Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az élettársam elküldött a 6...

Az élettársam elküldött a 6 hónapos fiammal, mit tegyek? Hogyan tovabb?

Figyelt kérdés
2012. szept. 6. 12:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Szüleid, nagyszüleid?
2012. szept. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
33%
Hova? Boltba? Játszótérre? Kirakott a lakásotokból? Ennyiből nem lehet segíteni.
2012. szept. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Most szüleimnél lakom,kétségbe vagyok esve,nem érdemeltem ezt töle...
2012. szept. 6. 13:06
 4/21 anonim ***** válasza:
74%

HA oda be vagy jelentve, akkor NEM rakhat ki a lakásból csak úgy.


De ha nincs sem ismerösöd, sem rokonod, aki befogadna, akkor menj az önkörmányzathoz, ott tudnak anyaszállást szervezni, esetleg az egyháznál is val lehetöség pár éjszakát megoldani. Ezen kivül az önkrmányzatnál kérj segélyt.


Ezen kivül minél elöbb menj a bíróságra és kérd a gyerekre a gyerektartást. Amig az ügyintézés tart, addig az állam megelölegezi neked, utána a volt élettársadtól vissza fogják követelni.

Közben keress valamilyen kis albérletet, esetleg más valakivel közösen, a gyereket add bölcsödébe, te meg menj dolgozni.

2012. szept. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
85%

"Most szüleimnél lakom,kétségbe vagyok esve,nem érdemeltem ezt töle"


Ha a szüleidnél tudsz lakni, akkor annyira nincs nagy baj.


Olyan nincs, hogy nem ezt érdemelted, ez nem érdem kérdése.

Kérj a gyerekre gyerektartást, te meg keress magadnak munkát.

2012. szept. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
55%

Gyerektartást követelj az élettársadtól, plusz a lakásból, közös vagyonból a jogos részed, ne hagyd magad!


Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél :((( De fel a fejjel! Gondolj a kisfiadra, szépen nevelgesd, jobb is, ha egy ilyen férfitól megszabadultál, lehet, hogy a gyerek életét is tönkretette volna, és Ő a legfontosabb. Jó eégészéget, kitartást kívánok!

2012. szept. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
72%
szia. Megmondom neked, hogy férfiként okádok az olyan emberektől, mint az élettársad, aki a gyereket ugyan meg tudja csinálni, de a róla való gondoskodás már nem megy. Persze abból amit írtál nem sok minden derül ki. Bocsáss meg, de lehet, hogy azért dobott ki, mert mondjuk az összes pénzt amit hazahozott te elherdáltad mondjuk egy játékgépbe. Láttam már ilyet. Mindenesetre nem lesz könnyű időszak. Követelhetsz gyerektartást, de mi van ha letagadja, hogy az övé, a génteszthez meg nem járul hozzá?? szerintem inkább az önálló életre rendezkedj be. Azt még megteheted, hogy amíg nem fizet, addig ugyan milyen alapon kívánja látni a gyereket, de ezzel a gyereken állsz bosszút...nehéz ügy...nem irigyellek
2012. szept. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
96%

7. "mi van ha letagadja, hogy az övé, a génteszthez meg nem járul hozzá"


Ilyen esetben a bíróság kötelezheti a tesztre, olyan nincs, hogy nem járul hozzá. Söt ebben az esetben a vesztés félnek kell a teszt költségeit is fizetnie, tehát jobb, ha nem tagad, mert akkor még extrán ráfizet.

2012. szept. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
69%

"plusz a lakásból, közös vagyonból a jogos részed, ne hagyd magad! "


Élettársként nem követelhet semmit csak azt amit ő vitt oda.

2012. szept. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
95%

#9-nek :


Élettársként is lehet közös szerzemény, amiből követelheti a saját részét!!!

Sajnos ezt élettársként elég nehéz lesz kihajtani (hosszadalmas pereskedésre lehet felkészülni), de jogilag jár az élettársnak is, ha anyagilag betette a pénzét a közösbe!

2012. szept. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!