Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a szüleimet...

Hogyan vegyem rá a szüleimet valamire?

Figyelt kérdés
Nem tudom őket rábeszélni hogy megvegyenek egy okostelefont nekem. Saját pénzemből nem tudnám mer nem elég. Hogyan tudnám őket rábeszélni????

2012. szept. 21. 16:17
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
100%

Nem létszükséglet, szóval gyűjts rá a zsebpénzedet, vállalj valamilyen kisebb munkát (akár a szomszédnál), amit tanulás mellett is meg tudsz csinálni. Ha látják, hogy teszel érte, akkor lehet beszállnak.

A későbbiekre egy tipp: kisiskolás korom óta, ha kaptam pénzt, egy részét biztosan félretettem. Volt, hogy nem gyűjtöttem semmi konkrét dologra, csak eltettem, hogy ha majd szeretnék valamit, meg tudjam venni. Sose kaptam sok zsebpénzt, sőt. Ált. heti 1000-2000 Ft-ot kaptam gimis koromban (a 2000 ritka volt), suliidőben, nyáron semmit. Születésnapomra az egyik mamám mindig pénzt adott, azt mindig félretettem. Ha összegyűlt egy adott összeg, betetettem anyával a bankba. Mire jött a gimis ballagás (6 éve), volt 200.000 Ft-om, úgy, hogy előtte volt, hogy vettem winchestert, digitális fényképezőgépet, koncertjegyeket.

Ha akartam valamit, megvettem, senki sem szólt bele, mert én spóroltam rá össze a pénzt. A kiszemelt fényképezőgépre több mint 1 évig gyűjtöttem. Addig megvoltam a régivel, amibe még filmet kellett venni.

2012. szept. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 A kérdező kommentje:
Lehet hogy te ilyen türelmes vagy de én nem :// kell az a nokia lumia 710
2012. szept. 21. 16:41
 13/44 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazok az emberek hívnának azon is, szóval felesleges :)

De tényleg, mire kell az a telefon?

2012. szept. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
64%
Jaj hát mire kellhet egy 15 évesnek egy mobil? Másoknak is van, facebook, kapcsolattartás, sms, üzenetek, játékok, zene. stb. stb. Ezekböl ő jelenleg kimarad, ez is a szocializálódás része (ma már).
2012. szept. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
78%
én 24 évesen tökéletesen elvagyok okostelo nélkül....minek neked? facebookra ténylegtök fölösleges...nem olyan a melod, vagy az életed, hogy gps-t meg tököm se tudja h miket müködj rajta...persze élvezeti cikk az okostelo...olykor hasznos is...nagyon is...de igazábol totál felesleges....
2012. szept. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
85%

14-esnek igaza van, ma már ezzel szocializálódnak a gyerekek. Öööm, a felnőttek. Hogyan is hangzott az érvelés? "Nem vagyok gyerek ahhoz VESSZŐ hogy okostelefonom legyen VESSZŐ a suliban elég sok embernek van." Na, látjátok, túltárgyalva.


Mi lenne, ha egyezséget kötnél a szüleiddel? Egy mosogatás 100 Ft és hasonlók? Ha komolyak a szándékaid és bizonyítod is (vagyis tényleg elmosogatsz és követeled a következő feladatot :), lehet, hogy megsajnálnak és megkapod karácsonyra. OK, erre is várni kell egy kicsit.

Vagy legyél egyszerűen idegesítően készséges.

2012. szept. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
71%
Gyerek vagy még..azok követelőznek. Diákmunka..hidd el jó jellemformáló is. Mi is jól élünk, jobban mint az átlag mégis én keresem meg minden extrára a pénzt. Ja és 17 éves vagyok.
2012. szept. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
64%

Azért kell neked az az okostelefon, hogy villogj vele és "menőbb" legyél...

érdekes.. nálunk az osztályban a "legmenőbb" lánynak és srácnak.. nem okostelefonja van,,sőt még nem is érintőképernyős..sima .:D

Tehát ezzel nem leszel menőbb..

2012. szept. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
90%

70 ezer körül van egy ilyen telefon, ergó a szüleidnek 55-öt kellene beletenniük, ami nem kevés. Én sem vennék valószínűleg a 15 éves gyerekemnek, anyagi helyzettől függetlenül.

Ha mindenképp szeretnél ilyen drága telefont, majd vállalj diákmunkát.

2012. szept. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
70%
Látom sok elkényeztetett gyerek van erre akik lepontozzák az embert...
2012. szept. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!