Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan vagyok kiakadva a...

Jogosan vagyok kiakadva a tesómra?

Figyelt kérdés
Ma kezdenék egy sportkurzust a fővárosban,ami 8-ig tart,tízkor érnék haza,sajnos egy eléggé eldugott helyen lakom,ahova az utolsó busz ötkor megy.Megkértük a tesómat,hogy jöjjön ki elém a buszhoz,és vigyen haza,mert csak a szomszédos nagyvárosig jön busz,ide már nem.Tesóm csak találgatott,meg azt mondta hogy gondoljam meg,mert este már nagyon hideg van,de én már nem vagyok ovis,bulikból is jártam haza egy másik városban ahova suliba jártam.Azt mondta a tesóm,hogy jöjjek taxival,szavaiból azt vettem ki,hogy nem akar értem jönni este,bezzeg a barátnőjéért be tud menni még éjfélkor is naponta...
2012. szept. 7. 08:49
1 2
 1/14 gelazso ***** válasza:
59%
az biztos hogy ö nem a dadád ,de azért egy szeretö testvér nem ilyen.
2012. szept. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
igen,nem a dadám,de egy testvér nem ilyen,én segítek neki mindig,ha tudok
2012. szept. 7. 09:11
 3/14 anonim ***** válasza:

A tanacsom: hagyd! Az ö döntese. Oldd meg, ahogy tudod. ne neheztelj ra, fogadd el, hogy igy döntött.


A tesok mar csak ilyenek (gyakran)...

Az enyem is. Nekem ne mondja senki, hogy "csak gyerekkent rossz tesok, majd felnöttkent jo tesok lesznek". En ugyanugy nem szamithatok most a tesomra, 40 evesen, ugyanolyan, ahogy gyerekkent is viselkedett. (Ö ezt nem igy mondana: kevesszer latogat meg es hasonlok.) Nem törtent semmi "csoda", hogy egyik naprol a masikra 18 evesen megtaltosodott volna, hacsaknem annyi, hogy ma mar nem engedem magam kihasznalni, mint gyerekkent szülöi nyomasra. Ilyen helyzetekben pl ö is ilyen volt (pedig ö a kisebb, de neki olyan kapcsolatai voltak, mert "kifele" elt, velem ellentetben, igy elöbb volt kocsija...stb), mig en forditott helyzetben ugyanugy segitek neki, ahogy akkoriban is igy viszonyultam hozza. De egy fontos különbseg: akkoriban szülöi nyomasra engedtem magam kihasznalni - ma: azert, mert ez az EN döntesem. Csak mert masnak is megteszem a tölem telhetöt. Mert tudom, hogy az elet örök, es mindennek következmenye van. Igy ennek teljes tudataban most mar nem zavar, hogy nem kapok viszonzast. Az ö döntese az öve, a tied a tied. Hosszu tavon mindenki el a következmenyevel, egyszerü alaptörvenye a vilag müködesenek, ahogy a Föld forog a tengelye körül es kering a Nap körül...

2012. szept. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%

Nem úgy viselkedik ahogy egy testvérnek kéne. :S

Próbálj meg vele leülni és megbeszélni ezt, szemtől szembe, mint testvér a testvérrel. Ha nem kommunikálsz felé (jobban) akkor nem fog eléd menni soha.

Mond meg neki, hogy ő az egyetlen aki hazatud téged vinni, és ha ő cserben hagy akkor még bajod is eshet a sötétben egyedül... Ez nem normális dolog!

Szüleid mit mondanak? Nem kényszerítik hogy menjen érted? Egyáltalán ez miért választható opció?

Ezeket a dolgokat meg kell beszélni...

2012. szept. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
2 éve még jó tesók voltunk,de azóta,ég és Föld
2012. szept. 7. 09:16
 6/14 A kérdező kommentje:

próbáltuk megbeszélni,anyám se semmi,azt mondta,hogy ő este nem megy sehová,mert sötét van,amúgy igazából azért nem jönmert este nézni akarja a filmet...

visszamondom a kurzust,elegem van ebből a családból is,hamarosan költözöm

2012. szept. 7. 09:19
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem szép dolog,amit csinál,de ha nem vagy ovis,akkor meg tudod oldani ezt is. Tényleg nem viselkedik szépen,ezt nyugodtan a szemére is vetheted,mert azt veszem ki a szavaidból,hogy szépen kérted meg és nem parancsolva...akkor meg ezt igazán megtehetné,ha a barátnőjéért be tud menni.
2012. szept. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én inkább azt kérdezném, hogy a tesód a szüleid pénzén vásárolt autóval/benzinnel furikázza a barátnőjét?
2012. szept. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Kérdező,ne hisztizz. Mi az,hogy eleged van ebből a családból? Térj már észhez,ez nem a világ vége,ha nem mész el a kurzusra! Hova költöznél? Ugyan már... ne hisztizz,örülj,hogy van családod!
2012. szept. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

tesóm még gyalog is bemegy a barátnőjéért,kocsival nem jár

ez a hiszti csak hirtelen felindulás nálam...nem ez az egyetlen probléma a családban,nem ezért akarok elköltözni,más okból

2012. szept. 7. 09:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!