Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A jövőm, vagy családom?

A jövőm, vagy családom?

Figyelt kérdés

Nagyszüleim nagyon betegek, és anyukám a napokban elköltözik hozzájuk, mert mozgásképtelenek. Én segítettem neki eddig is, 2 éve tart ez az állapot. Amíg suliba jártam, egy ideig rá is ment a tanulásomra, és anyu nem hitte el hogy e miatt.

Most még nehezebb lesz, mert nincs munkám, együtt maradok nyugdíjas apummal, anyut is kell majd lelkileg és lehetőleg fizikálisan támogatnom mert ő is beteg, suli is kezdődik megint.

Anyu nem hiszi el, hogy nekem ez minek jelent problémát, hisz ez az ő keresztje, nekem nem kell átvennem, mégis elvárja a segítséget, és persze megteszem, mert sajnálom nagyszüleim meg őt is.

A baj a, hogy szerelmes vagyok egy fiúba. Ha így megy, végképp nem tudjuk folytatni+ tovább tanulás is még foggalmam sincs hogy lesz.. Kilátástalan minden.

Ti mit csinálnátok?

Tojjam le a beteg családom, és teperjek mindent a saját malmomra, vagy ti tegyek meg mindent amit és amíg csak tehetek értük?

Már gondoltam elmegyek pszichológushoz.


2012. szept. 13. 08:15
 1/4 anonim ***** válasza:
37%
Gondolom tini vagy még, ilyenkor a legkisebb gondok is világrengetőek. Fiúd még lehet rengeteg és amúgy is össze lehet egyeztetni a dolgokat, mert millió ember megtette már, köztük én is. Most örülnék, ha lehetne valakinek egyáltalán segíteni...azt mondod tanulni nincs időd, de a pszichológus ideje belefér? érdekes....
2012. szept. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem pszichológushoz kell elmenni, ő nem fog tudni segíteni.

meg lehet oldani a problémát, de nem lesz egyszerű. pl suli után maradj bent egy pár órát(ha megteheted) és tanulj a könyvtárban, írt meg a házit, hogy otthon már ne kelljen azzal annyit foglalkozni. másrészt: figyelj oda az órán és kevesebbet kell tanulni, ha már ott tiszta a dolog.

a nagyszülőknél és a te szüleidnél azt kell figyelembe venni, hogy mekkora felügyeletre van szükség(24 órás, vagy csak ki kell készíteni neki az ételt, meg kell fürdetni stb, mert nem mindegy).

anyukáddal muszáj leszel beszélni, ha más nem, akkor beijeszteni, hogy rossz jegyet kaptál, amiért nem tudtál készülni.

2012. szept. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem nem. Szégyen szemre már felnőttnek számítok. 24 éves, és még a szüleimmel élek. A tanulással nincs gond, azt nem nagyon szoktam, mert megragadnak a fejemben a dolgok. A suliba jutással van a problémám. Az egyetem 300km az otthonomtól, és előfordult többször hogy nem jutottam el órákra, vizsgákra.

A háztartást már teljesen átvettem. ( apu nem cipekedhet, ezért végzem én a bevásárlást. ) főzés, mosás, takarítás stb.

Nagyszülőknél is ugyanez, de nem sokat ér, mert magukkal a nagyszülőkkel van a gond.

Őket emelgetni kell, pakolni. Minimálisan sem önellátóak.

Most hogy szerelmes vagyok ( remek srác aki elviseli a havi egyszeri találkozást ), eltudtam képzelni más jövőt amit a családom keresztbe húz teljesen. Az e gy dolog hogy nagyszüleimet segíteni, de ugyan ez lesz a helyzet szerintem a szüleimmel is. Mégegyszer nem tudnám eljátszani, úgy érzem most. Ezért fogalmazódott meg bennem a kérdés.

2012. szept. 13. 09:41
 4/4 anonim ***** válasza:
ha 300km-re tanulsz, akkor nem is otthon laksz, nem?
2012. szept. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!