Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet valaki mára...

Hogyan lehet valaki mára senki számodra amikor régen ő volt a mindened?

Figyelt kérdés
Milyen folyamatai vannak ennek? Nem tudnám elképzelni, hogy a párom egy idegenné váljon majd (első komoly kapcsolat). Sok ismerősömnek több éves kapcsolata szakítás után olyan mintha nem is lettek volna együtt mármint a viselkedés. Hogy múlik el ez? Tavaly még szerelmes mára már csak épp köszönnek. Nálad hogy ment ez?
2012. szept. 10. 10:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Változnak az idők, az emberek és persze mi magunk is!

Az első szerelmünk soha nem lesz (általában) egy idegen. Egy kicsi helye mindig lesz a szivünkben, mégha az már nem is ugyanaz az érzés, mint anno!


Amikor elkezdődnek 2 ember között a problémák, azok a dolgok mindig kicsit távolabb lökik a másik féltől.


Persze nem íratlan szabály ez, nem kell ennek így lennie. De megesik! :)

2012. szept. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Nem olyan nehéz. Egyiknek erre folytatódik az élete, a másiknak arra. Ha már nem szerelmesek, mi mást csináljanak, mint hogy köszönnek és mennek tovább?! Ritkán lesz ebből később barátság.
2012. szept. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Konkrétan arra gondolok, hogy pl megy egy zene a rádióban amire x éve énekelgettetek/közös számotok ezek nem jutnak eszetekbe? Nem első szerelem a lényeg azt azért írtam, mert én nem voltam ilyen helyzetbe még és nem tudom, hogy milyen :)

köszönöm a válaszokat.

2012. szept. 10. 10:53
 4/22 anonim ***** válasza:
Dehogynem, hát az ember nem amnéziát kap, csak tovább lép! Eleinte érdekes végig hallgatni azt a bizonyos zenét pl., aztán már csak elmosolyodunk rajta, hogy ilyen is volt! :)
2012. szept. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Igazából ilyesmire pár év után én már nem igazán emlékszem. Vagy pl. exem egyszer énekelt nekem egy dalt a nulla hangján, de mivel a pasival nem jártam túl jól, már nem igazán hat meg az a dal. Sőt!
2012. szept. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
A volt barátnőmet kéne megkérdezni. Szakítás után egy héttel már idegen voltam neki... és ez egy elszólás volt részéről, nem bántani akart engem. Tehát tényleg így is gondolta.
2012. szept. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez részben bizonyíték arra, hogy amit az ember a kapcsolat elején mond és érez, az nem mind igaz. Csak megzavarják az agyunkat a kémiai folyamatok, és az eufória miatt kimondunk olyan dolgokat is, amik később nem feltétlenül lesznek érvényesek. Mindez csak arra jó, hogy a pár együtt maradjon, mert ha már az első perctől mindenki racionálisan néz a "szerelmére", akkor nem sokan akarnának egész életükben együtt maradni vele, hiszen a hibákat azonnal észrevennék. Ez tehát valamiféle biológiai mechanizmus része lehet, ami biztosítja, hogy a kezdeti időszakban a pár együtt maradjon legalább addig, amíg néhány egészséges utódot tudnak nemzeni.

Aztán a "vegyszerek" elvesztik a hatásukat, és a pár különmegy. Az utána termelődő hormonok biztosítják, hogy a pár ne kerüljön újra össze, így növelve a genetikai diverzitás fennmaradását.

2012. szept. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Egy olyan kapcsolatban voltam, amiben bántottak, nagyon sokat dolgoztam azon, hogy elfelejtsem, ey a folzamat veyetett oda, hogz idegenként keyeljem ay exem, jobb és könnzebb volt, mint naponta átélni a boryalmakat.
2012. szept. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Ez a zenével való emlékezés... hát igen. Mit mondjak, még évek múlva is könnybe lábad a szemem, ha azt a zenét hallom, ami akkor. Vagy évtizedek múlva is...
2012. szept. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Amikor azt hallom vagy olvasom, hogy nem szabad! tartani a kapcsolatot az exekkel, akkor bennem is felmerül ez a kérdés és értetlenkedek. Miféle szeretet volt a két ember között, hogy ha az egyből semmivé válik, ha az illető nem váltja be a közös élet reményeit?

Olyankor tudom ezt a pálfordulás elképzelni (magam is átéltem), ha félreismerted az illetőt vagy megváltozott és nagyot csalódtál benne, mint emberben. Így érthető, ha valaki még a fejét is elfordítja, ha meglátja a másikat. (Bár a haragtartó viselkedést sem tartom jónak.)

Viszont nem minden párkapcsolat végződik így, vannak békés elválások is, amikor a volt párod továbbra is jó, szeretetreméltó ember marad a szemedben, csak éppen a közös élet, a párkapcsolat nem működik tovább valamiért.

2012. szept. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!