Legutóbb arra akarta őket rávenni tetsvérem, hogy adják el a házat, a kertes házat, amiért megdolgoztak, szépítgettek évtizedeken át. Csak mert neki kellett volna a pénz, hogy kiutazhasson külföldre-mert szerinte ott majd aranyélete lesz.


Lehet ilyenkor valamit tenni?


Válaszokat előre is köszönöm!


2012. szept. 13. 10:58
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Próbáltam már vele beszélgetni erről, de kb. elküldött a fenébe.
2012. szept. 13. 11:02
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Ha az én gyerekem lenne már röpült volna az biztos! Ha a testvérem lenne és a szüleinkkel történne valami szóba se állnék az öcsémmel többet!
2012. szept. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
a szüleid hol élnének ez után? ha normálisak, simán elküldenék ők a fenébe a srácot, ha meg pátyolgatják, nem tehetsz semmit, akkor velük is valami baj van.
2012. szept. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Sajnos szüleim elvakultak kissé testvéremmel szemben.

Próbáltam egyszer-kétszer felhozni a témát, de az lett a vége, hogy én bántom szegény, vékonyka gyereket.


Sajnos sejtem, hogy a saját kárukon fognak tanulni.

2012. szept. 13. 11:17
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha még van valami szüleidnél, ami a tiéd, akármi... akkor hozd el, hogy a tiédben ne tehessen kárt a tesó. Szüleidnek mondd meg, hogy később is a tesót keressék, ha baj van (persze segíthetsz nekik, ha tényleg baj lenne, és szeretnél segíteni) de ne hagyd, hogy azt higgyék, ha baj lesz, majd előhúznak téged. Tesód alól ki lenne húzva ez a biztonságos talaj, összeomlana menten.
2012. szept. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ebben sajnos ez ellen nem tudsz tenni, nem elég felnyitni a szemüket, látniuk is kellene. Forog a gyomrom az ilyentől. Ne haragudj.
2012. szept. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen nekem is forog a gyomrom. Meg rengeteget szorongtam emiatt, esténként. Amúgy már arra is gondoltam, hogy tényleg jobb lenne, ha "kihúzna" külföldre, és nem hallanánk róla sokat. Tudom, hogy szívtelennek tűnik, de néha rá sem bírok nézni, ha otthon vagyok.:/

2012. szept. 13. 11:34
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát leginkább azt tudod tenni hogy a saját életed mented, és megpróbálsz elkerülni onnan, hogy ha süllyed a hajó legalább te ne legyél rajta.


Legjobb az lenne ha szüleid arra h testvéred meg kell nevelni kicsit, vagy kitenni az utcára és mehet amerre lát, akkor majd rájön hogy milyen is a valódi élet.


De mivel szüleid is "buták", és hagyják hogy rajtuk élősködjön, tényleg csak az a megoldás hogy legalább te kialakítod a saját életed, amibe nem tud beleszólni a tesód, sem a szüleid.

2012. szept. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a testvéred önállótlan is, a szüleidet vedd felnőttszámba, és különítsd el a saját vagyonodat.
2012. szept. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A tesód egy s.ggfej. Mi az, hogy 25 évesen semmit nem csinál? És a szüleid ezt elnézik? Ha ők nem tesznek semmit, sz változni nem fog. Meg kellene fenyegetni, hogyha nem megy dolgozni, mehet a háztól. Hátha észbe kapna kicsit. Persze ehhez a szüleid nem fognak folyamodni, viszont, akkor 35 évesen a nyakukon fog élősködni.
2012. szept. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!