Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 16éves lányt el tudok venni...

Rojcsi kérdése:

16éves lányt el tudok venni élettársamként?

Figyelt kérdés
és kell-e a szülök beleegyezése?? én 18 vagyok.

2012. júl. 1. 11:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
47%
Én úgy tudom, hogy 17 év a határ a szülők beleegyezésével. De nem biztos. De csak akkor tedd, ha el is tudod tartani legalább olyan színvonalon, mint az apja. Ha pedig csak valamilyen ragaszkodás áll a háttérben, hogy tutira mehess, hogy megvan a nő, akkor inkább ne tedd, mert szenvedni fog és boldogtalanok lesztek. Csak akkor tedd, ha biztos vagy a szerelmetekben.
2012. júl. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
70%

Még ne vedd el szerintem.

Várjatok még azzal, lehet hogy évek óta megvagytok de ilyenkor sokat változik az ember, még szétmehettek.

Tervezgessétek csak, de anélkül is együtt vagytok =)

2012. júl. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mielőtt megházasodsz, próbáld elvégezni az általános iskolát.


Egyébként a gyámhatóság engedélye szükséges. Csak indokolt esetben adnak beleegyezést, a szülők meghallgatása után.


Tanulmányozd a 1952. évi IV. törvény 10-es bekezdését. (10.§)

2012. júl. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%
16 év az alsó korhatár, a gyámhatóság engedélyezheti, a szülő meghallgatása mellett. Egyébként, akit elveszünk, az a feleségünk lesz, nem az élettársunk.
2012. júl. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Aztán a 16 és 18 év minden tapasztalatával a "majd lesz valahogy-életpályamodell" figyelmen kívül hagyásával milyen lehetőség áll előttetek arra, hogy boldog, teljes életet éljetek? Mert ne haragudj, de a helyesírásod arra enged következtetni, hogy te sem éppen az egyetemi éveidre készülve gondolkodsz a közös jövőről. Nem akarlak oltani, de nem tudsz írni. Szerinted el tudsz tartani egy 16 éves gyereklányt, és esetleg az egészen gyorsan kibújó pulyákat is? Mitulátbáti hotta?


Ki ad nektek pénzt az élethez, tapasztalatot a keserűségek elviseléséhez, áthidalásához? Nem is kérdezek többet.

2012. júl. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
11%

Az 5-ösnek üzenem, hogy a saját bajait ne vetítse a kérdezőre. Van aki helyesen írni nem tud, van, aki meg trombitálni. Mennyi idióta értelmiségit láttam én már, akik tudtak helyesen írni, de az életről semmit sem tudnak.


Amúgy meg fiatalon szép a szerelem. Ha szeretik egymást, akkor miért ne tegyék?

2012. júl. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
köszi 6 os
2012. júl. 1. 11:44
 8/18 anonim ***** válasza:
95%
Cigány vagy? Ha igen, akkor várj még vele. Később kezdjetek el gyereket gyártani és a mi adónkból élni.
2012. júl. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%

Cigánygyerek vagy, ugye? A helyesírásodból és a kérdésed megfogalmazásából erre lehet következtetni.

Okosabb lenne, ha nem azon törnéd a fejedet, hogy összeköltözhetsz-e 17 évesen a szerelmeddel. Először próbáld befejezni az általános iskolát és tanulj szakmát, hogy valamiből megélhessetek. Az előző válaszolónak százszor igaza van! Ha ti most összebútoroztok, 3 éven belül 3-4 gyereket kell eltartani - helyettetek. Ha te szakmát tanulsz (és lehetőleg a választottad is!), akkor néhány év múlva derék és rokonszenves fiatal pár, később család lehettek, akik a gyerekeikről a maguk erejéből gondoskodnak. Válaszd ezt inkább, ha jót akarsz magadnak.

2012. júl. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
41%

Ha össze is kötitek az életeteket, mindenképp az legyen az első, hogy saját lábra álltok. Keressetek egy szakmát, amit szívesen végeznétek, és szerezzetek belőle OKJ-s képzést! Az érettségi után az első képzés mindenkinek ingyenes, és addig többféle kedvezmény is jár, pl. családi pótlék, diákigazolvány stb. Így könnyebb lesz saját lábra állnotok, hiszen el tudjátok magatokat tartani. Ha megvan az egzisztencia, jöhet a házasság, gyerekek. Ne kapkodjátok el, hiszen fiatalok vagytok, ez a szép időszak sosem jön vissza, ha bevállaljátok a családalapítást, onnantól a felelősséget nem tudjátok leadni, kezdődik az élet mókuskereke. Élvezzétek ki a fiatalságot és a szabad életet, így könnyebb lesz később a közös élményekből és tapasztalatokból "táplálkozva" átvészelnetek a nehézségeket is.


Sok siket kívánok hozzá! :)

2012. júl. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!